Nieuwe academie zoekt ervaren professionals DELTA Utility Services, een energieke alleskunner fef I DELTA Hogeschool wFWZeeland infotorial Per 1 september 2008 zijn de opleiding Informatica, Communicatie en Logistiek van de Hogeschool Zeeland officieel samengevoegd tot de Academie voor Informatica, Communicatie en Logistiek. Om te komen tot een betere, wederzijdse relatie met de regionale beroepspraktijk worden er varen professionals uitgenodigd om zich aan te sluiten bij het ambassa deursnetwerk. up-to-date theorie en frisse kijk op zaken mogelijke oplossingen aan. door Loes van der Hoeven VLISSINGEN - De vorming van de aca demie biedt nieuwe mogelijkheden. Lo gistieke problemen kunnen bijvoorbeeld worden opgelost met bepaalde informa tiesystemen, terwijl communicatiespecia listen de invoering van zo'n informatie systeem kunnen ondersteunen. De stu denten van de academie worden opgeleid en begeleid door hooggekwalificeerde docenten. Toch is dit niet de enige manier om stu denten op te leiden: ook ervaren profes sionals kunnen hier een duidelijke bijdra ge aan leveren. Deze beroepsambassa deurs kunnen theorie uitstekend illustre ren aan de hand van de dagelijkse be roepspraktijk, en kunnen daarnaast onop geloste problemen aan de studenten voor leggen. Studenten leren op deze manier theone in de praktijk en brengen met hun Mogelijkheden "Professionals kunnen zich om diverse re denen aangetrokken voelen om deze am bassadeursrol te vervullen. Zij vinden het bijvoorbeeld interessant, leuk of belang rijk, of willen wellicht eens de dagelijkse werkzaamheden opzij zetten om hun er varing te delen met een groep gemoti veerde studenten en docenten", licht aca demiedirecteur Edwin Torn Broers toe. "Ons streven is het beroepenambassa- deurschap zo breed mogelijk te realiseren. Ten eerste worden door vorming van het ambassadeursnetwerk de opleidingen ver beterd omdat actuele casuïstiek uit de be roepspraktijk wordt ingebracht. Aan de andere kant kunnen deze mensen ook studenten en docenten binnen hun eigen organisatie inzetten in de praktijk. Uit er- Academie voor Informatica, Communicatie Logistiek Edisonweg 4, Postbus 364, 4380 AJ Vlissingen T 0118 499 688 F 0118 489 200 e icl@hz.nl i www.hz.nl Edwin Torn Broers en Daphne /erbib-,(asperse. varing weten we dat deze combinatie vaak tot nieuwe inzichten en innovatie leidt. Het is duidelijk dat de expertise van ervaren professionals waarnaar wij op zoek zijn, op diverse manieren kan wor den ingezet. Dat kan gedurende een vast aantal dagen per maand of per jaar, maar ook inciden teel. Er bestaan hiervoor meerdere moge lijkheden binnen onze academie." Ambassadeursnetwerk Hoofd Personeel Organisatieontwik keling Daphne Zerbib-Jasperse: "De ar beidsmarkt wordt steeds krapper, waar door vacatures moeilijker worden inge vuld. Het opzetten van een ambassadeurs netwerk uit de praktijk leidt enerzijds tot het kunnen invullen van de benodigde expertise voor een van onze opleidingen, anderzijds zorgen we voor een intensie vere wisselwerking tussen de praktijk en onze eigen studenten en docenten. Daar naast is het niet ondenkbaar dat onze ei gen HZ-professionals binnen het beroe penveld van de Academie tijdelijk werk zaam kunnen zijn. DELTA Utility Services (DUS) vervult een aantal unieke taken onder de paraplu van het welbeken de multi-utility bedrijf DELTA NV. Het is het namelijk het enige be drijfsonderdeel dat zich speciaal richt op industriële bedrijven, grootschalige glastuinbouw en an dere organisaties met een specifieke energievraag. Hoewel klein in om vang, verzorgt het flexibele DUS een allround pakket diensten op maat; 24 uur per dag, 7 dagen per week en dan ook nog eens voor de beste prijs. Tijd voor een nadere kennismaking DUS ;-) De Ondernemer is in gesprek met Jan de Keizer en Jan Louws, respectievelijk be drijfsleider ad interim en chef operations bij DUS. Locatie: het zenuwcentrum van DUS in Vlissingen Oost. Wat doet DUS, en waarom is het bij de meeste mensen onbekend? 'DELTA is bij het grote pu bliek voornamelijk bekend als energiele verancier voor particulieren.' verklaart De Keizer. 'DUS daarentegen richt zich uit sluitend op grotere organisaties met een specifieke energievraag.' DUS ontzorgt 'Het blijft overigens niet bij energie.' vult Louws aan. 'Want behalve gas en elektri citeit verzorgen wij voor een aantal be drijven in Vlissingen Oost ook de leve ring van drinkwater en verschillende soorten industriewater, stoom, pers- en ademlucht, zuurstof en stikstof. De afvoer van afvalwater maakt eveneens deel uit van ons dienstenpakket. Wij zijn, kort om, deskundig op het gebied van al dat gene wat bedrijven aan diensten nodig hebben. Onze taak is het ontzorgen van de klant, zodat die zich voor de volle honderd procent kan werpen op zijn core business. Continuïteit, leveringszekerheid en een optimaal energierendement zijn voor bedrijven vanzelfsprekend essentieel. Daarvoor staat DUS garant.' DELTA Innovation In nauwe samenwerking met de klant le vert DUS oplossingen op maat, en niet al leen in Vlissingen Oost; door heel Zee land maar ook in Zuid-Holland, Brabant en zelfs België voorzien de specialisten van DUS zwembaden, ziekenhuizen en zorginstellingen, kassencomplexen, scho len en zelfs complete wijken van stroom en wamite. De Keizer: 'Wat ons betreft wordt onze actieradius alleen maar groter. We leveren een uitstekend, allround energieproduct, en liggen er kansen voor nieuwe technologieën, dan zijn we graag bereid de mogelijkheden daarvan te on derzoeken. De afdeling DELTA Innova tion speelt daarbij een belangrijke rol. in samenwerking met de Hogeschool Zee land en Wageningen Universiteit.' Operations, Maintenance, Procesautomatisering DUS is onderverdeeld in drie afdelingen. De afdeling Operations voert op afstand, vanuit de control room in Vlissingen Oost en in een vijfploegen continudienst de bediening, het beheer en het onder houd uit van een fors aantal installaties; de warm te krachtcentrale van Lamb-Wes- ton/Meijer in Kruiningen bijvoorbeeld. De servicemonteurs, (hoogspannings)- technici en instrumentatie technici van Maintenance nemen het beheer, onderhoud en de nieuwbouw van diverse warmtekracht- en elektrici teitsinstallaties voor hun rekening; bijvoorbeeld die bij kassencom plexen. De medewerkers van Procesautomatisering houden zich uitsluitend bezig met het volledig au tomatiseren en aansturen van alle warm tekrachtinstallaties in Zeeland, waaronder die van fosfaatgigant Thennphos. Meer weten over DELTA Utility Services? Surf naar www. DEL TAnl the multi-utility company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 107