Publiek beloont innovatiekracht GROOTHANDEL VOOR DE BOUW boost 10 En de winnaar van BOOST 2008 is...Marijn Regoort van Trans part BV uit Terneuzen. „Het voelt fantastisch, als een enorme ontla ding. BOOST is een mooi marketing instrument om Europa te verover en", aldus Regoort. De 32-jarige in novatieve ondernemer sleepte in Oostburg de felbegeerde investe ringspremie van een halve ton in de wacht. Als ondernemer in de speel- automatenbranche maakte Hector Loontjes fortuin. Je zou verwachten dat deze zeventiger zou gaan genie ten van al dat zuurverdiende geld. Overwinteren in Cannes, huisje op de Bahamas of zo. Maar nee, vrijwel elke dag is hij nog in zijn kantoor in Ovezande te vinden. Niet van Loon tjes Automaten BV, maar van zijn stichting Sawasdee. Loontjes zet zich namelijk in voor kinderen in Cam bodja, en dat is inmiddels een dag taak geworden, geeft de gepensio neerde Zeeuwse zakenman toe. door Henk van de Voorde OOSTBURG - Van de ruim 400 'stem gerechtigden' in de grote zaal van de Brugse Vaart, kreeg de Temeuzenaar de meeste kruisjes achter zijn naam. De alge mene teneur tijdens de gezellige afterparty, was dat het meest innovatieve product door zakelijk Zeeland werd beloond. Het betreft ProTANKtion, een effectief mid del tegen brandstofdiefstal uit vrachtwa gens. Regoort treedt in de voetsporen van Jean-Pierre van Wesemael van Saeftinghe Zilt, die in 2007 de eerste editie van BOOST won. Onder leiding van 'bedrijtsverloskundige' Guido Thys presenteerden zich op het po dium achtereenvolgens de genomineerden Cor Sponselee uit Hulst (Corforma Sou venir Penny's), Esther Rol uit Ossenisse (U ik Carrièrekrant) en Marijn Reg oort. Voor alle drie de kandidaten klonk telkens een welverdiend applaus. Ga d'r maar aan staan om je 'eventjes' te profile ren voor heel zakelijk Zeeuws-Vlaande- ren. Het zenuwengehalte was dan ook hoog. Marijn deed als laatste, met succes, een klemmende oproep aan het publiek. Hij ziet zijn product als 'hefboom' en 'magneet' om Zeeuws-Vlaanderen in heel Europa op de kaart te zetten. „Ik hoop dat u me vanavond de BOOST Award gunt. We zijn goed bezig in de Benelux en ho pen ons product in heel Europa te ver spreiden. We willen graag ons steentje bijdragen om Zeeuws-Vlaanderen als innovatieve regio te promoten. Laten we samen genieten van dit succes voor Zeeuws-Vlaanderen." Eerder ging hij iets meer inhoudelijk op zijn vernieuwende product in. „De Pro TANKtion is lekvrij, milieuvriendelijk en er is geen speciaal gereedschap nodig om het te monteren. Het is echt een preventief middel om brandstofdiefstal tegen te gaan. Marijn Regoort ontvangt de winnende cheque van BOOST-voorzitter Paul Bouman (links), rechts 'beririjfsverloskundige' Guido Thys. Foto: duofoto In Europa rijden twee miljoen vrachtwa gens die vaak worden gezien als alternatie ve tankstations met hun 'vloeibaar goud'. Mijn product levert al gauw een jaarlijkse besparing van 1200 euro per truck op." Jongleren Na het middagprogramma in Lagerhuis setting voor een select gezelschap spon soren en bestuurders, compleet met 'eleva- torpitches', luidde More Balls Than Most (MBTC) uit Amsterdam de avond in met een wervelende jongleershow die toege spitst werd op bedrijvendynamiek en kwinkslagen naar de drie genomineerden. Paul Bouman, BOOST-voorzitter 2008, introduceerde de drie genomineerden die uit een totaal van veertien kandidaten wer den gescreend. „Cor, Esther en Marijn zijn drie hele goede kandidaten die inno vatief zijn en verder kijken dan hun neus lang is. De basis voor BOOST is gelegd door BOV en BOS. Met BOOST leggen we de lat nog hoger om het bedrijfsklimaat in Zeeuws-Vlaanderen te stimuleren. Het hoofdthema is dit jaar 'meerdere ballen de lucht inhouden' want er komt veel terecht op het bordje van de ondernemer. 'No guts no glory': als ondernemer moetje bal len hebben. Tijdens het middagprogram ma hebben alle drie de kandidaten laten zien dat ze veel in petto hebben. Startende of bestaande ondernemers met innovatieve ideeën komen voor de BOOST hoofdprijs in aanmerking. Ondernemen is topsport en het doel van de avond is dynamiek. Dat het evenement leeft in zakelijk Zeeuws- Vlaanderen blijkt wel uit het feit dat de kaarten al in een vroeg stadium waren uit verkocht." Symposium Voorzitter Pepijn Nuijten van organisator Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen vroeg aandacht voor het symposium Bedrijfsop volging m Zeeuws-Vlaanderen, een twee de groots opgezet evenement van de Juni or Kamer, in samenwerking met de oud ondernemers Karlie van de Vijver en Frans Reijniers. „De tweede editie wordt gehouden op 16 mei in het Scheldetheater. In een anonie me sfeer worden potentiële kopers en ver kopers van bedrijven met elkaar in contact gebracht. Zonder dat er allerlei adviseurs in je nek staan te hijgen, beoogt het sym posium om bestaande bedrijvigheid voor de regio te behouden. Veel 'babyboomers' kampen namelijk met bedrijfsopvolgings problemen." Vervolgens praatte de uit Antwerpen afkomstige en thans in 'West- Friesland' woonachtige Guido Thys de avond al entertainend aan elkaar. „Ballen in de lucht houden als thema, wat een on zin! In Nederland heeft men het vaak over een balletje opgooien, maar de juiste uit drukking is een 'ballonnetje oplaten'. Bij ondernemen gaat het om waarde. Het geld stroomt niet naar hard werken, maar naar waarde. Ondernemers moeten zorgen voor topkwaliteit en daarom innoveren. Bedrijven moeten 'plezant' zijn om zaken mee te doen." JACOB BOER Hang- en sluitwerk Bevestigingsmateriaal Gereedschap Verrijn Stuartweg 6a 4462 GE Goes Tel. 0113-220510 Fax 0113-232625 into@jacobboer.nl www.jacobboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 86