20% korting Medio voorjaar 2009 verhuizen wij naar ons nieuwe pand aan de Marie Curieweg 15 (A58) te Vlissingen In december en januari van zonweringen en/of rolluiken 1 2 Vrijdag 5 december 2008 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Museum Citaat van de website van het nieu we Nationaal Historisch Museum: 'over één ding zijn de deskundigen het eens: het moet de Nederland se bevolking meer kennis en histo risch bewustzijn bijbrengen.' Ik wens het Nationaal Historisch Museum veel succes met de nieu we directeur 'Zeelander' Valentijn Byvanck. Uit het afscheidsinter- view (PZC 4-12-2008) blijkt dat hij jammer genoeg één cruciale kwali teit mist: historisch bewustzijn N. van Neste, docent geschiedenis Noordweg 343, Middelburg Goede doelen In de PZC van 3 december staat dat de goede doelen ondanks de crisis bulken van het geld. Ik was altijd van gedachte dat het geld dat werd opgehaald direct naar een of ander project ging. Als je de fol ders leest zie je foto's van kinde ren die uitgehonderd zijn. De op roep in deze folders is dan meestal 'Geef voor het te laat is'. Dat deze organisaties gaan speculeren met geld van collectes en dergelijke is toch buiten alle proporties. Nu zijn er zoveel miljoenen verdampt waar zoveel goeds mee gedaan kon worden. Dit is geen opsteker voor de vrijwilligers die met collec tebussen lopen. Ik heb mijn con clusie-getrokken: alleen kleinschali ge projecten steun ik nog. Daar gaan tenminste alle baten direct naar de projecten. J. Theune Utrechtsestraat 1Westkapelle Gasverbruik Door allerlei oorzaken is ons gas verbruik in huis sinds 1978 gehal veerd. 'Wat fijn', denk je dan. Goed voor het milieu,de porte monnee de gasvoorraad etcetera. Alleen de Staat vindt dit weer niks. De aardgasbaten dalen enorm. Dus gaan er allerlei belas tingen omhoog. Voor iemand met een gemiddeld IQ.zijn aardgasba ten toch al zo ondoorzichtig. Ge koppeld aan de olieprijs gaat de aardgasprijs omhoog als de aardo lie van 150 naar 50 dollar per vat daalt, dit heet dan naijlen. We iso leren ons het 'hubuskulubus' maar de energienota's stijgen maar door, ook naijlen? Het gaat de Staat helemaal niet om het milieu of de volksgezondheid maar om de poen! We moeten volgens Den Haag minder auto rijden, minder roken en drinken en als we dat ver volgens doen gaan de accijnzen ge woon weer omhoog zodat de Staat er per saldo óf beter óf in ie der geval niet slechter van wordt. En als de aardolie nog eens één dollar per vat mocht worden dan koppelen ze de hele zooi gewoon aan de goudprijs. Vroeger hadden we struikrovers, nu de Haagse ben de! En het volk maar sjappelen. B.J. Meijs Kinderstraat 1Zierikzee Ontpoldering De Tweede Kamer bekijkt op nieuw of verlagen van Saeftinghe een alternatief is voor de Hedwige- polder. Buitengewoon leerzaam zou zijn als men zich vooraf eens verdiept in de beroepsuitoefening van de vletters zoals die tot om streeks 1965 opereerden. Deze vlet ters kropen met hun scheepjes in de grotere kreken van de schorren (Spieringpolder, Waarde en ande re) om grond te 'roven' voor dijk- onderhoud. Zij groeven de hoog ste delen van de schorren af waar door over redelijke oppervlakken ondiepe putten ontstonden. Het getij bracht in de putten nieuw slib. Spoedig kwam de eerste zee kraal en vervolgens successievelijk de overige schorvegetatie en ont stond weer jong schor. Met het op deskundige wijze afgraven van ho ge delen van Saeftinghe, zoals de vletters deden, zal een heilzame verjonging van de veel te hoge ge bieden worden bewerkstelligd. Daarbij kan dan de teloorgang van de Hedwigepolder die door