van de Zierikzeese Concertzaal nu verder met bieb, pop en podium DE DIKKE VAN DALE W Vrijspraak voor 'Duitse Brouwenaar' Gemeente kan niks doen aan probleem RAVZ Provincie akkoord met turbines Theaterproductiehuis Zeelandia speelt wo 10 en do 11 dec Podium 't Beest Goes fr;¥% ^©mê: S pzc Donderdag 4 december 2008 23 Dental Goes B V. T +31 (0)113 231220 F+31 (0)113 250335 dentalgoes@excenleu Helpende handen voor mooie tanden. ties gunnen Renden nog wel de ruimte met nieuwe voorstellen te komen en dan graag in relatie met Centrée, ofwel het cultuurplein rondom Nieuwe Kerk en Dikke To ren. De wethouder hoopt in fe bruari de mogelijkheden op tafel te leggen, maar zegt daarvoor wel afhankelijk te zijn van de uitkomst van diverse onderzoeken. Ook in dit geval lijkt Zeeuwland weer de aangewezen organisatie om de zaken vlot te trekken. Zo onderzoekt de woningbouwvereni ging de mogelijkheden voor aan koop van de Brogumboerderij aan de Julianastraat en van de Muziek school aan de Poststraat. middelburg - De provincie Zee land is akkoord met de komst van vier grote windmolens op de Rog- genplaat bij Neeltje ]ans. Het colle ge van B en W van Schouwen-Dui- veland heeft zijn huiswerk goed ge daan, meent het provinciebestuur. In september keurde de gemeente- De woningbouwverenging is be reid te investeren in dit zogeheten onrendabel maatschappelijk onroe rend goed en kan in ruil daarvoor dan rekenen op voordeel bij grond aankoop van de gemeente. „Als Zeeuwland die panden van Brogum en de Muziekschool aan koopt, zouden wij als gemeente dus huurder worden", zegt Ren den. Volgens hem moet dat finan cieel dan wel passen binnen het budget dat nu voor het poppo dium en de muziekschool wordt uitgetrokken. Andere hoofdbrekens biedt de her huisvesting van bibliotheek De Stolpe. „Een mooie plek daarvoor raad van Schouwen-Duiveland de vervanging van de huidige twaalf kleinere windmolens door vier exemplaren van 130 meter ook al goed. De bouw van de turbines is nu al leen nog tegen te houden door een gang naar de Raad van State. zou de ruimte tussen de Dikke To ren en de Nieuwe Kerk zijn. Er is eerder gesproken over een corri dor tussen die beide gebouwen. Het is echter de vraag of de Rijks gebouwendienst, eigenaar van de toren, toestemming verleent voor een moderne bibliotheek op die lo catie tussen twee monumenten in", zegt Renden. Hij bevestigt dat er ook gesprek ken worden gevoerd met Scholen gemeenschap Pontes Pieter Zee man over huisvesting van de bibli otheek. „Het bestuur van de biblio theek is echter vooral enthousiast over de locatie tussen de toren en de Nieuwe Kerk." Het wachten is echter op een antwoord van de Rijksgebouwendienst. Die komt bovendien met een totaalplan voor breder gebruik van de Dikke Toren. Een voorwaarde voor de Muziek school om op de huidige locatie te blijven zitten, is dat er opvoerings mogelijkheden in de Nieuwe Kerk komen. De werkgroep Oude Zeeuwse Ker ken heeft bij de presentatie van de plannen voor Centrée laten weten open te staan voor een intensiever gebruik van de kerk voor podium kunsten, zolang de constructie van dit monument niet wordt aange tast. door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een zes tigjarige Duitse man met een va kantiewoning in Brouwershaven vrijgesproken van witwassen. Door deze vrijspraak loopt de Ne derlandse staat ook 654.227,56 eu ro mis, een bedrag dat de Duitser zou hebben verdiend met zijn ver meende criminele activiteit en dat dus terug zou moeten vloeien in de staatskas. Volgens het OM zou de man in enkele jaren tijd ruim 1,3 miljoen euro hebben witgewas sen. In Duitsland moet hij al 665 mille terugbetalen. De Rabobank Schouwen-Duive land kreeg argwaan, toen de man 150.000 euro opnam. In de visie van het OM zou de Duitser steek penningen hebben aangenomen voor opdrachten voor de bouw van gascentrales in Bulgarije. Via een omweg kwam dat geld op zijn rekening van de Rabobank om zo de Duitse belastingdienst niet wak ker te schudden. De rechtbank achtte dat alles dus niet bewezen. Het Openbaar Ministerie had een gevangenisstraf van een jaar plus de terugbetaling geëist. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland kan weinig doen aan de financiële problemen bij de Zeeuwse ambulancedienst RAVZ. Volgens de wet is de provincie de eerst aangewezene om ambulance zorg te regelen en vergunningen daarvoor uit te schrijven. Dat antwoordt het Schouwen-Dui- velandse college van B en W op vragen van zowel het CDA als de Christenunie over dit onderwerp. Het is dus aan de provincie om met een oplossing te komen, geeft het college aan. Wel is er regelma tig overleg tussen 'Middelburg' en de gemeenten. Zo staat er voor 15 december een gesprek tussen Schouwen-Duiveland en de pro vincie op de rol. „Verder wachten we rapportage van de provincie af', geeft het college aan. Wethouder Gilles Houtekamer is namens de gemeenten Schou wen-Duiveland en Tholen lid van de raad van toezicht van de RAVZ. Hij heeft geen invloed op beslissin gen, maar hij controleert alleen de besluiten van het RAVZ-bestuur op hun rechtmatigheid. ENIGE EN LAATSTE UITVOERINGEN IN ZEELAND! een indringend portret over de man achter het woordenboek info kaarten theaterzeelandia.nl of T 0900 33 000 33 10.45P/gi NEDERLANDS FONDS VOOR poD!uW|<uN?TFN roDiOMKnuS+t^ Provincie Zeeland Cultuurfonds Vleesveebedrijf Vers rundvlees, rechtstreeks van onze boerderij in Baarland naar uw diepvries. Wij garanderen een diervriendelijke productie. Betrouwbaar vlees zonder toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht. Thuisbezorgd {Walcheren, Noord- en Zuid Bevelandin pakketten van 20 kilo vo:or<É^^ per kilo. Burg. Vogelaarstraat 17 (0113)63 96 44 Jffc 4435 AR BaarlandM 06 51 35 96 21 H janenanitagoud^'planet.nl j V Complex met 6 apparte-I menten voor het hotel en 4 voor de verkoop. Restaurant in gedeelte waar eerder ook een restaurant zat. Momenteel anti-kraakpand. PZC Rolant Quist illustraties gemeentearchief Schouwen-Duiveland en Zeeuwland, foto Dirk-Jan Gjeltema Hotel met 13 kamers op plek voormalige concertzaal. De tekening die bouwmeester C. Swartbol, van de gemeente Zierikzee, maakte voor het originele concertgebouw. Hoewel de concertzaal al jaren gesloten is, verwijzen er nog steeds bordjes naar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71