Goes helpt Kamuli Alicante Qirberlin.com www.avenue.nl maanden later Slager gelooft in Vlissingen KNRM-post in VANAF VANDAAG 30% KORTING vV OP DE NAJAARS- EN WINTERCOLLECTIE Your Airline. S PZC Donderdag 4 december 2008 25 Dinsdag om 18.45 u reserveren a 5,- p.p. Tel: 010 - 411 33 72 Lijnbaanplein 155, 3012 EN Rotterdam Gemeente werkt twee jaar mee aan opbouw afvalinzamelsysteem. door Frank Balkenende GOES - Goes helpt de Oegandese gemeente Kamuli de komende twee jaar met de opbouw van een nieuw afvalinzamelingssysteem. Afval is er een groot probleem. Al les wordt in straten op een grote hoop gegooid, wat de volksgezond heid niet ten goede komt. De gemeente Kamuli die in het project van VNG International (Vereniging van Nederlandse Ge meenten) aan Goes is gekoppeld, heeft zelf de voorkeur aan een af- valproject gegeven. Andere mogelijkheden waren: duurzame aanplant van bos, aids- bestrijding en sanitatie/hygiëne. Dat laatste thema heeft wel raak vlakken met het afValproject. De Goese delegatie die onlangs afreis de naaar Oeganda om projectaf spraken te maken met het gemeen tebestuur van Kamuli, zag op alle hoeken van de straten bergen afval liggen. Burgemeester Dick van der Zaag van Goes: „Ze gooien alles door el kaar heen, dus ook afval zoals bat terijen. Een kapotte thermosfles wordt boven de grote hoop uitge schud, waardoor er glassplinters in vallen. Daar lopen weer koeien, kippen en kinderen in te grasdui nen." Delegatielid Cock van den Wijn gaard, amtenaar economische za ken: „Er komt ongedierte op af. Het zijn haarden van infecties, ze ker in de regentijd als het water af val mee de ongeplaveide straten Over twee jaar moet in de Oe- gandese gemeente Kamuli een moderne vorm van afvalinzame ling plaatsvinden. Partnerge meente Goes helpt daarbij. met open riolen insleurt." Kamuli mist een stortplaats. „Er is wel een 'half-legale stortplaats', maar het is onduidelijk waar ze afval precies heenbrengen, voor zover ze dat in zamelen. Naast die stortplaats met een vage status ligt een drinkwater bron, die op deze manier wordt vervuild. Daar moeten we zeker naar kijken." Goes wil nu samen met de Oegan dese gemeente een vuilophaal dienst op poten zetten. Eerst voor honderd gezinnen. Als die klein schalige proef slaagt, kan het pro ject worden verbreed. Ook de gemeenten Gemert Bakel en Ronde Venen, die in hetzelfde VNG-project meedraaien, gaan aan de slag met afvalprojecten in hun Oegandese partnergemeen ten, waardoor uitwisseling met Goes voordeel kan opleveren. Amorgen: Kamuli in beeld V 'J HANSWEERT - De nieuwe post van de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij (KNRM) in Hansweert wordt enkele maanden later operationeel dan gepland. De aanlegplaats blijkt te klein voor de boot. Het was de bedoeling dat het nieuwe reddingsteam nog dit jaar actief zou worden. „We ver wachten dat het station in februari of maart operationeel is", zegt bur gemeester Jan Huisman. Tot nu toe wordt de redding van drenkelingen op de Westerschelde waargenomen door de KNRM in Breskens. Het station Hansweert komt bij het sluizencomplex en zal het gebied van Terneuzen tot in Antwerpen bedienen. Peperneutennacfot in Bruse soos De Pul BRUINISSE - Jeugdsoos De Pul in Bruinisse staat zaterdag in het te ken van het vertrek van Sinter klaas. De avond heeft; daarom als thema 'peperneutennacht' meegekregen. De vaste 'huis-djY verzorgen de muziek. Leden van De Pul mogen gratis naar binnen; andere bezoekers moeten 3,50 euro betalen. De deuren van de soos gaan open om 20.00 uur. www.depul.nl Top tachtig uit jaren tachtig op Radio S-D ZIERIKZEE - Luisteraars van Radio Schouwen-Duiveland kunnen tot en met 27 december hun favoriete nummers uit de jaren tachtig door sturen. De zender maakt een rang lijst van de populairste tachtig nummers en zendt die op 1 janua ri tussen 10.00 en 18.00 uur uit. Tussen de liedjes door wordt terug gekeken op amusement, politiek en sport in dat decennium. De pre sentatie is in handen van Wim-Theo van Yperen en Niels Cloin. De lijst kan gemaild wor den naar snf@rosd.nl. Snertwandeltocht door natuur van Goeree OUDDORP - De VW Ouddorp aan Zee en hotel Akershoek houden za terdag snertwandeltochten over Goeree. Wandelaars kunnen kiezen uit de afstanden 10 kilometer (vertrek tussen 10.00 en 12.00 uur), 25 kilo meter en 35 kilometer (start tus sen 8.00 en 10.00 uur). Inschrijfplek en startpunt is hotel Akershoek aan de Boompjes 1 in Ouddorp. Meedoen kost 4 euro per persoon, inclusief een herinne ring en een kop erwtensoep. Strandtent mag niet weg bij naaktstrand OOSTKAPELLE - Strandpaviljoen Zin bij het naaktstrand van Oost- kapelle mag niet verhuizen naar een stuk strand achter De Mante ling. Het gemeentebestuur van Veere weigert dat verzoek van de eigenaar in te willigen. De eige naar wil verhuizen omdat hij bij het naaktstrand te ver van duin overgangen zit en te weinig ver dient. De gemeente vindt dat geen reden om een verplaatsing toe te staan. De omzet is het risico van de ondernemer, aldus B en W. De Coninck markantste horeca-ondernemer SCHERPENISSE - Uitbater Maurice de Coninck van hotel/restaurant De Gouden Leeuw in Scherpenis- se is door Koninklijke Horeca Ne derland gekozen tot de Meest Mar kante Horeca-ondernemer in Zee land van 2008. Volgens de jury heeft De Coninck Tholen op de cu linaire kaart van Nederland gezet met onder meer streekgerechten. De gastheer vertelt verder enthou siast over schaaldieren en Duitse wijnen. Samen met de elf andere provinciewinnaars strijdt De Co ninck nu om de landelijke titel. Automobilist rijdt door na ongeval GOES - Een automobilist is gister avond rond 18.30 uur doorgereden na een aanrijding in de Wijngaard straat in Goes. Een 26-jarige fietsster uit Goes werd door een onbekende automo bilist, die uit tegenovergestelde richting kwam, aangereden. De vrouw raakte uit balans en viel. Zij raakte hierbij lichtgewond aan haar knie en haar hoofd. De automobilist is doorgereden zonder zijn identiteit bekend te maken. VLISSINGEN - Terwijl sommige andere winkeliers het voor gezien houden in de binnenstad van Vlissingen, steekt de slager er juist een vermogen in. „Tja, als nie mand het doet... lacht Dennis Gillissen. „Dan doe ik het! En ik hoop dat er nog meer volgen, want ik geloof heilig in Vlissingen. Ik ben ervan overtuigd dat je de stad over vijf jaar niet meer terug kent. Slechter kan toch niet." foto Ruben Oreel vCfC t/m maart iedere dinsdag gesloten Vandaag in de ainbenlin-adventskalenden: 2 vliegtickets voor de prijs von 1! Dubbelop plezier in Alleen vandaag op airberlin.com/kerstactie te boeken. Reisperiode: van 01-01 b/m 28-02-2009.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73