Tweede editie Beursvloer Zeeland goede doel KÖLLER ADVOCATENKANTOOR column Subsidies voor innovaties 1 1 3 De succesvolle eerste editie van Beursvloer Zeeland in maart 2008 krijgt een vervolg. Op 18 maart 2009 vindt in de Grote of Maria Mag- dalenakerk in Goes de tweede editie plaats van dit grootse evenement dat vraag en aanbod van vrijwilligers werk bij elkaar brengt. door Loes van der Hoeven GOES - De Beursvloer is een zeer succes vol concept om Maatschappelijk Betrok ken Ondernemen (MBO) te bevorderen. Het is een dynamisch evenement waarbij maatschappelijke organisaties en bedrijven elkaar ontmoeten in een informele setting, met elkaar in gesprek gaan en kijken wat ze voor elkaar kunnen betekenen. Stonden bij de eerste Beursvloer Zeeland organisa ties uit Walcheren centraal, op 18 maart 2009 ligt de nadruk op profit en non-pro- fit organisaties gevestigd in Noord- en Zuid-Beveland en op Tholen. Vanzelf sprekend zijn ook anderen welkom, maar de doelgroep krijgt bij aanmelding voor rang. De doelstelling van organisator Stichting Beursvloer Zeeland is, jaarlijks een Beursvloer te organiseren, steeds in een andere regio van Zeeland, waardoor elke organisatie een kans krijgt om daad werkelijk maatschappelijk betrokken te ondernemen. Namens de stichting ver zorgt projecdeider Resy van Loon van Adviesbureau Betrokken Ondernemen Zeeland de organisatie van de Beursvloer Zeeland. Bij een Beursvloer staan vraag en aanbod van vrijwilligerswerk centraal. Bedrijven en organisaties bedenken voorafgaand aan de beurs wat zij voor elkaar kunnen bete kenen, want wisselwerking is een belang rijk element. Wat de één overheeft of wil bieden, is voor de ander zeer gewenst. Zo ontstaan samenwerkingsverhanden die voor beide partijen winst opleveren. Het doel van een Beursvloer is, matches te maken tussen bedrijven en maatschappelij ke organisaties. Veel matches, goede matches, onverwachte matches die zonder uitzondering betrekking hebben op mens Vorig jaar was de beursvloer een groot succes. Foto: Ruben Oreel kracht, advies, kennis, toegang tot netwer ken, materiaal, faciliteiten en creativiteit. Resy van Loon: "Het bijzondere van een Beursvloer is dat producten en diensten uitsluitend met gesloten beurzen worden verhandeld op de beursvloer. Ook de deelname is gratis. Op de Beursvloer treft u geen enkele kraam aan, maar een krioe lende menigte van personen met allerlei achtergronden die vanaf het moment dat op de gong is geslagen, slechts één doel voor ogen hebben: het vinden van de juis te contacten en zoveel mogelijk matches!" Themahoeken De dynamiek op de Beursvloer lijkt hec tisch, maar het zoeken naar hét bedrijf dat de felbegeerde spullen, adviezen of mens kracht kan bieden, verloopt zeer gestruc tureerd, dankzij de vijf duidelijk herkenba re themahoeken, waar de betreffende aan bieders zich hebben gegroepeerd. Bij elke hoek staan vraag en aanbod op grote bor den vernield. Elke hoek heeft bovendien zijn eigen hoekmannen, getooid in opval lende beursjasjes. De thema's zijn: materia len en faciliteiten, marketing, communica tie en PR, menskracht (klussen en activi Wijngaardstraat 51 4461 DB Goes T: 0113-222800 F: 0113-211800 E: info@presoft.nl 1: www.presoft.nl SPECIALIST FAMILIERECHT LID vFAS SCHEIDINGSBEMIDDELAAR LID NMl JEUGDRECHT LID NVJA STRAFRECHT ARBEIDSRECHT HUURRECHT Gortstraat 36, Middelburg - T 0118 620000 - info mrkoller.nl - www.mrkoHer.nl teiten), coaching, training en onderzoek en financieel, juridisch of technisch advies. In deze georganiseerde chaos brengen de hoekmannen de partijen bijeen. Die stel len zich vervolgens kort aan elkaar voor en wisselen in enkele minuten de gegevens uit voor een mogelijke samenwerking. Uitgangspunt daarbij is, elkaar te leren kennen en te onderzoeken wie een ge schikte partner zou kunnen zijn. "Als het 'klikt' tussen vrager en aanbieder, dan leggen zij hun concrete afspraak vast in een matchformulier dat zij laten bekrachti gen door notaris Jan Gmelich Meijling van Frantzen Van Sisseren Notarissen uit Goes", vervolgt Resy van Loon. "Die be krachtiging geeft aan dat de match niet vrijblijvend is, maar dat beide partijen ver antwoordelijk zijn voor de uitvoering er van. Tevens verklaren zij zich bereid, in formatie over de voortgang te verstrekken aan de Stichting. Van de 113 gesloten matches tijdens de eerste Beursvloer Zeeland is inmiddels het grootste deel uitgevoerd of staat op de rol om uitgevoerd te worden. Voor de reste rende matches is óf het project nog niet gereed, óf vraag en aanbod bleken bij na der inzien toch niet helemaal op elkaar aan te sluiten. Voorbeelden van uitgevoerde matches zijn het afbreken en afvoeren van versleten speeltuigen van een speeltuin en het weer opbouwen van nieuwe