Burgemeester bestrijdt 'De pap lijkt te zijn gestort' Nieuwe ontsluiting dorp Borssele gedekt Stokvis en taart voor 101-jarige Tante Koos Kringloopshop in Goes helpt Sint een handje 22 Donderdag 4 december 2008 PZC Truck met oplegger rijdt berm A58 in HEINKENSZAND - Een vrachtwagen combinatie moest gisterochtend uit de berm van de A58 bij Hein- kenszand worden getrokken na een remmanoeuvre van de 19-jari- ge chauffeur uit de gemeente Tho- len. Op de noordbaan wilde hij een oprit oprijden, maar hij zag dat verkeer voor hem stokte. Om een botsing te voorkomen, stuur de hij zijn truck met oplegger de vluchtstrook op, maar hij raakte daarbij in de berm. Winbela Heinkenszand houdt weer winterfair HEINKENSZAND - Winkeliersvereni ging Winbela in Heinkenszand houdt morgen, zaterdag en zondag de jaarlijkse winterfair in de hal len van bloemisterij Wisse aan de Zwake in Heinkenszand. De win keliers verkopen in kraampjes alle specialiteiten. Kinderen kunnen knutselen en voor de gezelligheid is er een terras. Voortaan in richting Middelburg via Kaaiweg en Weelhoekweg. door Mieke van der Jagt BORSSELE - De provincie, het water schap, Zeeland Seaports, EPZ en de gemeente Borsele hebben een overeenkomst gesloten voor de aanleg van een betere ontsluiting voor het dorp Borssele. De vijf par tijen betalen samen de helft van de kosten om delen van de Kaai weg en de Weelhoekweg te verbre den, zodat autoverkeer in de rich ting van Middelburg via de roton de in de Europaweg kan rijden. Borsselaars hoeven daardoor niet meer om te rijden of de sluiproute te nemen langs de kerncentrale, wat een doorn in het oog is van EPZ. Het noordelijk deel van de Kaai weg en de Weelhoekweg worden Minder bussen tussen Walcherse steden VLISSINCEN - Vanaf half december rijden op avonden in het weekein de veel minder bussen tussen Vlis- singen en Middelburg. Con- nexxion schrapt die diensten om dat er volgens de busmaatschappij te weinig mensen meerijden. Uit de nieuwe dienstregeling die op 14 december ingaat, blijkt dat vooral op zaterdag- en zondag avond minder bussen tussen de Walcherse steden zullen rijden (lij nen 56 en 57). Automobilist rijdt door na ongeval GOES - Een automobilist is gister avond rond 18.30 uur doorgereden na een aanrijding in de Wijngaard straat in Goes. Een 26-jarige fiets- ster uit Goes werd door een onbe kende automobilist, die uit tegen overgestelde richting kwam, aange reden. De vrouw raakte uit balans en viel. Zij raakte hierbij lichtge wond aan haar knie en hoofd. zo breed dat een vrachtwagen en een auto elkaar kunnen passeren. Er komen vluchthaventjes zodat ook twee vrachtwagen langs el kaar heen kunnen. Bij Quisten- burg wordt de weg nog breder. Het zuidelijk deel van de Kaaiweg krijgt alleen haventjes. Daarnaast zal de buitendijkse werkweg die het waterschap Zeeuwse Eilanden aanlegt tussen de uitlaat en de in laat voor de kerncentrale voor fiet sers worden opengesteld. De kosten van de onderneming be dragen 1,5 miljoen euro, waarvan het ministerie van Vrom de helft voor zijn rekening meent. Van de andere helft betalen het water schap en Zeelands Seaports elk 200.000 euro. De provincie haalt er 150.000 euro voor uit de knip en de gemeente Borsele en EPZ dragen elk een ton bij. Het plan wordt door de bevolking van Borssele gedragen. 