Tukkers op z'n Duits NEC krijgt snelle goal tegen, maar slaat hard terug tegen Spartak M 38 en 39 37 40 lees leef Robert Slippens houdt het voor gezien als baanrenner Donderdag 4 december 2008 V Zwemlopen dreigen ter ziele te gaan in Zeeland Tip? sport@pzc.nl FC Twente wint van Schalke, Rutten moet vrezen voor ontslag. door Harry Hekkert ENSCHEDE - Via een uitstekende 2-i-overwinning op Schalke 04 heeft FC Twente zich bij de laatste veertig clubs in de Uefa Cup ge schaard. De wedstrijd was niet groots, maar heeft waarschijnlijk wel grote gevolgen. Vooral voor oud-Twente-trainer Fred Rutten, die moet vrezen dat hij in Duits land snel geslachtofferd wordt. Met nog een uitwedstrijd tegen Pa ris Saint Germain voor de boeg heeft FC Twente zich al verzekerd van een Europees vervolg. De Tu- kers wonnen ook nog eens op een bijna Duitse manier. Met twee goe de momenten in een soms matige wedstrijd was het te sterk voor Schalke en boekte het zijn eerste zege in de clubhistorie op een Duitse club in Europees verband. Aan het begin van de eerste helft en kort na de rust sloeg de thuisclub toe. Uit een vrije trap van Kenneth Perez strafte Robbie Wielaert al in de derde minuut het weifelende optreden van de Schalke-verdediging af. Na de pau ze besliste Perez met een schitte rende actie zelf de wedstrijd. In het sfeervolle Enschedese sta dion, 24.000 luidruchtige toe schouwers begeleidden Rutten s zwanenzang vocaal ('Schalke be dankt'), stelde zijn ploeg wederom teleur. Rutten kan in ons land nog zo'n goede naam hebben, daar denken ze honderd kilometer over de grens anders over. Als de resul taten tegen zitten krijgt de trainer onherroepelijk problemen. Met slechte resultaten in de Bundesli- ga, uitschakeling voor de Cham pions League en de uitschakeling in de Uefa Cup van gisteravond overlegt Rutten beroerde cijfers. Hij pleegt ook nog vast te houden aan een spelsysteem met drie spit sen, wat in Duitsland allerminst gewoon is. En Schalke lijkt er sim pelweg de spelers niet voor te heb ben. ppi FC Twente is na de thuiszege op Schalke 04 (4-2) zeker van een Europees vervolg. Fred Rutten moet nu vrezen voor ontslag bij zijn Duitse club. Kans op mooie winter dankzij gedurfde coaching van Been. door Harry Arts MOSKOU - NEC is al het hele kalen derjaar goed voor de ene verras sing na de andere. De ploeg van Mario Been zorgde gisteravond echter voor de grootste sensatie van 2008 door de Uefa-Cupwed strijd bij Spartak Moskou win nend af te sluiten: 1-2. Door de even onverwachte als ver diende zege behouden de Nijmege- naren uitzicht op Europese over wintering. NEC, dat zijn eerste twee groepsduels had verloren, kwam gisteravond op gelijke hoog te met tegenstander Spartak én met Dinamo Zagreb, dat met 2-1 onderuit ging bij koploper Udine- se. De Italianen, al zeker van een plaats in de'knockoutfase, komen over twee weken naar Nijmegen. Als NEC dat slotduel in zijn voor deel beslist, gaan de mannen door. In theorie is het zelfs mogelijk dat één punt op 18 december volstaat. Spartak speelt nog tegen Totten- ham Hotspur, in groep D is alleen Dinamo Zagreb definitief uitge schakeld. Niet alleen de overwinning, vooral ook de manier waarop NEC die be werkstelligde, dwong diep respect af De Nederlandse outsiders ke ken bijna de hele wedstrijd tegen een achterstand aan. Al in de twee de minuut kwamen de Moskovie- WJj NEC mag hardop dromen over een mooie overwintering. De Nij meegse ploeg verslaat Spartak Moskou dankzij een bewonde renswaardige eindsprint. ten aan de leiding via een rake kop stoot van Sergei Kovaltsjoek, die profiteerde