OV-fiets is bezig aan een opmars deDRVKKERY SCHOUWEN- fEimi 32 en 33 27 Nieuwe krullen in de baard van Sint en blonde lok voor Zwarte Piet Mascara op z'n voordeligst 2379911.99 Inbraak Valentijn Bijvanck: In Zeeland wordt vaak veel te klein gedacht Zeeland wordt volgend jaar gepromoot met een nieuw magazine Donderdag 4 december 2008 Tip? redzzee@pzc.nl NOORDWELLE - Sint-Nicolaas houdt enerzijds graag vast aan baard moeten vallen en hoe mijn snor moet worden bijge- nog snel een permanentje zetten, en de andere Piet liet zich tradities, maar anderzijds staat hij ook open voor vernieuwin- punt", sprak de Sint gisterochtend in de kapsalon voorafgaand een blonde lok aanmeten als contrast tussen zijn zwarte krul- gen. „Tot mijn vaste gebruiken, behoort een bezoek aan kap- aan zijn bezoek aan de openbare basisschool De Stove in len. „Zo'n vernieuwend element moet kunnen", knikte Sint per Wout Lokker. Hij weet het beste hoe de krullen in mijn Noordwelle. Twee Zwarte Pieten vergezelden hem. De ene liet goedkeurend. foto Dirk-Jan Cjeltema Provincie bevordert gebruik huurfïetsen op Schouwen-Duiveland. door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - Minder auto's bij het strand, minder volle par keerplaatsen bij de camping en ook nog eens goed voor het mi lieu. Als het aan de stichting OV-fiets Schouwen-Duiveland ligt, rijden alle toeristen binnen kort op een huurfiets. En dan gaat het om de OV-fiets, een huurfiets van de Nederlandse Spoorwegen die op 160 locaties - vooral bij NS-stations - verkrijg baar is voor 2,85 euro per twintig uur. Afgelopen zomer was de fiets op negen Schouwse plaatsen (cam pings, fietsenwinkels) te huur. Vol gend jaar zijn er dat vijftien en in 2010 moeten dat dertig locaties Markt 51 Middelburg T0118 886 886 worden. „Afgelopen zomer was een experiment", zegt Stan Lauret, de provincieambtenaar die zich met dit project bezighoudt. „OV-fiets, een dochterbedrijf van NS, wil uitbreiden en zoekt daar voor locaties buiten de stations. Schouwen-Duiveland is een mooie, afgesloten plek om toeris tisch gebruik van de fiets uit te pro beren. Dat hebben we gedaan in combinatie met de Schouwen-Dui- velandpas en het was een succes. Er zijn honderden fietsen uitge ven." De provincie gooit er nu 30.000 tot 40.000 euro per jaar tegenaan om van Schouwen-Duiveland een voorbeeldproject van de OV-fiets te maken. Abonnees van OV-fiets huren hun karretje met hun OV-pas, maar toeristen op Schouwen-Duiveland kunnen hiervoor hun SD-pas ge Maybelline Volum' Express Turbo Boost zwarte mascara 2 stuks Deze actie geldt t/m zaterdag 6 december 2008 bruiken. Die moeten ze nu nog to nen, maar over enkele jaren wor den registratie èn betaling met de interactieve SD-pas gedaan. Die pas wordt komende zomer bij vier recreatiebedrijven beproefd. Met de interactieve pas is fysieke aanwezigheid van de verhuurder niet meer nodig. Toeristen kun nen dan een fiets 'trekken' uit een box of carrousel. Het huurbedrag wordt automatisch afgeschreven. Tip? redactie@pzc.nl Het is donker om zeven uur in de avond in Cadzand. Ook in het huis van de overburen. Dan het schijnsel van een zaklan taarn. Iemand loopt daar doör de kamer. Een inbraak! De poli tie waarschuwen duurt te lang. Vlug naar een andere overbuur man. Samen er op af. De achter deur is open. Zachtjes sluipen de mannen het donkere huis in. In de hoek van de keuken staat de buurvrouw. Eerste gedachte: die wordt bedreigd. Dan gaat het licht aan. Uit de woonkamer komt het neefje van de buur vrouw. Vol trots zwaait hij met zijn nieuwe zaklantaarn. „Fan tastisch tante, vooral als het hele maal donker is." vanavond vanaf 17.30 uur Spaans menu soep van gepofte wortel, paella of gevulde courgette en pepemotenparfait 15,00 en 12.50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 R66 zondag 7 december 12.00-17.00 uur Koopzondag 12.00-13.15 uur drukkerijmiddelburg.nl over kunst en cultuur olv. Rebecca van Wittene

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69