Zeeland 1 ||Ëp!HEi Plan Perkpolder op de rails rijvj 21 Getoeter tussen overkanten ZEEUWS-VLAANDEREN 32 en 33 27 Vakantiepark Nieuwvliet lijkt er te komen Mascara op z'n voordeligst Valentijn Bijvanck: In Zeeland wordt vaak veel te klein gedacht Zeeland wordt volgend jaar gepromoot met een nieuw magazine Donderdag 4 december 2008 Tip? redtern@pzc.nl Enquête laat onvrede dorpsraden over beleid provincie zien. SLUIS - De bouw van 165 recreatie woningen in de Baanstpolder in Nieuwvliet lijkt realiteit te wor den. Ontwikkelaar Ballast Nedam en de gemeente Sluis sluiten van daag een .intentieovereenkomst af. Deze overeenkomst is de voorlo per van de daadwerkelijke samen werking. De gemeenteraad stemde op 23 oktober in met dit project. Het vakantiepark krijgt een lande lijke uitstraling. Het aantal wonin gen per hectare blijft beperkt zo dat er voldoende plek is voor groen, natuur en water. De ontwik kelaar heeft de gemeente een be hoorlijke financiële tegemoetko ming in het vooruitzicht gesteld als het plan van de grond komt. door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - De provincie houdt onvoldoende rekening met de be volking in Zeeuws-Vlaanderen. En de infrastructuur in Zeeuws-Vlaan deren is achtergesteld bij de rest van Zeeland. Dat blijkt uit een en quête onder de Zeeuws-Vlaamse dorpsraden. 3e enquête werd gisteravond be- Isproken tijdens de eerste bijeen komst van het overlegorgaan geuws-Vlaamse dorpsraden in gemeentehuis van Terneuzen. It overlegorgaan is opgericht om bezig te houden met zaken de gemeentegrenzen overschrij- Coördinator Hans Pollemans 1 zich zorgen te maken over de leidheid van politici om te luis- Iren naar wat de mensen bezig- loudt. gedeputeerde George van Heukel- bm (SGP) maakt meteen duidelijk Iclat hij de kritische opstelling van Lde Zeeuws-Vlamingen niet goed Ikan plaatsen. „Wij als bestuurders jioen alle moeite en jullie zeggen ervolgens dat wij niet luisteren, om eens met oplossingen. Laat is in Middelburg eens een jfeuws-Vlaams verhaal horen." meteen aan toevoegend dat hij let zit te wachten op een bood- fhappenlijstje dat hij moet mee- emen naar Middelburg. „Zo lerkt dat niet. Dan komen we ner- |ns." olgens de aanwezigen in de zaal 'dat verhaal er al, namelijk de en- hête. Maar daar zegt de gedepu- Irde niet mee uit de voeten te ("inen. „Wat ik bedoel is een ver- li van de man in de straat, de Tkgever. Hoe beleven de - Bws-Vlamingen het allemaal. Thet alstublieft afgelopen zijn fhet getoeter van de ene naar ndere kant in Zeeland." Vertegenwoordigers van provincie, gemeente, AM en Bouwfonds onthuldln de maquette van Plan Perkpolder. foto Camile Schelstraete Samenwerking voor uitvoering project ligt nu ook formeel vast. door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - De heersende kredietcrisis vormt geen bedrei ging voor de uitvoering van Plan Perkpolder. Directeur Paul Hoen van Bouw fonds zei dat gisteren op de bijeen komst waar het bedrijf samen met projectontwikkelaar AM, de pro vincie en de gemeente Hulst de handtekeningen zette onder de sa menwerkingsovereenkomst voor het project. Hoen wees er op, dat het volledige plan in 2017 gerealiseerd moet zijn. „De kredietcrisis zorgt alleen voor een kléin rimpeltje en is van tijde lijke aard. Als het project helemaal klaar is, is deze crisis allang voor- bij." Plan Perkpolder omvat de bouw van 250 woningen en een hotel met wellnessvoorzieningen op het voormalige veerplein, een jachtha ven, een nieuw natuurgebied, een golfbaan en tweehonderd tweede woningen in de westelijke Perkpol der. Met de uitvoering van dit am bitieuze plan is zo'n honderd mil joen euro gemoeid. Projectwethouder Frank van Dries- sche onderstreepte in zijn toe spraak in de hervormde kerk in Kloosterzande dat het project zo wel tijdens de uitvoering als daar na bijdraagt aan de werkgelegen heid en de economie van de ge meente Hulst. „De nieuwe bewo ners die het gebied hiermee aan trekt, zijn goed voor de leefbaar heid in de streek", aldus Van Dries- sche verder. Directievoorzitter Peter Noord- anus van AM benadrukte evenals gedeputeerde Harry van Waveren de goede samenwerking in de pu- bliek-private samenwerking die ge kozen is voor de uitvoering van het project. „Als de hechte santon in De kredietcrisis vormt geen be- dreiging voor de uitvoering van Plan Perkpolder. Directeur Paul Hoen van het Bouwfonds zei dat gisteren. werking die in de loop der jaren is gegroeid blijft bestaan, dan twijfel ik niet aan de goede afloop. On danks de economisch slechte tijd waarin we nu verkeren", zei Noordanus. Van Waveren had nog een ge schenk in petto voor de stichting KIK (Kerk In Klooster), die de her vormde kerk in Kloosterzande ex ploiteert en graag helemaal in oude luister wil herstellen. De pro vinciebestuurder deed daar een duit van 2008 euro voor in het zak je. Na de onthulling van een ma quette, die toont hoe het gebied rond Perkpolder eruit moet ko men te zien, volgde de onderteke ning van de samenwerkingsover eenkomst. Markt 5' I Middelbar; U.C JL/ i\ V l\ l\ n JX X Tons 886 886 9 Maybelline Volum' Express Turbo Boost zwarte mascara 2 stuks ^11.99 vanavond vanaf 17.30 uur Spaans menu soep van gepofte wortel, paella of gevulde courgette en pepemotenparfait 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 zondag 7 december 12.00-17.00 uur Koopzondag 12.00-13.15 uur drukkerijmiddelburg.nl over kunst en cultuur o.l.v. Rebecca van Wittene

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59