Ruiterciubs bundelen de krachten Eerste nederlaag Bas van de Graaf Woensdag 3 december 2008 PZC Schouwse Boys aan kop van eerste klasse GOES - Schouwse Boys mag zich minimaal tot 12 december koplo- per noemen in de eerste klasse van het landelijk zaalvoetbal. In het Sportpunt in Goes had de ploeg het weliswaar moeilijk tegen Troy/Ideal Car Rent, maar dankzij een sterke tweede helft werd het toch nog 5-3. Halverwege was het nog 2-3. Twee van de vijf doelpun ten werden gemaakt door uitblin ker Freek Torensma. Martijn van Grunsven, Ingmar Quist en Serge Berrevoets scoorden elk een maal. Onverwacht verlies kader-biljarters KWADENDAMME - Het kaderteam 's Lands Welvaren verspeelde de lei ding in poule 8 door een onver wachte nederlaag tegen De Posthoorn/ RBS: 2-6. Jan Goudzwaard zorgde voor het enige lichtpuntje door een nipte zege op Jaco Robbemont. Jo Alleijn, Danny Walhout en ook kopman Peter de Bree verloren. De Bevelandse ploeg zakt door de onverwachte nederlaag naar de vierde plaats. FM Sranang wint strijd om de derde plaats GOES - In de strijd om de derde plaats deden de zaalvoetballers van FM Sranang goede zaken. Op eigen veld versloeg de Zeeuwse hoofdklasser Malabata 2, de num mer vijf van de ranglijst. In een aantrekkelijk duel werd het 6-2. Via 0-1 en 2-1 werd het kort na de rust nog 2-2. Daarna sloeg FM Sranang beslissend toe. Voor de Goese ploeg scoorden Steven Fitsch (2x), Iby El-Uarichi, Alex van den Hoven en Lionell Fitsch. Mark van Bommel hervat de training MÜNCHEN - Mark van Bommel is vrijdag inzetbaar in de Bundesli- ga-topper tegen 1899 Hoffenheim. De aanvoerder van Bayern Mün- chen is hersteld van de griep en heeft de training dinsdagmiddag hervat. Ook de Argentijnse verde diger Martin Demichelis is weer fit. Beiden misten afgelopen week einde het duel tegen Leverkusen (2-0). Alleen Lukas Podolski (rug) en Willy Sagnol (achillespees) ont breken nu nog in de selectie. Samenwerking moet sport op hoger niveau brengen. door René van Stee TERNEUZEN - Met de oprichting van paardensportvereniging West Zeeuws-Vlaanderen komt per 1 ja nuari 2009 een einde aan het zelf standige bestaan van De Een- hoornruiters uit Oostburg, De Bie- zenruiters uit Eede en De Zwinrui- ters uit Nieuwvliet. De drie vereni gingen slaan de handen ineen om samen sterker te staan. „Want het werd steeds moeilijker om mensen bij elkaar te krijgen voor de organisatie van evenemen ten en wedstrijden. Ook met het formeren van de besturen ging het steeds moeizamer", vertelt de in Wissenkerke woonachtige voorzit ter Nellie Koster van de fiisieclub. Zij is mede vanwege haar Zeeuws-Vlaamse roots reeds jaren lang actief bij De Zwinruiters. Door de samenvoeging heeft paar densportvereniging West Zeeuws- Vlaanderen een kleine vijftig le den. Met dertig paardenliefheb bers levert De Zwinruiters daar van het leeuwendeel. In principe wordt de manege in Nieuwvliet de thuisbasis van de nieuwe club. De details rond de overeenkomst tus sen beide partijen moeten nog worden uitgewerkt, maar volgens Koster zit dat wel goed. Het fusieproces heeft ruim een jaar geduurd. In eerste instantie was hierbij ook De Haringruiters uit Biervliet