en mentaal opgebrand Danny Blind laat zich niet opjagen PZC Donderdag 4 december 2008 39 Abramovitsj betaalt salaris van Hiddink moskou - De Russische miljardair Roman Abramovitsj heeft aan de Russische voetbalbond 3,6 miljoen euro betaald om het salaris van bondscoach Guus Hiddink te kun nen uitbetalen. Dit heeft een woordvoerder van de bond be kendgemaakt. Abramovitsj, eige naar van Chelsea, maakte het be drag over omdat hij had begrepen dat de Russische bond een beta lingsachterstand had opgelopen. Kooremans gaat te paard voor Oranje ermelo - Raf Kooremans heeft be sloten voor Oranje te paard te gaan. De 31-jarige eventingruiter liet gisteren weten voortaan voor rang te geven aan zijn Nederland se identiteit. Tot dusver kwam hij uit voor België, zijn andere vader land. Daar werd hij de algelopen ja ren verscheidene keren nationaal kampioen. Daarnaast veroverde Kooremans in de military vier Be- nelux-titels op rij. Adriaanse moet Porto een miljoen betalen LAUSANNE - Co Adriaanse moet zijn voormalige club FC Porto een miljoen euro betalen. Dat heeft het internationaal sporttribunaal (CAS) gisteren bepaald. De Neder landse voetbaltrainer pleegde vol gens het CAS contractbreuk door in augustus 2006 met assistent Jan Olde Riekerink tussentijds op te stappen bij de Portugese topclub. Volgens Adriaanse was er een on werkbare situatie ontstaan. Spits Cvitanich mag proberen Huntelaar te vervangen. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Dario Cvitanich mag de komende weken laten zien dat hij Klaas-Jan Huntelaar in de spits van Ajax kan vervangen. Te beginnen zondag tegen Volendam. Ajax is vooralsnog niet van plan (een deel van) de 27 miljoen euro transfergeld te besteden aan een nieuwe speler. „Cvitanich is een half jaar geleden gecontracteerd door Ajax als vervanger voor Hun telaar", zegt technisch manager Danny Blind. „Het zou van slecht beleid getuigen als we daar nu niet meer achter staan." Cvitanich is een aankoop van de huidige trainer Marco van Basten. De spits van Banfield is begin dit jaar onder anderen bekeken door de assistenten John van 't Schip en Rob Witschge. De Argentijn raak te in zijn eerste maanden twee keer geblesseerd. In de wedstrij den die hij speelde, stond hij meestal op de linkerflank. Cvita nich scoorde nog niet voor Ajax. In de strijd om het kampioen schap is het vertrek van Huntelaar naar Real Madrid een gevoelig ver lies voor Ajax, vooral omdat de ver schillen in de eredivisie dit sei zoen klein zijn. AZ voert na der tien duels de ranglijst aan met drie punten voorsprong op de Amster dammers. Huntelaar had het verschil kun nen maken. Hij was méér dan de topscorer van Ajax. Hij droeg de aanvoerdersband en was het ge zicht van de ploeg die onder Van Basten nog altijd in de steigers staat. Het is niet reëel van Cvita nich te verlangen dat hij zijn illus tere voorganger de komende maan den naar de vergetelheid speelt. Dat maakt de ontstane situatie voor Ajax precair. Alternatieven zijn namelijk niet onmiddellijk voorhanden. Evander S'no als spits is een noodgreep en Luis Suarez komt veel meer tot zijn recht als buitenspeler, waar hij meer vrij heid geniet. En dat geldt ook voor Miralem Sulejmani. Toch maakt Ajax geen haast met het aantrekken van een spits. Maandag volgde Blind de verrich tingen van Djiby Fall, spits van Odense BK. Maar als Odense dit weekeinde de laatste competitie wedstrijd voor de winterstop speelt tegen Brondby, is niemand van Ajax daarbij aanwezig, zegt Blind. Ook de eventuele interesse voor Ricky van Wolfswinkel (Vitr esse) en Marcus Berg (FC Gronin gen) wuift Blind weg. Ajax laat zich niet opjagen en wei gert grote investeringen te doen. Met de technische staf van Ajax zal Blind de komende tijd overleg gen of de selectie nog aanvulling behoeft en of die aanvulling van uit de eigen geledingen van de club kan komen. Blind: „We heb ben met Darko Bodul, een eerste jaars senior, en Geoffrey Castil- lion, een eerstejaars A-junior, twee spitsen met veel potentie in huis. Het is echter moeilijk te voorspel len of zij het komende.half jaar al zo'n stap vooruit kunnen maken, dat zij in het eerste van Ajax een rol kunnen spelen." Tot de winterstop speelt Ajax nog vijf wedstrijden: tegen Volendam, NAC, Slavia Praag (Uefa-Cuptoer- nooi), De Graafschap en ADO Den Haag. Daarna heeft de selec tie tot en met 4 januari vrij. Van 5 tot en met 11 januari belegt de club een trainingskamp, in Portu gal. Ajax speelt vermoedelijk op 10 januari een oefenwedstrijd tegen een Duitse club. Op 18 januari her vatten de Amsterdammers de com petitie in Nijmegen tegen NEC. Vóór die datum moet duidelijk zijn of Ajax nog een extra aanval ler van buitenaf wil aantrekken. De club beeft daarvoor officieel tot 31 januari de tijd. Huntelaar goedgekeurd Klaas-Jan Huntelaar kan in ja nuari aan de slag bij Real Ma drid. Hij werd gisteren goedge keurd. Hij is twee uur onder zocht in een kliniek. Behalve urine- en bloedanaly- ses werden een elektrocardio gram en een MRI-scan ge maakt. Zabel wordt adviseur bij Team Columbia BERLBJN - Erik Zabel gaat komend seizoen de wielrenners van Team Columbia van zijn adviezen voor zien. De Duitser, afgelopen sei zoen gestopt als actief renner, moet zich vooral vaan bezighou den met de jonge sprinters in het team van manager Bob Stapleton, dat onder andere de zeer talentvol le sprinter Mark Cavendish in de loeg heeft. De 23-jarige Engelsman won dit jaar vier Touretappes. Sara Carrigan stopt met wielrennen MELBOURNE - De Australische wiel- renster Sara Carrigan heeft haar loopbaan beëindigd. Ze was in 2004 in Athene winnares van de olympische wegrace. De 28-jarige wielrenster nam acht keer deel aan WK's en twee keer aan de Spelen. „Ik ben benieuwd naar mijn nieuwe leven, maar tege lijkertijd verdrietig dat ik afscheid neem van een sport die mijn le ven beheerste", verklaarde ze. Federer niet vaak actief op gravelbanen PARIIJS - Roger Federer kiest ko mend seizoen voor een beperkt gravelseizoen. De Zwitserse tennis ser speelt voor Roland Garros slechts twee toernooien op zijn minst favoriete ondergrond. De nummer twee van de wereld heeft dit gisteren op zijn website bekend gemaakt Voor het grandslamtoer- nooi in Parijs komt hij in actie in Rome en Madrid. Robert Slippens (links), hier in actie tijdens de Zesdaagse van Gent, zet een punt achter zijn loopbaan. Klaas-Jan Huntelaar in de kliniek waar hij gisteren werd onderzocht. foto David R. Anchuelo/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55