van een communicatie storing in de Nijmeegse achterhoe de. Hoewel de vreugde overheerste, wond Been zich na afloop hevig op. „Ik was ontzettend pissig door dat de taken niet volgens afspraak werden uitgevoerd." Zijn spelers incasseerden de vroe ge domper niettemin redelijk laco niek. NEC ging omzichtig op zoek naar de gelijkmaker, had ook veel meer balbezit, maar echt dreigend werd de ploeg van Been zelden. Dankzij een enorme dosis onver zettelijkheid en vooral door de ge durfde coaching van Mario Been slaagde de ploeg uit Nijmegen erin na de hervatting het onmogelijke te bereiken. De NEC-trainer ver ving Joel Tshibamba door Jhonny van Beukèring en bracht in de loop van de tweede helft met Col lins John en Rutger Worm nog twee aanvallers binnen de lijnen. Het va banque-spelletje wierp uit eindelijk vruchten af. Al kroop NEC een paar keer door het oog van de naald. Gabor Babos redde - enkele malen knap en had mazzel toen Ivan Saenko de paal trof. De beloning voor de enorme krachtsinspanning in het matig be zette Loeznjenko-stad ion kwam er uiteindelijk toch. In de 85e minuut tekende Van Beukering met het hoofd voor de gelijkmaker, nadat Collins John een knappe pass van Youssef El-Akchaoui had verlengd. Twee minuten later ontplofte het met 400 supporters gevulde Nij meegse vak. Rachid Bouaouzan speelde Schone aan. De Deen ver snelde even en haalde met links uit. De Kroatische doelman had opnieuw geen antwoord: 1-2. FC Twente zakte na de goede be ginfase te ver terug en slaagde er niet meer in om een gaatje in de Schalke-verdediging te vinden. Aanvallend bleek de ploeg veel te afhankelijk van de frivole ingevin gen van Eljero Elia. Het Haagse ta lent speelde uitstekend, was voort durend aanspeelbaar en bezorgde zijn opponent Rafinha wanhopige ogenblikken. Het positiespel, in de tijd van Rutten misschien wel het beste wapen van dé Enschedeërs, was te zwak om Schalke te veront rusten. Het was eigenlijk ook niet toeval lig dat Elia aan de basis stond van de beslissende tik. De linkerspits speelde Perez aan, die op zijn beurt heerlijk kort wegdraaide van tegenstander Jones en de bal bui ten bereik van keeper Neuer in de hoek schoot. Via Asamoah kwam Schalke een klein kwartiertje voor tijd nog wel terug in de wedstrijd. Wederom kreeg Twente de bal niet goed uit verdedigd. Boschker keerde met zijn voet eerst nog de inzet van Ku- ranyi, maar was kansloos in de her kansing. Het mocht Schalke en Rutten niet meer baten. Udinese overwintert na zege op Zagreb UDINE - Udinese heeft in groep D van de Uefa Cup de volgende ron de bereikt. De Italianen wonnen in eigen huis met 2-1 van Dinamo Zagreb en zijn met negen punten uit drie duels zeker van overwinte ring. Udinese speelt in de laatste groeps wedstrijd tegen NEC. Voor- Udinese scoorden Fabio Quagliarella en Christian Obodo. In de laatste minuut deed Igor Bis- can nog wat terug. Stam in zesdaagse Zürich met Risi ZURICH - Danny Stam rijdt volgen de week zijn eerste zesdaagse na het afscheid van Robert Slippens aan de zijde van de Zwitser Bruno Risi. De 40-jarige Risi is één van de beste zesdaagserenners aller tij den. De afgelopen jaren vormde Risi een koppel met zijn landgenoot Franco Marvulli, maar het duo wil na een tot dusverre teleurstellend verlopen seizoen niet verder met elkaar. I.v.m. Sinterklaasavond is onze Lezersservice op vrijdag 5 december na 16.00 uur niet meer bereikbaar. Feest bij de Twente-spelers nadat Robbie Wielaert voor 1-0 heeft gezorgd in het duel met Schalke 04. foto Vincent Jannink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39