betrokken. Die vereni ging besloot toch niet tot de nieu we club toe te treden, omdat zij nog voldoende mogelijkheden zag om op eigen kracht verder te gaan. „Maar de deur staat altijd open. Als zij zich alsnog bij ons willen aansluiten, is dit altijd mogelijk. De Eenhoornruiters, De Biezen- ruiters en De Zwinruiters gaan per 1 januari 2009 samen verder als paardensportvereniging West Zeeuws-Vlaanderen. Wij respecteren hun besluit. De sa menvoeging van de drie overgeble ven verenigingen is overigens heel soepel verlopen", aldus Koster. De fusie van de West Zeeuws-Vlaamse ruiterclubs heeft ook als doel om aantrekkelijke spring- en dressuurwedstrijden in de regio te kunnen houden. Kos ter vindt dat er op dit vlak te veel versnippering is. Met als gevolg dat veel concoursen die naam ei genlijk niet verdienen. Daar komt bovenop dat met name wedstrij den in West Zeeuws-Vlaanderen als gevolg van de komst van de Westerscheldetunnel in populari teit zijn gedaald. „We verwachten dat een nieuwe en sterkere organisatie als de onze beter in staat zal zijn om meer rui ters naar wedstrijden te lokken. We geven daarmee bovendien het signaal af dat het positief zou zijn als ruiterclubs elders in de provin cie ook intensiever met elkaar zou den samenwerken. Die ontwikke ling zou het niveau van de sport verder moeten opkrikken", legt Koster uit. Vooralsnog beperkt paardensport vereniging West Zeeuws-Vlaande ren zich het komende jaar tot de organisatie van twee buitencon coursen in Nieuwvliet. Daarbij ko men zowel spring- als dressuurrui ters aan bod. Uiteraard wordt er ook gebroed op andere plannen, waaronder indoor-springwedstrij- den. In dat geval komt de manege in Heikant in beeld, de locatie waar de Eenhoornruiters en de Biezen ruiters regelmatig wedstrij den hielden. Nellie Koster waakt er echter voor om te hard van sta pel te lopen. „Allereerst moeten we er met zijn allen voor zorgen dat alles binnen de vereniging gaat lopen zoals we het willen. Daarna komen andere zaken aan bod. Want we willen niet alleen iets gaan betekenen voor de wedstrijdsport, maar ze ker ook voor recreatieve ruiters of het mennen. In principe sluiten we dus niks uit." Koploper interne competitie komt bedenktijd te kort. ZIERIKZEE - Na elf ronden liep kop loper Bas van de Graaf tegen zijn eerste nederlaag op in de interne competitie van schaakvereniging Zierikzee. Tegen regerend kam pioen Hans Aangeenbrug verloor hij door tijdsoverschrijding. In de strijd om de derde plaats versloeg Martin Krijger Aat Brakel. In de volgende ronde komen Van der Graaf en Krijger elkaar tegen. Van de Graaf had zich goed op de Pirc-opening voorbereid. Uit een schaakmagazine had hij een arti kel opgediept en alle finesses goed bestudeerd. In het begin won hij geforceerd een pion en kreeg een betere stelling. In een hoogstaande partij moesten beide spelers op hun tenen lopen. Dit vergde voor al voor Van de Graaf veel bedenk tijd. Onder druk van de steeds groeiende tijdnood beging hij en kele onnauwkeurigheden en ver loor uiteindelijk door tijdsover schrijding in een remisestand. Aat Brakel verdedigde zich tegen Martin Krijger met het Siciliaans. Degelijk als een