toestellen, dat is uitgevoerd door de medewerkers van een uitzendbureau en een elektrotechnisch in stallatiebedrijf. En ons provinciale dagblad heeft een folder gerealiseerd voor een vrij willige zorginstantie." Aanmelding De acquisitie voor Beursvloer Zeeland 2009 is inmiddels gestart. Via diverse kana len worden enerzijds bedrijven, overheden en allerlei andere instanties met meer dan tien medewerkers benaderd voor deelna me en worden anderzijds talloze vrijwilli gersorganisaties uitgedaagd hun vraag niet te vertalen in geld. Stichting Beursvloer Zeeland organiseert begin 2009 een workshop voor maatschappelijke organisa ties waarin zij samen met betrokkenen op zoek gaat naar de juiste vraag waarmee zij bedrijven kunnen prikkelen, een concrete bijdrage te leveren aan een project. "De Stichting streeft naar een zo groot mogelijke diversiteit in matches. De in schrijving is inmiddels geopend. Wij da gen Goes uit de 113 matches van Middel burg te overtreffen! Vragers en aanbieders kunnen zich aanmelden via de website. Bij vraag en aanbod vermelden wij geen be drijft- of organisatienaam, om 'handel met voorkennis' te voorkomen", besluit Resy van Loon uninv.beursvloerzeeland. nl Sjef Leijs, subsidieadviseur, DRV Subsidie Advies B. V. s.leijs@drvsa.nl De overheid is ruimhartig naar innovatieve ondernemers. Bestaande subsidie regelingen worden verruimd en er komen nieuwe regelingen bij. Soms kun nen zelfs meerdere regelingen tegelijkertijd worden toegepast. Dat levert u een extra voordeel op. Wet Bevordering Speur- en Ontwikkelingswerk De overheid geeft aanzienlijke subsidie op de loonkosten die u maakt voor het innoveren van processen, het uitbrengen van technisch nieuwe producten, het ontwikkelen van programmatuur en het uitvoeren van haalbaarheidsstu dies. Die subsidie in het kader van de Wet Bevordering Speur- en Ontwikke lingswerk (WBSO) kan oplopen tot 60% van de loonkosten. Vanaf 2009 ver andert de regeling op een aantal punten. Zo wordt het S&O-loon op een an dere manier bepaald. Om innovatieve diensten te stimuleren is de regeling voor programmatuurontwikkeling het komende jaar zelfs verruimd. Het uurloon van stagiairs die zich bezighouden met het ontwikkelen van inno vaties, valt ook onder de WBSO-regeling. Mogelijk komen deze stagiairs te vens in aanmerking voor andere subsidieregelingen. Om gebruik te kunnen maken van de voordelen van de WBSO is een verkla ring nodig van de uitvoerende instantie, Senternovem. Die verklaring wordt verleend op basis van een goed gefundeerde projectaanvraag. Die verklaring biedt meer voordelen: Fiscaal voordeel voor uitvinding Ook de 'Octrooibox' is een manier van de overheid om innovaties te stimule ren. Anders dan de naam doet vermoeden, is het tegenwoordig geen voor waarde meer dat voor deze vinding succesvol een patent of octrooi is aange vraagd. Vanaf 1 januari 2008 kan een ondernemer gebruikmaken van een fa ciliteit van de octrooibox, indien hij werkzaamheden heeft verricht en/of in vesteringen heeft gedaan op het gebied van Research en Development en daarvoor een S&O-verklaring is afgegeven. Dat is een groot voordeel voor ondernemers die het aanvragen van een octrooi of patent te duur vinden. Ook voor de kosten van het verkrijgen van een octrooi bestaan subsidiemo gelijkheden. Met de S&O-verklaring, een verleend patent of een octrooi kan de ondernemer gebruikmaken van de octrooibox. Kort gezegd betekent dit, dat over de voordelen die uit het octrooi voortvloeien slechts 10% belasting is verschuldigd in plaats van 25,5% (maximumtarief). Om de faciliteit toe te spitsen op het MKB, kan in een dergelijk geval maximaal 400.000 per jaar onder het voordelige boxtarief worden gebracht. Dit levert maximaal een jaar lijkse besparing op van 62.000! Samenvattend U kunt voor eenzelfde Speur- en ontwikkelingsproject langs meerdere wegen een subsidie en of belastingverlaging verkrijgen: 1Loonkostensubsidie tot 60%. 2. Scholingsaftrek voor stagiairs. 3. Subsidie voor de kosten van een octrooi-aanvraag. 4. Forse vermindering van de winstbelasting. (Ondernemers die onder de inkomstenbelasting vallen omdat hun onderne ming niet in een BV zit, kunnen overigens geen gebruik maken van de oc trooibox.) In deze tijd waarin het voor ondernemers soms moeilijk is om aan voldoende financiële middelen te komen, biedt de overheid riante subsidieregelingen. Heeft u moeite om de juiste weg te vinden naar deze extra ondersteuning, neemt u dan contact op met ons. DRV Subsidie Advies B. V. is een onderdeel van DRV Accountants en Belastingadviseurs, www.drv.nl P Cosunpark 20, 4814 NP Breda Telefoon: 076-5233033 Contactpersoon: Sjef Leijs, e-mail: s. Ieijs@drvsa. nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79