Miljardentegenvaller Ondernemer 2 en 3 10 en 11 Koningin Beatrix steekt mosselsector hart onder de riem LANGLAUF- en WANDELREIZEN KRAS .NL Werkgevers in Zeeland willen blijvende groei 6° Geregeld zon Zoekactie naar overboord geslagen matroos Coffeeshops, je kunt niet met, maar ook niet zonder Genomineerden voor Sporter van het Jaar WOENSDAG 3 december 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 288 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Kabinet verdient door lage olieprijs veel minder aan aardgas. LEEUWARDEN - Minister Wouter Bos van Financiën stevent door la gere aardgasbaten af op een tegen valler van miljarden euro's, vol gend jaar. Het begrotingsoverschot van 6 miljard dat Bos op Prinsjes dag voorzag, dreigt te veranderen in een tekort. Het kabinet ging voor 2009 bij het bepalen van de aardgasbaten uit van een olieprijs van 125 dollar per vat. De prijs ligt nu op ruim 50 dollar. Bos rekende op grond van de geschatte olieprijs op een recordopbrengst aan aard gasbaten van 14,1 miljard euro in 2009, bijna 4 miljard meer dan dit jaar. Op Prinsjesdag rekende Bos voor dat deze extra inkomsten zou den leiden tot een begrotingsover schot. Nu koerst het kabinet voor volgend jaar af op rode cijfers. Volgens de begrotingsregels hoeft Bos niet per se te bezuinigen, zegt hoogleraar economie Bas Jacobs van de Erasmus Universiteit In september gaf Bos aan de extra gas baten volledig te gebruiken om het financieringstekort te beperken. Nu zal dit tekort toenemen en de staatsschuld verder oplopen. Zou de minister de meevaller heb ben bestemd om ambtenarensala rissen te verhogen, dan had Bos volgens de systematiek wel meteen een probleem en had hij deze plan nen moeten schrappen. Volgens Jacobs is er maar één op lossing om de begroting niet meer te laten beïnvloeden door een stij gende of dalende gasopbrengst: koppel de gasbaten los van de be groting, stop ze in een apart fonds en gebruik daarvan alleen de rente. YERSEKE - Koningin Beatrix heeft de bedreigde mosselsector een hart onder de riem gestoken tij dens een bezoek aan Zierikzee en Yerseke. De vorstin vergezelde gisteren minister Cerda Ver burg van Landbouw, die een werkbezoek aan de sector bracht. In Zierikzee liet de vorstin zich aan boord van de kotter YE58 informeren over de problemen rond de mosselzaadvisserij. Zij bracht aansluitend een bezoek aan onderzoekscentrum Imares in Yerseke (foto), waar zij ook sprak met pagina 30: 'Ze leeft echt met ons mee' Inclusief busreis, ontbijt, diner en Nederlandse j langlaufbegeleiding! Zie www.kras.nl/ langlaufreizen waarom zou je verder zoeken door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De grotere werkge vers in Zeeland vinden krimp van de bevolking onacceptabel. Zij den ken dat de bevolking kan groeien als de economie in Zeeland jaar lijks met 2,5 procent toeneemt. Hun ideeën over de economische toekomst van Zeeland staan in het rapport Ambities in Balans dat zij gisteren hebben aangeboden aan de Commissarissen van de Konin gin in Zeeland en Brabant. De Brabants-Zeeuwse Werkgevers vereniging zet in op sectoren 'waar Zeeland goed in is': havens en in dustrie. Er zijn nieuwe bedrijventerreinen, wegen en spoorverbindingen no dig om de economische groei mo gelijk te maken. pagina 3: commentaar pagina 15: krimp in Zeeland is niet acceptabel Zeeland hoeft niet verder te groeien Werkplicht voor nabestaanden met kleine kinderen is onrechtvaardig eens 169% 31% aantal reacties: 537 EN SÊSSÊÈÈÈM Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 13; Economie: 14 en 15; Weer: 18; Agenda: 28; Cultuur: 29; Sport: 33 t/m 37; Tv: 38 en 39. vertegenwoordigers van milieu- en natuurbe schermingsorganisaties. foto Frank Balkenende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1