Clubs Sluis Plezier in tekenen en zijn mogelijk uit de brand 'Stemmenronselarij' Oliebollenrel gesust met een compromis Inbraak Geslaagd Kerstzangavond in Grote Kerk 22 Donderdag 4 december 2008 PZC Z Resterende korting van tien procent op subsidie lijkt van de baan. door Frank van Cooten SLUIS - Clubs, verenigingen en stichtingen in de gemeente Sluis kunnen wellicht opgelucht adem halen. De. korting van nog eens tien procent op de subsidies lijkt van de baan te zijn. Dat is het gevolg van de onderhan delingen over het deels herschrij ven van het bestuursakkoord nu de voormalige oppositiepartijen CDA, WD en Gemeentebelangen door de benoeming van Ben Hen- nekam tot vierde wethouder deel uitmaken van het college. Alle fractievoorzitters spraken de ze week over voorstellen die door de oppositiepartijen zijn inge bracht. Volgens fractievoorzitter William Gijsel (Gemeentebelan gen) worden vrijwel alle suggesties overgenomen met uitzondering van het weer terug op de agenda zetten van het afgeschoten project Sluis aan Zee en behoud van de raadzaal in het Sluise belfort. „Die voorstellen zijn onbespreekbaar." Toen een korting op de subsidies aan verenigingen en stichtingen FW De Sluise fractievoorzittters on- derhandelen over het deels her- schrijven van het bestuursak koord. Het college stelt dinsdag de portefeuilleverdeling vast. met vijftien procent werd aange kondigd, was het hommeles. Zo heeft de Stichting Welzijn noodge dwongen al een hoop activiteiten moeten schrappen. De korting werd over drie jaar uit gesmeerd. De eerste tranche van vijf procent is al in de begroting 2009 opgenomen. De resterende korting van tien procent staat nu echter op de helling. De fractie voorzitters zijn het volgens Gijsel ook eens over seizoensuitbreiding voor minicampings, een versober de aanpak van stadspark De Elder- schans en snel duidelijkheid over de vismijn, het stadskantoor in Aardenburg en het vakantiepark Cavelot in Cadzand-Bad met maxi maal 450 bungalows. Het Sluise college stelt dinsdag g december de nieuwe portefeuille verdeling vast. De aanbeveling van bemiddelaar Cees van Liere is vrij wel geheel overgenomen. De vor ming van het Centrum voor Jeugd en Gezin blijft echter bij wethou der Maria le Roy en de dorpsraden blijven bij wethouder Carien Bo- lijn. De dorpsraden zouden naar Henk Luijendijk gaan. Kernenbe- leid, een nieuwe portefeuille van Bolijn, en dorpsraden overlappen elkaar echter. Het is daarom logi scher deze bij Bolijn onder te brengen. Verder gaat Verkeer en Vervoer van Le Roy naar Luijen dijk. Personeelszaken en Organisa tie en onderwijs gaan van Luijen dijk naar Hennekam. Partijen hebben valse verwachtingen gewekt vindt Peter Clijsen (GL). door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De onafhankelijk par tijen die zich in de verkiezings strijd voor het waterschapsbestuur opwierpen als tegenstanders van ontpoldering hebben zich schul dig gemaakt aan 'stemmenronsela rij'. Dat is de mening van Groen- Links-raadslid Peter Clijsen uit Ter- neuzen. Clijsen constateert dat de ontpol- deringskwestie de onafhankelijken veel stemmen heeft opgeleverd. Maar die partijen hebben bij de kiezers valse verwachtingen ge- Het is donker om zeven uur in de avond in Cadzand. Ook in het huis van de overburen. Dan het schijnsel van een zaklantaarn. Ie mand loopt daar door de kamer. Zeker een stop doorgeslagen. Maar de auto is weg. Een inbraak! De po litie waarschuwen duurt te lang. Vlug naar een andere overbuur man. Samen er op af. De achter- Tekendub Sas bestaat twintig jaar en presenteert kalender. door Eugene Verstraeten SAS VAN GENT - Het zijn niet alle maal Rembrandts, de .leden van de tekenclub Sas. De een heeft wat meer talent dan de ander. Hoewel er heel wat werken gemaakt wor den die best kunnen wedijveren met cursisten van de kunstacade mie, staat het plezier in tekenen en schilderen voorop. Er moet heel wat gebeuren voor dat de voor het overgrote deel vrouwelijke leden van de Teken club Sas een van de wekelijkse bij eenkomsten missen. De een gaat wat vroeger naar het werk om wat- eerder te kunnen stoppen. Een an der komt een dag eerder van va kantie terug om de lessen maar niet te hoeven missen. De tekenclub bestaat twintig jaar en ter gelegenheid daarvan wordt er vandaag een verjaardagskalen der gepresenteerd, met op iedere maand een afbeelding van een fraai kunstwerk van een van de le den. De club telt nu veertien leden, on der wie één man. Ze komen iedere donderdagmiddag bijeen in het cultureel centrum de Spèije in Sas van Gent onder de bezielende lei ding van teken- en schilderdocen te Elly de Koster. Nadat ze eerst tekenles had gege ven aan de jeugd en later kalligra- feerles gaf, begon ze met een teken clubje dat inmiddels is uitgegroeid tot een vriendenkring. De meeste amateurkunstenaars zijn al jaren lid en er zijn zelfs nog een paar wekt, stelt Clijsen, want het water schap heeft niets te zeggen over be langrijke planologische beslissin gen als ontpoldering. „Hoe groen of hoe rood een waterschapsbe stuur is betreft alleen maar de uit voering van de waterschapswet, ac centlegging dus. Het waterschap gaat immers niet over een bij uit stek politiek thema als de ontpol dering." Dit is in