Witlox VCS: nummer drie van Nederland Communicatie geld geld» ■El Tips voor iedereen Het trotse team van Witlox. Foto: Kees Bennema Uit het jaarlijkse onderzoek naar Nederlands beste dienstverleners in de categorie Accountancy en be lastingadvies door het zakenblad In- company is Witlox VCS uit Breda op de derde plaats geklasseerd. Witlox VCS is met deze klassering niet al leen het beste West- Brabantse ac countants- en belastingadvieskan- toor, maar ook het enige middelgro te regionale accountants- en belas- tingadvieskantoor dat in deze lijst voorkomt. door Ron Gregoor BREDA - Vorig jaar is Witlox VCS voor de eerste keer in het onderzoek opgeno men en is toen, als een opmerkelijke nieu weling, geëindigd op de veertiende plaats. Het onderzoek van Incompany, dat ge richt is op klanttevredenheid en imago, is uitgevoerd door een onafhankelijk onder zoeksbureau. Vooraanstaande beslissers uit het midden- en grootbedrijf hebben hun oordeel gege ven over de dienstverlening van de door hen ingehuurde adviseurs. Uit het onderzoek is gebleken dat Widox VCS onder meer hoge punten scoorde in zake betrouwbaarheid, gunstige prijs- kwaliteit verhouding, eerlijkheid van fac turering en toegevoegde waarde. "Dit resultaat is in de basis te danken aan de inzet en de betrokkenheid van alle me dewerkers van Witlox VCS. In de voor bijejaren heeft de transformatie van de tra- I ditionele bedrijfsvoering van een accoun tantskantoor naar een moderne organisatie met de focus op klantgerichte bedrijfsvoe ring plaatsgevonden. Dit heeft een grote impact gehad op mens en organisatie. Het resultaat is een kwaliteitsverbetering vanuit de basis", zegt een dolgelukkige di rectievoorzitter Eric van den Crommenac- ker. Als het aan hem ligt, gaat het bedrijf gewoon door op de ingeslagen weg, met als uiteindelijk doel die nummer één posi tie. "We doen niet alleen wat de klanten vragen, maar we proberen ook met hen mee te denken over de voor hen relevante ontwikkelingen." Een vanaf de oprichting bestendige jaar lijkse groei van het klantenbestand is de bevestiging dat Witlox 'de juiste snaar weet te raken in de markt van zakelijke dienstverlening.' Sinds september heeft het kantoor ook de WTA- vergunning voor het controleren van jaarrekeningen. In de Wet toezicht Accountancy- organisaties is bepaald dat alleen accountantsorganisaties die van de Autoriteit Financiële Markten een vergunning hebben gekregen, wette lijke controles mogen verrichten. Wie kunnen we dus beter vragen een aan tal tips voor ondernemers te geven dan Witlox VCS, het derde accountants- en belastingadvieskantoor van Nederland. Algemeen Sparen bij de Belastingdienst loont nog altijd Verwacht u in 2009 van de Belastingdienst een inkomstenbelastingteruggaaf over 2008, dan krijgt u hierover heffingsrente vergoed. Het tijdvak waarover de heffings rente wordt berekend, loopt vanaf 1 juli 2008. De heffingsrente voor het vierde kwartaal 2008 bedraagt 5,45%. Koop een (zeer) zuinige auto Bent u van plan een zuinige auto aan te schaffen, dan is het wellicht de moeite waard om in overleg met de dealer het moment uit te stellen. Bij een zeer zuinige auto is de bij telling 14%. Aflossen eigenwoningschuld voor du re woning Met ingang van 1 januari 2009 vervalt het huidige plafond in het eigenvvoningforfait van 9.300. Wanneer u uw woning (na genoeg) volledig met eigen vermogen heeft gefinancierd, dan heeft u waarschijn lijk geen last van de voorgestelde verho ging van het eigenwoningforfait. U kunt dan gebruik maken van de aftrek wegens geen of geringe eigenwoningschuld. Ga na of het aflossen van uw huidige eigenwo ningschuld wellicht voordeliger is. Houd wel rekening met eventuele boeterente bij vervroegde aflossing Nieuwe WOZ-beschikking in 2009 Vóór 16 februari 2009 moet elke ge meente de WOZ-beschikking 2009 naar de waardepeildatuni 1 januari 2008 afge geven. De WOZ-beschikking wordt meestal op genomen in de aanslag onroerende zaak belasting en wordt gebruikt bij de bepaling van het eigenwoningforfait, de aanslag on roerende zaakbelasting en waterschapslas ten. Als u het niet eens bent met de vast gestelde waarde kunt u tegen deze be schikking in bezwaar gaan. Koop uw bril in 2008 De aftrek buitengewone uitgaven voor ziekte, invaliditeit, bevalling, overlijden, arbeidsongeschiktheid, chronische ziekte, ouderdom en adoptie komt op 1 januari 2009 te vervallen. Betaal daarom uw ziektekosten, zoals uit gaven voor brillen, contactlenzen en hoor- toestellen, nog in 2008. Uiteraard komen alleen de niet-vergoede kosten voor de buitengewone uitgaven in aanmerking. Schenk belastingvrij aan kinderen In 2008 mag u uw kind tot een bedrag van 4.479 belastingvrij schenken. Is uw kind (of diens partner) ouder dan achttien maar jonger dan vijfendertig jaar, dan mag u hem of haar in plaats daarvan ook eenma lig tot 22.379 