Op zoek naar vorm en erkenning PZC Jaarboek 2008 Paul Telussa neemt taken Demanet pas volgend seizoen weer over PZC Woensdag 3 december 2008 3 5 Orlando Engelaar heeft aanloopproblemen in Gelsenkirchen. door Leon ten Voorde ENSCHEDE - In de eredivisie was hij een van de betere middenvelders, in Duitsland zoekt hij nog naar vorm en erkenning. Orlando Enge laar is net als zijn club Schalke 04 nog lang niet op de plek waar hij zijn wil. Vanavond keert hij voor het Uefacupduel tegen FC Twente terug op de grond die twee jaar lang aanvoelde als fluweel. Het invloedrijke voetbalblad Kick- er publiceerde vorig week de eer ste lijstjes van het seizoen. De naam van Orlando Engelaar stond ook genoteerd, maar niet op de plek waar je als voetballer wilt staan. Engelaar vond zichzelf terug in de top 25 van miskopen. Hij haalt de schouders op. „Wat moet ik ermee? Het doet me hele maal niets. Ik zou er pas mee zit ten als mijn trainer of medespelers er zo over zouden denken. Ik zit nu vier maanden hier en heb door een blessure 2,5 maand niet ge speeld. En dan krijg je na zo'n kor te periode al zo'n etiket opgeplakt. Als je zoiets schrijft, snap je er toch niets van? Ongelooflijk." De afstand tussen Enschede en Gelsenkirchen bedraagt slechts honderd kilometer, maar als het op voetbal aankomt is het een we reld van verschil. Engelaar was de relatieve rust van FC Twente ge wend. Een regionale krant, een re gionale omroep en af en toe wat landelijke media. Hoe anders is het bij Schalke 04 waar dezer da gen helemaal geen rem op de gek te zit nu de resultaten tegenvallen. Het is crisis bij Schalke en dan lijkt de Arena Auf Schalke wel oorlogs gebied. En Engelaar zit middenin de vuurlinie. „Als je verliest is het hier meteen een drama, heel vreemd hoe de pers dan reageert", heeft hij gemerkt. Daar zal hij aan Orlando Engelaar speelt vandaag met zijn nieuwe club Schalke 04 tegen zijn oude club FC Twente voor de Uefa Cup. Schalke ligt on der vuur door slechte resultaten. moeten wennen, zoals ze in Duits land ook nog aan hem moeten wennen. In Nederland werd hij ge zien als een van de betere midden velders van de eredivisie, maar in Duitsland hebben ze nog zo hun twijfels. Engelaar is een verbindingsspeler en voor zulke voetballers hebben ze in Duitsland niet altijd oog. „In Duitsland moet je veel scoren of verschrikkelijk goed kunnen lo pen. Dat zo'n speler misschien dan als een kip zonder kop rond rent, maakt niet uit. Nou, zo'n type ben ik niet. Uit bij HSV maak te ik een stomme fout waar een goal uitkwam, maar verder speel de ik echt goed. Dat vond de trai ner ook. Maar ik werd in de media finaal afgemaakt om dat ene mo ment. Al het andere telde niet meer. En waarschijnlijk hadden ze dat ook niet eens gezien." Engelaar vindt het ongelooflijk dat zijn trainer Fred Rutten zwaar on der druk staat. „Als ze hem de tijd geven, gaat hij ook bij Schalke wat moois neerzetten", is zijn overtui ging. Schalke heeft nog een hoop te winnen, net als Engelaar zelf. „Aan het eind van het seizoen zul len ze me hier waarderen. Ik kan het niveau aan en meer dan dat. Ik denk zelfs dat ik nog heel belang rijk voor de ploeg kan worden." Binnenkort verschijnt het Een prachtig jaaroverzicht van het belangrijkste Zeeuwse nieuws, verzameld in een boek dat iedere Zeeuw in zijn boeken kast zal willen zetten! Het boek bevat honderden nieuwsfeiten, weergegeven in prachtige foto's voorzien van bijschrift. Trainersstaf van Hoek blijft na winterstop intact. door Frits Bakker HOEK - De trainersstaf van Hoek blijft na de winterstop zoals hij is. Gaby Demanet kreeg gisteravond van het bestuur van de hoofdklas ser de vraag voorgelegd of hij het seizoen wil afmaken. De Belgische coach heeft toegestemd, net als zijn assistent Jan Verdegem. Paul Telussa wordt met ingang van vol gend seizoen weer hoofdtrainer. Het bestuur is tevreden over de op volger van Telussa. De Molukse trainer moest zich kort voor de start van het seizoen terugtrekken door een licht herseninfarct, maar is inmiddels ver hersteld. Toch heeft Hoek in nauw overleg met Telussa besloten om de trai nersstaf dit seizoen intact te hou den en verder te gaan met Dema net. Benny Langeraart, tenminste tot het eind van dit seizoen inte rim-voorzitter: „Gaby Demanet heeft het onder moeilijke omstan digheden overgenomen en heeft dat geweldig gedaan. We zijn tevre den over de resultaten en de plek op de ranglijst. En we willen niets liever dan een prijs halen. Hoek wil volgend jaar een plaats in de nationale bekercompetitie. Daar voor moeten we bij de eerste vijf, zes clubs eindigen." Paul Telussa gaat zich dit seizoen vooral bezighouden met scoutings- werk om de selectie voor volgend seizoen rond te maken. Daarvoor FW Gaby Demanet blijft dit seizoen trainer van Hoek. Het bestuur is tevreden over zijn werk. Paul Te lussa neemt zijn taken pas vol gend seizoen weer over. kan hij over een uitgebreid team van scouts beschikken in Neder land en België. Langeraart: „Dat team bestaat uit zes mensen, met wie we elke maand overleg voe ren. Hoek heeft nog nooit zo'n groot scoutingsteam gehad." De verwachting is niet dat de selectie in de winterstop wijzigingen on dergaat. Langeraart: „Van de spe lers die we nu hebben, heeft nie mand gezegd dat hij tussentijds weggaat. En wij hebben geen plan nen om spelers aan te trekken. Al les is heel rustig bij Hoek." Hoek staat intussen, na de val van het vorige bestuur, weer redelijk op de rails. „We zijn een gezonde club, maar moeten nog wel wat kleine dingen oplossen", verzekert Langeraart, die zelf hooguit tot het eind van het seizoen aanblijft. „Ik zou wel willen, maar heb er niet de tijd voor om voorzitter te blij ven." Het jaarboek verschijnt twee weken voor kerst en zal in diverse win kels, verspreid over de provin cie te koop zijn voor 9,95. Op vrijdag 5 december vindt u de verkoopadressen in een advertentie in de PZC en op www.pzc.nl. Orlando Engelaar (rechts) verloor afgelopen zondag met Schalke van VFB Stuttgart. foto Daniel Maurer/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61