'Asielzoekerscentrum vergt in voorbereiding wel vertrouwelijkheid'. door Frank Balkenende GOES - Burgemeester Dick van der Zaag bestrijdt dat het college de vestiging van een asielzoekerscen trum in Goes buiten de politieke arena om wil regelen. Hij reageert daarmee op kritiek van de WD-fractie, die overigens in het college is vertegenwoordigd. De liberalen morren dat - met in stemming van de meerderheid van de gemeenteraad - achter de schermen wordt gewerkt aan een definitief plan. Van der Zaag: „Ik heb in een open bare raadsvergadering laten weten dat Goes is benaderd door het Cen door Frank Balkenende GOES - Als enige in de gemeente raad Goes is de WD-fractie mordi cus tegen de komst van een tijde lijk en, later, een permanent asiel zoekerscentrum. De WD wil een publieke discussie ontketenen, on der meer via een enquête op haar internetpagina. Fractievoorzitter Sjoerd Heijning legt uit waarom. Wat zijn de bezwaren tegen een azc in Goes? „Goes heeft al twee keer een azc gehad. Wij vinden dat een andere gemeente nu aan de beurt is. Bo vendien begrijpen wij het beleid van het COA, het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers, niet. Ze slui ten een centrum in Middelburg en in Goes en Vlissingen moeten er weer open. Dat is toch kapitaalver nietiging? Verder zie je dat door het generaal pardon het aantal asielzoekers weer stijgt. Velen zijn economisch vluchteling. De WD vindt dat Goes niet de wereldpro blemen moet oplossen. We kun nen vluchtelingen beter in hun ei gen regio opvangen en ze daar hel pen. Een ander bezwaar is dat na de sluiting van het oude asielzoe traal Orgaan opvang Asielzoekers. In die vergadering heb ik ook mee gedeeld dat de meerderheid van de raad de bouw van een tijdelijk en later een permanent asielzoe kerscentrum in principe steunt. Ui teraard hebben we vooraf de frac tievoorzitters gepolst. Met zo'n draagvlaktoets lijkt me niks mis." De WD klaagt dat fracties mo menteel worden geïnformeerd via vertrouwelijke mails en daarmee deelgenoot wordt van 'geheime' voorbereidingsmaatregelen, terwijl de liberalen juist een publiek de bat over de kwestie voorstaan. Van der Zaag vindt vertrouwelijkheid op dit moment gewenst. „We on derzoeken verschillende locaties en willen geen onrust zaaien. Bo vendien wil het college straks eerst met omwonenden en bedrijven kerscentrum Bergzicht het COA zijn afspraken niet nakwam. Uit eindelijk moesten we procederen. Wij wantrouwen het COA." De WD verwijt het college van B en W en de fracties die in principe voor zijn, de vestiging van twee asiel zoekerscentra in achterkamertjes voor te koken? „We krijgen vertrouwelijke mails van de burgemeester en zodra je die opent, ben je gebonden aan die vertrouwelijkheid. Overigens rond die locaties praten, alvorens de potentiële bouwplaatsen be kend te maken." De locaties voor in elk geval het tij delijke opvangcentrum worden in de raadscommissie van 11 decem ber bekendgemaakt. Het worden vermoedelijk geschakelde nood- units, met 250 bedden. Van der Zaag zegt dat het college - „en ook de meerderheid van de raad" - de ogen niet kan sluiten voor het lan delijke tekort aan opvang. „We wil len onze verantwoordelijkheid ne men. Daarbij zijn we Millennium gemeente, willen we Fair Trade-ge- meente worden en houden we in 2009 een Afrikajaar. Daar hoort een bepaalde houding bij." zie stelling op www.pzc.nl/bevelanden zijn die mails vertrouwelijk omdat er potentiële locaties in staan. Dat je die niet op straat gooit, maar eerst met de buurt wilt overleg gen, begrijpen we. Het punt is ech ter