m V VERKOOP GESCHIEDT O.L.V. BOUMAN-POTTER BV PZC Donderdag 4 december 2008 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg" 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) VC Vlissingen Dennis de Nooijer stelt in zijn co lumn van december dat VC Vlis singen een negatief imago heeft. Zijn onderbouwing: het huidige conflict tussen de VCV en een voormalig assistent-trainer en het mislukte profvoetbalavontuur van de VCV van 16 jaar geleden. De Nooijer constateert 'dat er eigen lijk altijd wel wat aan de hand is bij die club'. Als betrokken VCV-lid kan ik een totaal ander beeld schetsen: een vereniging die na een moeilijke periode met goe de en hardwerkende bestuursle den, een prima technische staf en relatief veel vrijwilligers en daarbij gesteund door haar sponsors de weg omhoog weer heeft gevon den. Een vereniging ook die trots is op haar historie. Dennis de Nooijer Vond het nodig om de VCV op een bijzonder laffe en on genuanceerde manier aan te kla gen. Waarom eigenlijk? Hijzelf ver klaart dat hij bang is dat de club ka pot gaat aan ego's die gestreeld wil len worden. Tjonge, wat is hij toch bezorgd om de VCV. Ik denk eer der dat alleen zijn eigen belang hem tot dit artikel heeft gebracht, wellicht omdat hij een ambitieuze club als de VCV als een gevaar ziet voor zijn RCS of JOVZ. Het imago van Dennis de Nooijer is bij mij tot het dieptepunt gezakt. Kees Lindenberg Wilhelmina Druckerlaan 15, Vlissingen Spindoctor Een nieuwe tak binnen de medi sche wereld? Niet helemaal Spin doctors, mediatrainers, het is big business, het pimpen van mensen, die niet op eigen kracht en kom pas hun tocht door de wereld ma ken. Subtiele manipulatie, mystifi catie, het ontwikkelen van strate gieën, het opzetten van netwer ken, het aanleren van socially wis hed behaviour (overstatement voor pseudo-gedrag), het sturen van de media, het zoeken van pro tectie, het zijn allemaal technieken en tactieken die men daar kan le ren om rats hun race te laten lo pen, en hen te leren hoe de andere hazen lopen. Omringd door werk paarden, van de koffiejuffrouw tot decorbouwer, schitteren de pion nen, die 'gefêteerd' en omringd door klapvee hun narcistisch be staan steeds verder vormgeven. Een lucratieve branche, deze spin- scholen of-academies. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Waterschap 4 Met name Jos Verdunnen van wa terschapspartij Zeeuws-Vlaande- ren bedacht dat vooral de ontpol- deringskwestie veel stemmen voor de onafhankelijken heeft opgele verd. Hiermee toont hij aan dat met name de politisering van de waterschapsverkiezingen, zoals die door de wetswijziging is ontstaan, ook van grote invloed is geweest op de reden waarom mensen ge stemd hebben en de in dit geval valse verwachting die de uit de po litiek voortkomende kandidaten en partijen hebben gewekt. Het waterschap gaat immers niét over een bij uitstek politieke thema als de ontpoldering. Hoe groen of hoe rood een waterschapsbestuur is, betreft alleen maar de uitvoering van de waterschapswet, accentleg ging dus. Het waterschap heeft echter niets te zeggen over belang rijke planologische beslissingen als de ontpoldering. Dat is in eerste in stantie een rijksbevoegdheid die in tweede instantie kan worden over gedragen naar provinciaal niveau en waarin zelfs gemeenten niet meer kunnen dan adviseren. Het is dus ronduit stemmenronselarij als waterschapspartijen tijdens ver kiezingen ook maar suggereren dat zij iets zouden betekenen in de be sluitvorming over zoiets als al dan niet ontpolderen. Peter Clijsen Donzevisserstraat 61, Terneuzen Waterschap 5 Wat opvalt bij de uitslag van de Waterschapsverkiezingen in Ne derland is, dat veruit de meeste ze tels zijn behaald door Water Na tuurlijk. Gezien het lage opkomst percentage is voorzichtigheid gebo den bij de verklaring hiervan. Ik denk, dat een belangrijke reden te vinden is in de toenemende verste delijking die plaatsvindt in Neder land (en ook in de rest van de we reld). Voor de stedeling is water belang rijk als middel voor recreatie en na tuurbeleving. Ik denk dat we in Zeeland onvoldoende beseffen dat de Nederlandse wet- en regelge ving steeds meer wordt bepaald door die stedeling. Als je specifieke Zeeuwse belangen een rol wilt la ten spelen in de landelijke besluit vorming, zul je de stedeling duide lijk moeten maken dat Zeeuwse belangen ook zijn belangen zijn. Ik heb daar geen recept voor, maar het eenmalige protest van anti-ont- polderaars en mosselvissers zal weinig effect hebben. Het lijkt me nuttig en nodig, dat de provincie samen met landbouw, visserij en natuurorganisaties zich hierover buigen om zo'n permanente belan genbehartiging van de grond te krijgen. J. Janse Kokkelbank 2, Goes Damherten 4 Een reactie op het bezoek van de Partij voor de Dieren in verband met het afschot van damherten in de kop van Schouwen. Als men sen vanuit de emotie een afkeu ring laten horen