eerste instantie een rijksbevoegdheid, waarbij zelfs gemeenten niet meer kunnen dan adviseren. „Het is dus ronduit stemmenronselarij als waterschaps partijen tijdens verkiezingen ook maar suggereren dat zij iets zou den kunnen betekenen in de be sluitvorming over zoiets als al dan niet ontpolderen." Werk uit Normandië van Paula Vinke van de jubilerende tekenclub. Tekenclub Sas bestaat twintig jaar De tekenclub Sas telt nu veertien leden, onder wie één man. De club komt wekelijks op donderdagmiddag bijeen in de Speije onder lei ding van teken- en schilderdocente Elly de Koster. Reclame maken doet de club niet, maar er is toch een wachtlijst Ter gelegenheid van het jubileum wordt vandaag van 15.30 tot 19.00 een zelfgemaakt kunstverjaardagskalender gepresenteerd in de Speije in Sas van Gent. De kalender kost 12,50 euro en is ook te bestellen via paulavinke@hotmail.com Tip? redactie@pzc.nl deur is open. Zachtjes sluipen de mannen het donkere huis in. In de hoek van de keuken staat de buur vrouw. Eerste gedachte: die wordt bedreigd. Dan gaat het licht aan. Uit de woonkamer komt het neejje van de buurvrouw. Vol trots zwaait hij met zijn nieuwe zaklan taarn. „Fantastisch tante, vooral als het helemaal donker is." Kraam van Hoefnagels blijft op winderig Stadhuisplein staan. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De oliebollenrel in de Terneuzense binnenstad is gesust met een compromis. Harry Hoef nagels laat zijn gebakkraam op het winderige Stadhuisplein staan, maar de gemeente Terneuzen doet hem wel een handreiking. Hoefnagels mag de komende we ken naast de ijsbaan op de Markt een tweede kraam runnen. „Daar na dien ik een verzoek in om een soort container te laten bouwen bij mijn kraam op het Stadhuis plein. Die moet er in de winter maanden voor zorgen dat mijn klanten niet in de kou staan", al dus Hoefnagels. Het oliebollenverkooppunt huisde twaalf jaar naast café The Pub op de Markt, maar laatstgenoemde mensen van het eerste uur bij. Re clame maken doet de club niet, maar er is toch een wachtlijst. „De basis is tekenen", zegt Elly de Koster. „Daar begint iedereen mee. En vervolgens gaat iedereen dan in eigen tempo en met het favorie te materiaal aan de slag." De een houdt het bij potlood- of pentekeningen, een ander maakt aquarellen en weer een ander werkt liever met pastelkrijtjes. „Dat is het verschil met bijvoor beeld het volgen van een cursus bij Toonbeeld. Daar wordt een stil leven opgesteld en dat moet je dan schilderen. Bij ons werkt iedereen in zijn of haar eigen tempo en kiest zelf een onderwerp en tech niek. De een heeft nu eenmaal meer talent dan de ander." Rina de Korte werkt graag met pas telkrijtjes en wil de wekelijkse les- je bent heel intensief bezig, zodat je niet aan andere dingen denkt' sen voor geen goud missen, werkt voor mij gewoon therape sch. Je bent heel intensief bezig, dat je niet aan andere din denkt", zegt Rina „Het maakt je geest helemaal 1 vult Paula Vinke aan. Haar huisB mer hangt helemaal vol met voor al pentekeningen. Ze heeft w- eens met het idee gespeeld om d kunstacademie te volgen. „Leuk, maar daar moet je een o twee avonden per week heen en vaak ook nog op zaterdagochtend. Als je dan ook nog aandacht aan j gezin wilt geven is dat bijna onmo gelijk." Ze vindt de Sasse tekenclub e uitstekend alternatief „Een ide« formule. Ik kan er op de fie heen, het is altijd gezellig en steek er veel van op." Want daar gaat het toch ook ee beetje om, jezelf op een hog plan tillen. „Je merkt zelf dat je vooruit gaat zegt Rina. „Werken waar ik vor jaar nog best tevreden over w zou ik nu niet meer inlijsten." I verleent sinds kort geen medewer king meer om de vereiste brandwe rende maatregelen te nemen. Uit baatster Diny van den Berge van The Pub vindt het veiligheidsrisico van een oliebollenkraam naast haar café te groot geworden. Sinds kort huist Hoefnagels op het Stadhuisplein, maar daar was hij vanwege de harde wind al een paar keer genoodzaakt om zijn wa gen gesloten te houden. Hoefna gels: „Ik kon ook op de Markt staan, met de opening naar café Het Bierwinkeltje gericht. Maar tij dens de weekmarkt moest ik de wagen weer omdraaien. Dat vind ik te veel gedoe. Ik neem maatrege len om de wind te weren en pro beer er maar het beste van te ma ken." Ook ondernemer Wout den Doelder, die actie voerde om het kraam terug op de Markt te krij gen, legt zich bij het compromis neer. „Al vind ik nog altijd dat het kraam op de Markt hoort." Peter Kalisvaart uit Zaamsl gepromoveerd aan de Technic Universiteit Eindhoven op proefschrift 'Preparation and Ch" racterization of Mg-based Hydro gen Storage Materials'. Jacqueline de Letter uit Koewacht heeft de opleiding Management Recht op de universiteit in Tilburg afge rond. Job Inghels uit Hulst slaag de als Commercieel Medewerker Marketing Communicatie op het ROC in Terneuzen. TERNEUZEN - De zangvereniging Met Hart en Stem uit Terneuzen houdt zaterdag 20 december haar kerstzangavond in de Grote Kerk aan de Noordstraat in Terneuzen. Ook het jeugdkoor Benjamin uit Terneuzen verleent medewerking aan het concert. Sopraan Nelleke de Kok brengt ook een aantal kerst liederen. Aanvang: 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60