dat er nooit een publiek raads- debat is geweest en we 11 decem ber er weer over praten zonder een collegevoorstel. Tot nu toe is al les gebaseerd op mondelinge infor matie. Je wordt zo voor een vol dongen feit gesteld. We willen eerst een debat over de vraag: wil len we een azc of niet?" Haalt een enquête nog wat uit, ge zien het isolement waarin de WD op dit thema verkeert? „Kijk, we vinden dat je naar bur gers moet luisteren. Dat doen we ook als we ergens een weg willen aanleggen. Maar zoals de kaarten liggen, lijkt de pap te zijn gestort. Met een enquête proberen we toch nog het publieke debat te beïnvloeden, maar makkelijk zal het niet zijn. Maar ja, het is wel be ter dan niks doen." Q De enquête, waarvan de uitslag over enkele weken volgt, is te vinden op www.wdgoes.nl IKarelse Verzekeringen Hypotheken Ruychrockstraat 12 4472 AW 's Heer Hendrikskinderen telefoon (0113) 25 02 23 karelseverzekeringen@kpnplanet.nl GOES - De kringloopwinkel De Anemoon aan de Voorstad in Goes ontvangt Sinterklaas, die er voor erg weinig geld boodschap pen komt doen. Tot zaterdag houdt De Anemoon bovendien de dolle meubeldagen, tijdens welke alle meubelen sterk zijn afgeprijsd. Tot Kerstmis is de winkel hele maal in kerstsfeer versierd en doet- ook de Kerstman er inkopen. Jacoba van der Weele stralend middelpunt bij feest in Cleijenborch. door Mieke van der Jagt COLIJNSPLAAT - Stralend in haar rol'- stoel, recht uit de stoel van de kap per, ontving Jacoba Adriana van der Weele-Stoel gisteren familie, vrienden, kennisen én de burg meester van Noord-Beveland, Hen- ny van Kooten. Die nam een grote taart mee naar de recreatieruimte van Cleijenborch,want Tante Koos, zoals velen haar kennen, werd 101 jaar. Niet dat je haar die leeftijd zou ge ven, want ondanks de rolstoel en een kleine gehoorstoornis, staat ze nog volop en vrolijk in het leven. Tante Koos geniet van haar omge ving in het zorgcentrum Cleijen borch in Colijnsplaat, waar ze vier jaar geleden vanuit haar zelfstandi ge woning in Kamperland naartoe kwam. Geboren in Brijdorpe op Schou- wen-Duiveland, kwam ze in 1946 door haar huwelijk naar Kamper land. Zorgen voor anderen was al tijd haar favoriete bezigheid. Zor gen voor haar schoonmoeder, haar zwager, haar man en verder alle le veranciers en werklui, die bij haar voordeur in de buurt kwamen. Haar man overleed in 1980. Het talent om mensen te verwen nen is ze nog steeds niet kwijt. Sa men met haar nichten genoot ze tussen de middag van stokvis met rijst en gebakken paling: het menu dat ze ter ere van haar verjaardag bij de chefkok in Cleijenborch mocht bestellen. Daarna kon het echte feest beginnen. Tante Koos heeft weliswaar geen kinderen; ne ven en nichten heeft ze genoeg en met allemaal onderhoudt ze war me contacten om nog maar niet te spreken van voormalige buren, vrienden uit de kerk en daar weer de kinderen van. Iedereen geeft graag gehoor aan de uitnodiging van Tanta Koos om in Cleijen borch haar verjaardag mee te ko men vieren. Zo zat er toch algauw vijftig mensen aan de borrel. Een recept voor een lang, goed le ven, hoef je aan Jacoba van der Weele niet te vragen. Je kunt het zo wel aan haar zien: Geïnteres seerd blijven in anderen en genie ten van alle goede dingen die het leven te bieden heeft. Ook als je over de honderd bent. Sjoerd Heijning De 101 -jarige Jacoba 'Tante Koos' van der Weele-Stoel foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50