Minder avondbussen in weekeinde P Groen licht zorgcomplex Meliskerke deÜRVKKERY 32 en 33 i 21 27 Mascara op z'n voordeligst 11.99 L Inbraak Valentijn Bijvanck: In Zeeland wordt vaak veel te klein gedacht Zeeland wordt volgend jaar gepromoot met een nieuw magazine Donderdag 4 december 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Connexxion schrapt in avonddiensten tussen Walcherse steden. door Maurits Sep VLISSINGEN - Vanaf half december rijden op avonden in het weekein de veel minder bussen tussen Vlis- singen en Middelburg. Con nexxion schrapt die diensten om dat er volgens de busmaatschappij te weinig mensen meerijden. Uit de nieuwe dienstregeling die op 14 december ingaat, blijkt dat vooral op zaterdag- en zondag avond minder bussen tussen de Walcherse steden zullen rijden (lij nen 56 en 57). Dat maakt het voor mensen die afhankelijk zijn van het openbaar vervoer moeilijker om bijvoorbeeld vanuit Middel burg in Vlissingen naar de bio scoop te gaan, of omgekeerd van uit Vlissingen in Middelburg uit eten te gaan. „Mensen kunnen ui teraard nog wel met de trein", merkt woordvoerster Wilma Koe vermans van Connexxion op. Maar vooral in Vlissingen ligt het station ver van sommige woonwij ken af. Het alternatief is dan de taxi. Connexxion begrijpt dat de nieu we dienstregeling voor sommige mensen een achteruitgang is. „Maar wij moeten keuzes maken en we zien ook dat van de bussen tussen Middelburg en Vlissingen in het weekeinde 's avonds zeer minimaal gebruik wordt ge maakt", verklaart Koever mans. Connexxion krijgt van de provin cie een bedrag waarvoor het bus vervoer geregeld moet worden. De busmaatschappij moet dat geld ge bruiken om zo veel mogelijk men sen van dienst te zijn. Daarom is er bijvoorbeeld ook voor gekozen op de buslijnen tussen de Walcher- Op zaterdag- en zondagavond rij- den vanaf 14 december minder bussen tussen Vlissingen en Mid delburg. Op weekdagen neemt het aantal itten overdag juist toe. se steden overdag op weekdagen wel meer bussen in te zetten. Daar entegen neemt het aantal bussen in de avonduren tussen Domburg en Middelburg in beide richtingen (lijnen 52 en 53) af. Ook de vertrek tijden van de diverse lijnen veran deren in de nieuwe dienstregeling. Tussen Middelburg en Veere rijdt lijn 54 voortaan wel op zondag, be halve in de zomer. Maar dan rijdt daar lijn 64. www.connexxion.nl door Adri Klinkenberg MELISKERKE - De gemeente Veere kan een bouwvergunning verle nen voor een woonzorgcomplex aan de Cornelis Jaspersestraat in Meliskerke. Dit heeft de Raad van State gisteren bepaald in de rechts zaak van een bewoner van de Smidsbaerd die de plannen aan vecht. De Raad van'State vindt dat het nieuwe complex geen onaanvaard bare aantasting is van het ongerep te kreekruggenlandschap rond Me liskerke dat als nationaal land schap is bestempeld. Het woon zorgcomplex is een initiatief van de gemeente Veere, woningcorpo ratie Woonburg en de zorginstel lingen Zorgstroom en SVRZ. Het komt bovenop een kreekrug die goed zichtbaar is in het landschap. De Raad van State is het met de ge meente Veere eens dat ook natio nale landschappen zich sociaal-eco nomisch moeten kunnen ontwik kelen. De bouw van het woonzorg complex kan bovendien rekenen op de instemming van het provin ciebestuur. De Raad van State stelde verder vast dat de locatie van het zorg- complex aansluit bij de bestaande bebouwing van de kern van Melis kerke. sen lachend. „Dan doe ik het! En ik hoop dat er nog meer volgen, want ik geloof heilig in Vlissin gen. Ik wil niet te vroeg halleluja roepen, maar ik ben ervan overtuigd dat je de stad over vijf jaar niet meer terug kent. Slechter kan toch niet." De biefstukkoning heeft nu al gelijk. „Eerst stonden van de tweehonderd passanten, tien bij mij in de zaak. Nu is dat het dubbele." foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Terwijl sommige andere winkeliers het voor gezien houden in de binnenstad van Vlis singen, steekt de slager er juist een vermogen in. „Tja, als niemand het doet... zegt Dennis Gillis- Markt 51 Middelburg T0118886886 Maybelline Volum' Express Turbo Boost zwarte mascara 2 stuks !- Tip? redactie@pzc.nl Het is donker om zeven uur in de avond in Cadzand. Ook in het huis van de overburen. Dan het schijnsel van een zaklan taarn. Iemand loopt daar door de kamer. Een inbraak! De poli tie waarschuwen duurt te lang. Vlug naar een andere overbuur man. Samen er op af. De achter deur is open. Zachtjes sluipen de mannen het donkere huis in. In de hoek van de keuken staat de buurvrouw. Eerste gedachte: die wordt bedreigd. Dan gaat het licht aan. Uit de woonkamer komt het neefje van de buur vrouw. Vol trots zwaait hij met zijn nieuwe zaklantaarn. „Fan tastisch tante, vooral als het hele maal donker is." vanavond vanaf 17.30 uur Spaans menu soep van gepofte wortel, paella of gevulde courgette en pepemotenparfait 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 zondag 7 december 12.00-17.00 uur Koopzondag 12.00-13.15 uur drukkerijmiddelburg.nl over lamst en cultuur o.l.v. Rebecca van Wittene

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23