Totaaloplosser op het gebied van sloop en recycling I B F ATB advertentie bv 8 Al decennialang is Schrootverwerking Zeeuwsch-Vlaanderen (SZV me talrecyding en demolition) een begrip in Zeeland op het gebied van metaalinzameling en -recycling. Dochterbedrijf Amoverings-Techniek Be nelux bv (ATB) is gespecialiseerd in de sloop van beton- en staalconstruc ties en demontage van apparatuur. door Loes van der Hoeven TERNEUZEN - Het smelten en op nieuw gebruiken van metalen is al zo bij na net zo oud als de mensheid. Al ver voor onze jaartelling deden onze voorva deren hetzelfde met primitieve gereed schappen en werktuigen als de huidige generatie recyclingbedrijven met hun ul tramoderne machines en materieel: het produceren van een kostbaar halüabricaat dat nuttig kan worden hergebruikt. Ot- wel, het bevorderen van duurzaamheid, want hoe meer materiaal wordt herge bruikt des te minder grondstoffen aan de aarde behoeven te worden onttrokken met alle energieverspilling en milieuaan tasting van dien. SZV doet echter méér dan maatschappelijk relevant' produce ren. Door de jaren heen is het bedrijf uit gegloeid tot een totaaloplosser voor alle met recycling verbandhoudende proble men die service, zekerheid en veiligheid biedt. SZV metalrecyding demolition Het dienstenpakket van SZV omvat het inzamelen, soiteren en verwerken van al lerlei soorten metalen tot halffabricaat voor de metaalverwerkende industrie. Het werkgebied is heel Nederland. "Bij alle bedrijven waar metaal vrijkomt, plaatsen wij containers om dat in te zame len. Die bezitten wij in allerlei uitvoerin gen en afmetingen, passend bij de te ver wachten hoeveelheid metalen die de klant levert. Met onze eigen transport middelen kunnen wij snel en flexibel in spelen op zijn wensen. Bij grote hoeveel heden plaatsen wij ter plekke ook mobie le schrootscharen en/of -persen. Maar omdat ook de inzameling van kleine hoe veelheden metalen loont, zoeken wij ook voor die klant een oplossing op maat vertelt directeur/eigenaar Danny van den Berge. "Met het scheiden gaan wij zeer bewust om. Daarmee is niet alleen het milieu gebaat, maar ook de portemonnee, want voor circa negentig procent van alle metalen die wij inzamelen krijgt onze klant een vergoeding en dat doen wij op grond van een vooraf afgesproken basis prijs. De waarde van metalen is aan grote prijsschommelingen onderhevig. Stijgt die boven de basisprijs, dan stijgt de ver goeding mee, daalt hij daaronder, dan is de klant verzekerd van het afgesproken ATB ATB is gespecialiseerd in industrieel sloopwerk van beton- en staalconstructies en van bouwwerken waarin beide mate rialen zijn verwerkt in met name de che mische en petrochemische industrie in de Benelux. Dat verzorgt het bedrijf con form de wensen van de opdrachtgever. www.metal-recycling.nl Ambachtstraat 2, Postbus 15 4530 AA Terneuzen T 0115 61 29 74 F0115 620029 E info@metal-recycling.nl i www.metal-recycling.nl Die worden vooraf geïnventariseerd, waarbij de situatie zeer gedetailleerd in kaart wordt gebracht. Op die manier be staat er geen enkele onduidelijkheid over wat wel en wat niet kan. Een compleet draaiboek van het gehele slooptraject in clusief de administratieve afhandeling be hoort zelfs tot de mogelijkheden om elke onduidelijkheid weg te halen. Het beton dat bij de sloop vrijkomt, wordt weer hergebruikt als bijvoorbeeld granulaat voor de aanleg van wegen. De metalen verwerkt SZV zelf of verkoopt ze aan een van haar partners in de nabijheid van het project. Demonteren en opbouwen De service van SZV omvat tevens het de monteren van apparatuur die in gebou wen achterblijven en het, indien noodza kelijk. reviseren en weer opbouwen daar van in een ander pand. Daarbij kan ge dacht worden aan persen, draaibanken, opslagtanks, pompen, motoren enzo voort. Worden die niet opnieuw ge- Danny directeur/eigenaar van SZV en ATB. ATB. bruikt, dan verzorgt SZV desgewenst het vervolgtraject. Dat kan eveneens bestaan uit revisie, maar de apparaten kunnen ook direct worden verkocht. Binnen haar we reldwijde netwerk zoekt SZV daarvoor naar potentiële kopers en verzorgt de ge hele afhandeling van de verkoop. Zekerheid en veiligheid Danny van den Berge: "Naast service en snelheid bieden wij zekerheid over een milieuverantwoorde afvoer en verwer king van restmaterialen. Alle stoffen die wij aannemen verwerken wij geheel vol gens de wetgeving op het gebied van af- Foto: ATB valstoffen. Via ons maandelijkse informa- ficcerd en beschikt over vereiste VCA**- tiebulletin informeren wij onze relaties certificaten. Daarnaast zijn alle mede wer- over de nieuwste ontwikkelingen in onze kers in het bezit van een WA basisveilig- branche. Ons bedrijf is ISO 9001 gecerti- heid. Onze veiligheidseisen zijn altijd en Foto: duofoto overal waar wij werken van kracht. Van zelfsprekend bezitten wij het MRF-keur- merk. Deze erkenningsregeling van de Metaal Reclycling Federatie is een bran- chespecifiek kwaliteitszorgsysteem dat ex clusief voor MRF-leden is ontwikkeld. De zorg voor veiligheid, arbo en milieu is tevens nadrukkelijk in deze regeling ge borgd. Sinds 1 april 2008 moeten alle le den in het bezit zijn van dit keurmerk. De federatie wil daarmee het imago van de branche verbeteren, meer begrip bij over heden (en publiek) kweken en de relatie bedrij f-vergunn ingverlenende instantie optimaliseren." Openingstijden Wat voor ondernemers geldt, doet dat eveneens voor particulieren: ook hun metalen zijn bij SZV geld waard! Alle metalen of metaalbevattende voorwerpen kunnen bij het bedrijf worden ingeleverd, zoals radiatoren, hekwerken, zinken dak goten, aluminium aanrechtbladen, kope ren leidingen, oude was- en vaatwasma- chines en stroomkabels. SZV is geopend op maandag tot en met vrijdag van 08.00-17.00 uur en op de eer ste zaterdag van de maand van 09.00- 13.00 uur. Beneluxweg 2f, Postbus 15 4530 AA Terneuzen T 06 54 26 66 03 E info@atb-demolition.com i www.atb-demolition.com Foto: YI'B

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 94