Van Gelder kijkt uit naar seizoenseinde kpn Vee! lopers in Terneuzen Razendsnel e-mailen en internetten waar en wanneer u wilt. Met de Dongel van KPN en de Medion Akoya Mini notebook. PZC Woensdag 3 december 2008 3 7 TERNEUZEN - De belangstelling voor de aflossingsmarathon van de Dow Jogging Club in Terneu zen blijft groeien. Voor de editie van zaterdag staat de teller inmid dels boven de zeshonderd deelne mers, ruim vijftig meer dan de 547 van vorig jaar. De deelnemende ploegen bestaan uit maxifnaal acht lopers. Dat houdt in dat per deelnemer slechts één ronde van iets meer dan vijf kilometer dient te worden gelopen. Ook doen er individuele atleten mee. De start is om 12.00 uur. De organi satie stopt om 16.30 uur met de tijdsopname. Er is een omloop van 5200 meter uitgezet in de om geving van sportpark Oude Vaart in Terneuzen. Ringenspecialist komt kwelgeest Chen in Madrid weer tegen. door Herman WSssonk ROTTERDAM - „Komt Chen ook naar de wereldbekerfinale? Dat is leuk. Het zou geweldig zijn hem te kunnen verslaan." Het is de en thousiaste reactie van Yuri van Gel der die zelf op 13 december ook meedoet aan de prestigieuze wed strijd in Madrid. Chen is de laatste jaren de grote kwelgeest van de Nederlandse rin genspecialist. De 23-jarige Chinees werd vorig jaar tijdens de wereld kampioenschappen in Stuttgart eerste voor Van Gelder en hield daarmee de Nederlander van de Olympische Spelen weg. Alleen als Van Gelder in Duitsland wereldkampioen was geworden, had hij zich voor de Spelen ge plaatst. Chen pakte vervolgens in Peking ook het goud. Van Gelder was dit jaar tijdens de Spelen ook in Peking, maar dan als toerist. „Ik heb toen ook de rin- genfinale gezien", zegt de turner. „Maar dat was wel lastig. Het viel toch wel even tegen om de wed strijd te zien waar ik zo graag zelf had geturnd", blikt Van Gelder te rug. „Ik heb na de WK in Stuttgart niet meer met Chen in één wed strijd geturnd. Of hij mij uit de weg ging? Ik weet het niet. Maar ik wil hem heel graag een keer ver slaan. De wereldbekerfinale'is al tijd leuk. Eén wedstrijd, één keer knallen." De wedstrijd, waar per onderdeel de beste turners van de wereld sa menkomen, wordt eens in de twee jaar gehouden. Twee jaar gele den moest Van Gelder geblesseerd afhaken. In 2004. won de Braban der in Birmingham het evene ment. Van Gelder, gisteren aanwezig in de fraaie burgerzaal van het stad huis van Rotterdam bij de kick-off voor de WK die in 2010 in de ha- 'De wereldbekerfinale is altijd leuk. Eén wedstrijd, één keer knallen' venstad worden gehouden, heeft dit jaar aan zeven wereldbekerwed strijden meegedaan. In zes daar van veroverde hij het goud. Ook werd hij dit jaar Europees kampioen. Het zijn troostprijzen die het missen van de Spelen slechts deels verzachten. „Die pe riode heb ik afgesloten. Ik zit weer lekker in mijn vel", reageert hij. Van Gelder heeft zijn zinnen gezet op de Spelen van 2012 in Londen. De WK van 2010 in eigen land is voor de internationale turners en turnsters de eerste stap om zich te kwalificeren voor Londen. De lan den die niet bij de beste naties be horen, zijn dan al uitgeschakeld voor 2012. Voor de 25-jarige Van Gelder is het noodzakelijk om zich niet meer al leen op het onderdeel ringen te richten. Deelname aan tenminste drie onderdelen is volgens de nieu we richtlijnen van internationale gymnastiekbond FIG een voor waarde voor deelnam^ aan de Spe len in Londen. Van Gelder daar over: „Ik lig redelijk op schema. In 2011, bij de WK in Tokio, moet ik op drie onderdelen kunnen tur nen. Tot ik me in 2000 ging specia liseren op ringen heb ik altijd op alle zes onderdelen meegedaan. Ik ben rustig begonnen." „Vooral sprong zal geen probleem zijn, maar vloer wordt voor mij toch een vorm van overleven. Dat wordt heel pittig: de coördinatie, rotaties om lengte en breedte as. En er staan in Nederland meer tur ners in de rij die dat kunnen. Ik vorder wel, maar iedereen vordert, de rest van de wereld ook. Maar het gaat lukken. Ik wil graag mijn bijdrage kunnen leveren aan het Nederlands team. Als de wereld turnbond FIG de regels niet had veranderd, had ik er toch voor ge kozen om drie onderdelen te gaan doen. Turnen is het mooiste als all round-sport." WK tyrnen 2010 Het wordt in 2010 in Rotter dam een WK met een com pleet programma, dus met lan- denwedstrijden ën individuele wedstrijden. Er zullen dan zes honderd turners uit zeventig landen uit de hele wereld naar Rotterdam komen. De laatste keer dat een WK in Nederland werd gehouden, was ih 1987. Toen deden er sporters uit 42 landen mee. De wedstrijden zullen over twee jaar bezocht worden door vierhonderd journalis ten en zullen op televisie beke ken worden door. vierhonderd miljoen mensen, zo heeft de turnbond KNGU berekend. Van Gelder kijkt al uit naar de wereldkampioenschappen die van 17 tot en met 24 oktober 2010 in een dan verbouwd en gemoderniseerd sportpaleis Ahoy zullen plaatsvinden. „Het is goed voor de sport dat zo'n groot evenement in Nederland wordt gehouden. Het geeft mij als turner een extra kick", zegt Van Gelder. »- Volgend jaar houdt turnbond KNGU in één weekeinde (20 en 21 juni) de NK's voor alle zeven disciplines in het Rotter damse Ahoy. Het gaat om tur nen vrouwen en mannen, ritmi sche gymnastiek, sport aero bics, trampolinespringen, dans en streetdance. Yuri van Gelder hoopt tijdens de wereldbekerfinale in Madrid de titel op het onderdeel ringen te heroveren. foto Norbert Foersterling Nieuw bij KpNj Wpaanbredrngenvoor ondernemers. Net zo snel als op de zaak (7,2 Mbit/s) M 12 maanden gratis Internet Veiligheidspakket van KPN JL J? p Corel® WordPerfect® Office X3 sluit je aan KPN Business Center Albert Plesmanweg l, 4462 GC Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53