bouwvakker met selde hij zijn stelling dicht. Krijger kreeg hierdoor wel veel ruimte. Toen Brakel zijn fort dacht te kun nen bevrijden door een pion te pakken, kon Krijger met een com binatie de partij in zijn voordeel beslissen. Brakel kwam voor de keuze te staan zijn dame te verlie zen of mat te gaan, en gaf op. Han van der Made won verras send van Sjaak Spiegels. Spiegels, twee jaar geleden nog een van de topscorers in de Zeeuwse hoofd klasse, lijkt in een dip te zitten. In een open middenspel met de da mes ver in de vijandelijke stelling, kreeg Van der Made de beste kan sen. Alexander Greefhorst speelde een uitstekende partij tegen de altijd gevaarlijke Herman Jukkenekke. De jeugdige Greefhorst won een pion door een centrumaanval. Toen Greefhorst een loperoffer af sloeg, kon Jukkenekke afwikkelen naar remise. Peter de Vrieze is aan een uitste kend seizoen bezig. Via een gede gen overwinning op Cees Bimmel stoomde hij op naar de vijfde plaats. De Vrieze verloor allen nog maar van Bas van der Graaf UIT BILJARTEN Driebanden. Derde divisie, poule 4. Böhnke/Maxxbouw - de Heerenstraat 8-0: Jan Vermeulen - Jan Westdorp 35-28, 44; Tom Hermans - Kimmo Pankow 35-30, 74; Frans van Duuren - Alfred van den dries 30-28, 65; Kees Gommeren - Rinus Rijk 30-25, 52. Vierde divisie, poule 5. Café Biljart Reseda - Wellse Vaart 1 4-4: Theo Platjouw - Piet van Steen 30-13, 26; Cor de Jonge - Frans Lijm- bach 17-25, 50; Cees Baumgarte - Jac Mathijs- sen 24-25, 54; Peter Snelders - René Pijnen 20-16,38. Kader. Kaderteam 's Lands Welvaren - De Posthoorn/RBS 1 2-6: Peter de Bree (300-57/2) - Jan Bijl (225-57/2) 76-225, 5; Danny Walhout (210-38/2) Jan Engels (150-38/2) 139-150, 9; Jan Goudzwaard (130-38/2) - Jaco Robbemont (150-38/2) 130-149, 14; Jo Alleijn (110-38/2) - Bas Reed ijk (130-38/2) 71-130, 16. SCHAKEN Zierikzee. Interne competitie. Bas van de Graaf-Hans Aangeenbrug 0-1, Han van der Ma- de-Sjaak Spiegels 1-0, Martin Krijger-Aat Bra kel 1-0, Peter de Vrieze-Kees Bimmel 1-0, Alexander Greefhorst-Herman Jukkenekke rem., René van Rikxoort-Mark van Rooten 0-1, Chris van Eldik-Johan Hoogstrate 1-0, Fokko Baakman-Paul Greefhorst 0-1, Dick Does- wijk-Henk Bremer rem, Marco Vieveen-Johan van de Velde 1-0, John van Dalsen-Frans Jan sen 0-1. Stand: 1. Bas van de Graaf 408, 2. Hans Aan geenbrug 362, 3. Martin Krijger 300, 4. Han van der Made 287, 5. Peter de Vrieze 272, 6. Aat Brakel 269, 7. Sjaak Spiegels 245, 8. Pang Yuen 241, 9. Kees Bimmel 234, 10. Jan Ver- duijn den Boer 233. SQUASH Cairo. WK vrouwenteams. Groep D: Zuid-Afrika - Duitsland 3-0. Maleisië - Neder land 3-0: Wee - Naudé 11-8 7-11 11-8 7-11 11 -7, Arnold - Noom 11-7 15-13 11 -4, David - Atkinson 11-6 12-10 11-1. Eindstand: 1. Maleisië 3-6, 2. Nederland 3-4, 3. Zuid-Afrika 3-2, 4. Duitsland 3-0. Maleisië en Nederland naar kwartfinales, meer uitslagen op www.pzc.nl AGENDA ZAALVOETBAL Goes. Hoofdklasse FM Sranang 1- Malabata 2 6-2. Eerste klasse: Schouwse Boys 1- Troy/Car Rent 1 5-3. Nellie Koster: „Het werd steeds moeilijker om mensen bij elkaar te krijgen voor de organisatie van evenementen en wedstrijden. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62