Karla Peijs stimuleert JKW Veiling 28 «goede doel Het eerste lustrum van de JKW Veiling heeft het recordbedrag van vorig jaar van 61.000 euro met enkele duizendjes overtroffen. Daar zag het in het begin niet naar uit. Wellicht was het veilingpubliek, overwegend ondernemers uit het Zeeuwse, wat aarzelend vanwege de op handen zijnde economische crisis. De kentering kwam toen commissa ris der koningin Karla Peijs zich, als ambassadrice van de Stichting Be houd Hoogaars, hoogstpersoonlijk met de veiling ging bemoeien. Het kavel 'Een dag varen op een Hoog aars voor 12 personen' werd maar liefst zeven keer verkocht. Het eerste kavelstuk inzake het tochtje op zo'n authentieke Zeeuwse vissersboot bracht zelfs 4.300 euro op. De com missaris kwam pas een half uur na aanvang binnen, maar had een geldig excuus. ,,Ik ben net terug van een Statenvergadering. Echt over macht." door Henk van de Voorde VLISSINGEN - De Veiling van de Junior Kamer Walcheren in Hotel Arion te Vlis- singen, was omkleed met een gouden randje. Het thema van de avond was 'goud' en de dresscode 'black tie/gala mét een gouden accent'. De hele avond was nog feestelijker dan voorheen, voorafge gaan door een exclusief diner. De kavels waren nog interessanter van aard en ook de alterparty mocht er zijn. De opbrengst van de Veiling gaat naar drie Zeeuwse goede doelen, die worden gepromoot door hun ambassadeurs Karla Peijs (com missaris der koningin), Wim Dijkstra (bur gemeester Vlissingen) en Peter Boenna (directeur Delta NV). Boerma is ambassa deur van de Stichting Palazzoli, een Zeeuws steunpunt voor mensen met kan ker en hun naasten. Dijkstra ondersteunt als ambassadeur van Sport Zeeland topta lenten in onze provincie en tevens gehan dicaptensport bij bestaande sportclubs. „Waarom is Sport Zeeland zo belangrijk? Sporten en bewegen is essentieel voor li chaam en geest. Belangrijk bijvoorbeeld voor mensen met overwicht. En. mensen met agressie: ga boksen!", aldus de burger vader. Delta-directeur Boerma brak met een kwinkslag een lans voor zijn goede doel. Sprekers „Het ruis is van de buis gehaald en ik wil tegelijkertijd een helder beeld schetsen van de Stichting Palazzoli. Deze organisatie geeft, op basis van vrijwilligheid, mensen een plek bij een hele vervelende ziekte. Er wordt hulp geboden aan mensen die dat heel hard nodig hebben." Veilingmeester Ab Verhage en gastheer Joost van Damme van Hotel Arion profileerden zich ander maal als begaafde sprekers voor zakelijk Zeeland, dat met ongeveer 350 aanwezi gen weer in grote getale aanwezig was. „We hebben drie hele mooie goede doe len. Ik wens u veel wijsheid en geef het woord aan Joost, die samen met de vei lingmeester het geheel in goede banen zal leiden", aldus commissievoorzitter Mach- teld van der Slot van de JKW Veiling in haar inleidende woorden. „Dames en he ren, er zijn vanavond 54 kavels te veilen en zoals gebruikelijk lopen we iets achter op het schema. Laten we maar snel beginnen onder de voorwaarde dat het bedrag van 61.000 euro van vorig jaar móet worden overtroffen. Morgen zult u de kredietcrisis pas echt merken, vanavond niet!", aldus Joost van Damme. Joëlle. een goed uitziende jongedame, showde luxe lingerie door een rondje te lopen in de zaal. Het kavel van Steketee Damesmode en Lingerie, een luxe linge riesetje en een set badkleding naar keuze, bracht mede daardoor een veelvoud op van de werkelijke waarde. Per traditie bracht het slotkavel, een dag de hele Juni or Kamer Walcheren tot je beschikking hebben, het meest op. Dit keer werden deze ondernemende jonge mensen voor 5.000 euro geveild. De koper is Delta NV. Tijdens Delta Tour Zeeland gaan de leden van Junior Kamer Walcheren gehandicap te mensen begeleiden zodat ook zij de wielerronde bij kunnen wonen. De JKW leden hebben aangeboden dit te doen met aanhang om zoveel mogelijk mensen te kunnen laten genieten. Het VIP-arrange ment voor tien personen bij de DELTA Tour ging voor 1000 euro de deur uit. Meet and Greet Een 'Meet and greet'-lunch (met vier gas ten) met Commissaris van de Koningin Karla Peijs in het Prinsenlogement van de Abdij bracht 2400 euro op. Het VIP-ar- rangement 'Beleet de Zee' voor twintig personen met burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen, genereerde 1300 euro. Sa men met een professionele gids wordt er een stadswandeling gemaakt door mari tiem Vlissingen. Een hockeyclinic van de Rabobank voor 10 tot 15 personen onder leiding van Fatima Moreira de Melo (hoc- keyintemational en boegbeeld van de bankinstelling), op het veld van MHC Vlissingen, bracht 2000 euro op. Met de exclusieve veiling komt de Junior Kamer Walcheren niet alleen tegemoet aan goede doelen, maar ook aan het wereldwijde JK- motto 'Learning by doing'. Het bestuur van de trainingsorganisatie wisselt jaarlijks van samenstelling. Per 1 januari volgt Dennis de Nooijer JKW-voorzitter An- niek Risseeuw op. Ook de oud-profvoet baller van onder andere Sparta en NEC zal de uit 25 mensen bestaande Junior Kamer Walcheren, met eigen inzichten, zo goed mogelijk trachten te besturen. Zelfont plooiing en persoonlijke ontwikkeling zijn belangrijke bouwstenen van de trainings organisatie, maar ook zakelijk Zeeland lift mee, zoals andennaal bleek op de Veiling. www.jkiweiling.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 106