opslib- bing in tientallen jaren ook weer te hoog komt te liggen achterwege blijven. P. van der Maas Julianastraat 6, Kortgene Ontpoldering 2 Ontpolderen van de Hedwigepol der als natuurherstel ter compensa tie voor de uitdieping van de Wes- terschelde is kapitaal- en natuur- vernietiging! Heeft de natuur gele den onder uitdiepingen? Een ie der die wel eens langs de Wester- schelde fietst of wandelt ziet toch meteen dat de uitdieping of de ver breding van de vaargeul niet ten koste is gegaan van de natuur. Wanneer men ergens op de glooiing wil zitten moet men op veel plaatsen opletten of je zit in de vogelpoep. Wanneer je wat ver der het water opkijkt zie je zelfs bijna tot in Antwerpen regelmatig een nieuwsgierige zeehondenkop boven water komen. Nee, zo'n mooie natuurpolder als Hedwige polder met zijn goed onderhou den landerijen en nostalgische bos jes en maïspercelen terug onder water zetten is kapitaal weg gooien. Toch zeker wanneer je leest dat de minister 5-10% opslag zou moeten krijgen en dat 12-16 ja rigen uit het buitengebied soms 15-20 kilometer moeten fietsen met'een tas van ca. 20 kg voordat ze een school bereiken met voort gezet onderwijs. Over de beroepsscholen zullen we het dan maar niet hebben. Nee, stop maar met geld verkwis ten en besteed het aan meer door de Nederlandse en vooral Zeeuwse samenleving gedragen doelen. Reggie de Cronckel Eerste Verkorting 8a, Axel Waterschap 6 Mijn stembiljet in verband met de waterschapsverkieizng heb ik niet als stembiljet gebruikt. Wel heb ik mijn mening kenbaar gemaakt on der aan de lijst met de namen van de gegadigden: 'Voor dit wereld probleem moeten de meest capa bele mensen gekozen worden, on geacht hun politieke voorkeur'. Ik ben het dan ook volkomen eens met de reacties in de PZC, van 22-11 en 2-12. G. Stumphiys-Gerretsen President Rooseveltlaan 10, Vlissingen Haastige Spoed U, als lezer hebt zeer waarschijn lijk wel het stuk gelezen en de fo to's gezien van het ongeluk van die 18-jarige jongen met de plaatselijke politie. Daaruit kunt u min of meer opmaken dat die 18-jarige jongen de schuldige was. Ik ken de echte kant van het verhaal. Ik heb mij dan ook op zitten winden bij het lezen van het stuk. Die 18-jari- ge kwam uit de richting van Zaam- slag. Hij reed met een gangetje van 65 km/uur door een groen stop licht. Toen hij bijna de kruising over was, werd hij vanachter vol in zijn zijkant geraakt. Hij heeft geen politie gezien en was al bijna de kruising over. Van zijn auto is niets meer over. In de PZC staat dat de politieauto sirene en zwaailicht voerde. Hij heeft nooit een sirene gehoord, nooit een zwaailicht ge zien. Wanneer een politie door rood licht rijdt wanneer hij naar een calamiteit moet is hij verplicht vaart te minderen en op te letten op het ander verkeer. Dit is niet ge beurd. Deze jongen is zijn auto kwijt. Jaren voor gespaard, hartstik ke trots op. Die 18-jarige had niet gedronken, heeft nog nooit een boete gehad voor te hard rijden, en is o zó zuinig op zijn auto. Ik vind het jammer dat de politie zich zo laat kennen en de fout niet toe durft te geven. Ik hoop dat er een eerlijk onderzoek komt. Arjan Dekker Polderstraat 17, Zaamslag In verband met kerstsluiting zijn wij van 22 december 2008 t/m 5 januari 2009 gesloten. Met 20 jaar vakkennis Polderdijk/Alulight gevelverfraaiing luidden we het jaar 2008 uit! In 2009 maken we met PAC zonweringen een nieuwe start! wordt per 1 januari Zonweringen Aluminium en kunststof kozijnen - zonweringen horren - rolluiken - dakramen - garagedeuren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12