over dit afschot zonder de achtergrond te kennen, heb ik daar geen moeite mee. Maar als je als partij of sympati- sant met kennis van zaken zo han delt als verwoord in de aanverwan te stukken dan vind ik dat op z'n zachts gezegd verwerpelijk. U doet aan stemmingmakerij over de rug van eerzame burgers en instanties, die u afschildert als zware crimine len. De 'bewijzen' die aangevoerd worden en het commentaar is al leen om zwart te maken. De ZMF heeft gevraagd om de actie 'de groene leugen' te beëindigen, maar die actie is breder geworden gedurende het proces. Daarom vraag ik nu wanneer stopt de par tij eindelijk eens met de groene leugen? Adrie de Ruiter Zuidweg 5, Bruinisse Sint Nicolaas Wim Hofman heeft het in zijn co lumn over Sinterklaas als levend monument van de slavernij. Dat wordt door meer mensen zo ge zien. Helaas slaat het nergens op. Sint Nicolaas (Sint Heer Klaas) was een van de grootste bisschop pen en was geboren in Turkije. Het hele verhaal van Sinterklaas (Sint Heer Klaas) is een combina tie van symbolen uit het Christelij ke (katholieke) geloof en uit de oudheid. Wit staat voor goed (wit paard) tegen het zwart, het kwaad (de zwarte raven van Wodan). Voor 1800 had Sinterklaas geen knecht. Pas daarna slechts 1. Dat was meestal een schoorsteenveger, een tenger Italiaantje dat gemakke lijk door de toen nog brede stook- kanalen kon kruipen. Pas na de Tweede Wereldoorlog werden het meer Pieten. De eerste groep waren donkere Amerikaanse soldaten die zich ver kleed hadden. Vraag maar na bij oma of opa. Hoeveel Pieten kwa men er vroeger met Sinterklaas mee? Met slavernij heeft Sint niets te maken. Dorothé Tempelman Smitsweg 19 Driewegen Proficiat Raadsleden van Hulst, gefelici teerd met uw besluit in te stem men met het Plan Perkpolder en met het feit dat u zich zes jaar lang niet van de wijs heeft laten breng en. Het is wel zo dat reizigers met het openbaar vervoer voor altijd gemiddeld jaarlijks 800.000 euro extra op moeten brengen. Maar daar krijgen ze toch heel wat voor terug. Een riante busverbinding door de tunnel waar je comforta bel gezeten toch maar heel lang tij dens de reis van alles kunt doen. En wil men het anders doen, dan kan men - omdat de reiskosten hoog zijn - heel goed een tweede handsje aanschaffen. En als dat nog niet genoeg is, kan men ook thuisblijven. En het moet toch een troost zijn dat dankzij u de zuidelijke buren eindelijk met subsidie een lig plaats voor hun bootje krijgen. En dat de provincie eindelijk van het gezeur om een veerverbinding af is en met het uitgespaarde geld die jachthaven kan subsidiëren. En dat Rabo Vastgoed het gewens te panorama krijgt waardoor hon derden woningen met allure ge bouwd en verkocht kunnen wor den. Het is nu eenmaal zoals een po liticus mij heeft uitgelegd, 'dat bij dit soort projecten het altijd zo is, dat de een erop achteruit gaat en de ander erop vooruit'. A. Broekmans Wilhelminalaan 21, Hulst Zorgverzekering We spreken niet meer over het zie kenfonds de zorgverzekering. Er zitten wel degelijk zoutmoleculen in flesjes met Natrium muriati- cum D 60 (PZC, 02-12), namelijk de zoutmoleculen die je zelfs in het zuiverste van het zuiverste ge distilleerde water vindt. Dat klopt, maar volgens de homeopaten doen die niets; alleen het originele zout voor het verdunnen begon is werkzaam. De homeopathische farmaceu tische industrie gebruikt dan ook industrieel gedistilleerd water, dus niet eens laboratorium kwaliteit. Iets dat niets doet kan ook medicij nen niet beïnvloeden. Dat klopt. Die drupjes water of alcohol op een suikerklontje verstoren de wer king van uw medicijnen niet. Maar de supplementen kunnen dat wel degelijk doen. Marie P. Prins Rijnstraat 20, Oost-Souburg w.o. exclusieve merken zoals: Antidiva, Auping, 3b meubel, Gaasbeek van Tiel, Hulsta, Leolux, Livigno, Marinello, Montel, Norma, Novio Forum, Perlato, Pullman, De Spieghel, De Toe komst, Ubica, Zero Stress en vele andere merken. Ca. 2.500 stuks meubelen modern en klassiek; Grote partij eiken meube len van grote Belgische fabrikant; Partij teak meubelen; Romantische kas ten w.o. De Spieghel; Fauteuils diverse merken w.o. Zero Stress; Box- springs diverse merken w.o. Auping en Pullman; Grote partij boxsprings van het merk Ubica; Matrassen en lattenbodems w.o. Norma; Smeedijze ren ledikanten; Grote partij hoofdkussens diverse merken w.o. Nasa Traagschuim; Zitmeubelen diverse merken w.o. Leolux; Honderden eet- kamerstoelen diverse merken w.o. De Toekomst; Rieten stoelen; Partij karpetten; Moderne en klassieke wandmeubelen in diverse uitvoeringen; Exclusieve plafond-, wand- en vloerverlichting; Schilderijen en andere wanddecoraties; Fabrieksverkoop op verdieping tegen fabrieksprijzen, etc. Geopend: Geopend: Geopend: Dinsdag t/m Vrijdag koop Zaterdag donderdag avond hele dag 13.00-17.30 13.00-21.00 10.00-17.30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13