belastingvrij schenken. U moet bij gebruik van deze eenmalige vrij stelling altijd aangifte doen. Schenk aan kleinkinderen en derden Schenkingen door grootouders aan klein kinderen en schenkingen aan derden, mo gen eenmaal per kalenderjaar belastingvrij worden gedaan tot een bedrag van 2.688 per verkrijgende persoon. Het moet wel gaan om schenkingen gedaan op of na 1 januari 2008. Wanneer u meer dan 2.688 schenkt, vervalt de gehele vrijstel ling. Tips voor BV en DGA Vraag een voorlopige verliesverrekening Vooruitlopend op een 'carry back'-be- schikking als gevolg van een behaald ver lies kan uw BV de inspecteur alvast vragen om een voorlopige verliesverrekening. Dan moet wel de aangifte zijn ingediend. Bij de vaststelling van deze voorlopige Vpb-teruggaaf wordt 80% van het ver moedelijke verlies in aanmerking geno men. Dit is gunstig voor de liquiditeitspo sitie van de BV. Realiseer winst in 2008 De Europese Commissie heeft de invoe ring van de rentebox nog altijd niet goed gekeurd. Daarom is in het Belastingplan 2009 voorgesteld om het daarvoor gebud getteerde bedrag te gebruiken voor een tij delijke verlaging van het Vpb-tarief in 2008. Tot 275.000 is het tarief 20% en daarboven 25,5% Vanaf2009 loopt vanaf 40.000 het tarief al op naar 23% en van af 200.000 25,5%. Wanneer de voorge stelde wijzigingen worden aangenomen, kan het voordelig zijn de winst zo veel mogelijk in 2008 te realiseren en de on- dernemingskosten pas in 2009 te nemen; deze kosten moeten dan wel betrekking hebben op het jaar 2009. Overweeg verbreking fiscale eenheid Vennootschapsbelasting Soms kan het aantrekkelijk zijn om de fis cale eenheid vennootschapsbelasting te verbreken. Denk aan meerdere vennoot schappen die allen een belast resultaat be halen. Doordat na de verbreking gebruik kan worden gemaakt van de tariefopstap jes, worden de ondernemingen bij elkaar opgeteld lager belast dan de fiscale eenheid als geheel. Dit kan in 2008 nog gunstiger zijn door de verruiming van de schijven en de verlaging van het Vpb-tarief. Wanneer een fiscale eenheid wordt aangevraagd en binnen datzelfde boekjaar op verzoek wordt verbroken, dan wordt de fiscale eenheid geacht niet te hebben bestaan. Voor boekjaren gelijk aan het kalenderjaar moet zo'n verzoek vóór 31 december 2008 door de Belastingdienst zijn ontvan- gen. Laat uw herinvesteringsreserve niet verlopen Heeft uw BV een herinvesteringsreserve doordat het de afgelopen drie jaren een bedrijfsmiddel voor meer dan de boek waarde heeft verkocht? Zorg er dan voor dat de BV deze benut voor nieuwe inves teringen. Doet de BV dit niet binnen drie jaar, dan valt de reserve verplicht vrij ten gunste van het fiscale resultaat. De directie moet jaarlijks aan het einde van het boekjaar in een schriftelijk directiebe sluit vastleggen dat er nog een herinveste ringsvoornemen bestaat. Waardeer oninbare vordering op uw BV af Heeft u een vordering op uw eigen BV dan wordt u gezien als resultaatgenieter. Volgens goed koopmansgebruik kunt u een vordering die minder waard wordt, af waarderen ten laste van uw resultaat uit overige werkzaamheden. Een verlies dat is ontstaan door de afwaardering kunt u wel licht verrekenen met andere positieve box-1 -inkomsten. Vè. ir Kairos Jeroen van Oyen Geld is een middel dat - als je even niet oplet - een doel op zich wordt. Ver- vang het woord 'geld' door 'kruiwagen', en je snapt wat zo'n verwisseling kan dj veroorzaken. Binnen de kortste keren staatje huis of je showroom er vol mee. Er komt dan een dag dat men de zin ervan gaat betwijfelen. Geen probleem, want deze gewetensnood is natuurlijk eenvoudig te ledigen. De Directeur roept de mensen bij elkaar en spreekt de verlossende en Inspirerende woor- den: "wij gaan voor een grotere kruiwagen, met gouden handvatten, licht- c.i metalen velgen Verwisseling van doel en middel is zoiets als je kauwgom van gisteren weer in je mond steken en verwachten dat het weer dezelfde smaaksensatie zal geven. De vraag is dus: hoe krijg je de zaken weer in de juiste volgorde? Allereerst door je altijd je dieperliggende droom, passie of ambitie te herinne- - ren. En ten tweede door op de best mogelijke manier met de noodzakelijke middelen om te gaan: mensen, maar ook geld, machines, afvalstromen etc. Om dat te bereiken heb je iets nodig wat je wakker, scherp en gemotiveerd houdt. Iets dat leidt tot nieuwe inzichten, luchtkastelen afbreekt en de juiste mensen naar de onderhandelingstafel lokt. Het goede nieuws is dat zoiets bestaat: communicatie. Ook hier geldt dat het vakmanschap van de inzet van dit middel, de kwaliteit ervan bepaalt. Geld en communicatie hebben dus een gezamenlijk doel: de continuïteit van de organisatie. KAO communicatie Molenwater 105, 4331 SG Middelburg, T. 0118 615048 E. kairos@kao.nl www.kao.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 105