De stoel m de stoel Hampshire Hampshire Hotel - Churchill Terneuzen Hampshire Inn - City Terneuzen U bent bij de Hampshire Hotels Terneuzen: "More than Welcome. www.hampshire-hotels.com Tekst: Henk van de Voorde Foto: Wim Kooyman Naam: Kees Muller (64) Functie: grondlegger en thans adviseur en reizend ambassadeur van Multraship Towage Salvage. Bedrijf: Multraship is een toonaangevende onder neming in de dynamische wereld van zeesleepvaart, havensleepvaart, berging en hulpverlening. Het be drijf beschikt over 35 sleepboten, inclusief drie nog in aanbouw zijnde schepen. Er zijn 250 mensen werkzaam. Geografisch opereert Multraship we reldwijd vanuit vestigingen in Terneuzen, Vlissin- gen. Gent en Antwerpen. In Bulgarije en Roe menië zijn dochterbedrijven gevestigd. Bijzonderheden: De familie Muller is al 230 jaar onafgebroken actiefin de scheepvaart. In 1911 ves tigde Willem Muller (de grootvader van Kees) zich in Terneuzen, waar hij zich specialiseerde in slepen en bergen. In 1984 verdween de bedrijfsnaam Wil lem Muller van het toneel en werd - op initiatief van Kees Muller en zijn vrouw Heieen - Multras hip opgericht. In het bedrijf werden later ook de kinderen van Kees en Heieen actief: Leendert, Eline en Joan. Anno 2008 wordt de directie ge vormd door Leendert Muller en Pepijn Nuijten, de echtgenoot van Joan. Locatie foto: de Stoel staat in het kantoor van Kees Muller aan de Scheldekade in Terneuzen. Hoe bevalt deze stoel? Prima. Als adviseur bemoei ik me zo min mogelijk met de dagelijkse gang van za ken, hoewel ik me nog altijd zeer be trokken voel bij het bedrijf. Ik ben er trots op dat Multraship zich ook onder de volgende generatie zo goed ontwik kelt. De generatie-overdracht is enorm geslaagd. Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Na enkele jaren HBS heb ik drie jaar in het buitenland doorgebracht. Ik studeer de aan de Faculté des Lettres in Grenoble in Frankrijk en aan het Holbom College of Commerce, Languages and Law in Engeland. Zo werd mijn talenkennis ver rijkt en tegelijkertijd maakte ik kennis met andere culturen. Bij een grote brandblusfabriek in het Duitse dorpje La- denburg (tussen Heidelberg en Man nheim) volgde ik een intensieve training voor vuurbestrijding: Total Fire Figh ting. In 1960 ben ik gestart in de sleep- vaart- en bergingsbranche bij mijn vader, Leendert Muller. Ik was matroos, motor drijver, kapitein en bergingsinspecteur op diverse sleepboten. Welke stoel heeft u het meest gevormd? De opbouw van Multraship waarbij wij als relatief kleine speler door konden dringen en overeind zijn gebleven in een harde internationale business. Als familie bedrijfmet korte beslissingslijnen konden we vaak sneller en inventiever opereren dan onze veel grotere concurrenten. In mijn actieve loopbaan van 45 jaar was ik persoonlijk betrokken bij de redding of berging van zo'n 2000 schepen. In de be ginperiode van Multraship hadden we twee sleepboten. Ikzelf voer op de ene en mijn zoon Leendert, toen nog maar 17, op de andere. We gingen altijd aan boord van schepen in nood, ook als dat riskant was, bijvoorbeeld bij een gestran de olietanker. Ik maakte mijn eerste reis als schipper van een sleepboot op mijn vijftiende. De sleep bestond uit een bie tenschip. Wat betekent het bedrijf voor u? Multraship is het geesteskind van mij en mijn vrouw. Het is nu een organisatie die, dankzij een gedreven team van men sen, een totaalpakket aan maritieme dienstverlening biedt. Wat betekent u voor het bedrijf? Ik ben van alles wat: vraagbaak, adviseur, extern pleitbezorger. Ik stel graag mijn ervaring en kennis ter beschikking aan de jongere generatie. Ik heb een uitgebreid internationaal netwerk opgebouwd en desgewenst kan men met mij klankbor den. Bij de stranding van de Forwairet was ik bijvoorbeeld de enige die nog uit eigen ervaring wist hoe je moet omgaan met een schip dat dreigt te breken. Waarover piekert u? Piekeren is een groot woord, maar ik maak me best zorgen over de snel ver slechterende economische omstandighe den, die ook de maritieme sector treffen. Verder verbaas ik me over het onvermo gen van politiek en bedrijfsleven om de unieke geografische positie van Zeeland te vertalen in economische bedrijvigheid. Zeeland ligt in het hart van Europa, on der de rook van krachtige culturele mo toren als Antwerpen en Gent en op een uur rijden van de Europese hoofdstad Brussel. En dwars door de provincie stroomt de drukst bevaren rivier van de wereld. Toch stagneert de ontwikkeling van Zeeland al jaren, blijft het gemiddel de inkomen achter en is er weinig aan trekkingskracht op jonge mensen. Wat ik irritant vind is dat randverschijnselen, zo als coffeeshops, in de media meer aan dacht krijgen dan wezenlijke zaken als economie en infrastructuur. Denk aan de WCT en het enorme belang van een nieuwe zeesluis in Temeuzen. Wanneer bent u het meest in uw element? Naast sleepvaart en hulpverlening, waar bij het aankomt op improvisatie, is mu ziek een grote passie van mij. Pianospe len is mijn grote hobby. De muzikale in teresse heb ik van mijn moeder en groot vader geërfd. Als u niet bij Multraship werkte, dan..? Zou ik een soortgelijke sleepvaartrederij zijn begonnen. De sleepvaart zit bij onze familie in de genen. Waar komt u uw stoel voor uit? Over domme uitspraken van bestuur ders, bijvoorbeeld dat er op de Wester- schclde geen volwaardige blusboten zijn. Hoeveel willen ze er over een kwartier hebben, een stuk of vijf of toch liever tien? En je kunt mij altijd achter een piano krijgen. In Georgië, waar de vrouw van de president (the first lady) uit Terneuzen komt, heb ik eens het Zeeuws-Vlaamse volkslied gespeeld. Zulke dingen blijven je bij. Wat is uw ambitie? Dat het goed blijft gaan met het bedrijf en met de mensen die er werken. Per soonlijke ambities heb ik op mijn leeftijd niet meer. Wel blijf ik vanuit mijn luie stoel waar mogelijk het bedrijf en de branche ondersteunen. Citybloem MIDDELBURG - Na een grondige verbouwing is de winkel van Citybloem bloemdecorateurs in de Geerepassagc bijna verdubbeld in oppervlakte. Met name door de groei van de zakelijke markt (decoraties, abonnementen) was de oude winkel al vele jaren te klein om optimaal te werken en om de producten goed te laten zien. Citybloem loemde- corateurs is alweer ruim 20 jaar geves tigd in Middelburg. Driscoll's BREDA- Driscoll's, marktleider in zachtfruit in Noord-Amerika en Groot- Brittannië, investeert in de ontwikke ling van de zacht fruit markt op het vas teland van Europa. Met deze investe ringen wil Driscoll's de totale markt van zachtfruit naar een hogere positie bren gen en uitbouwen tot een leidend seg ment in de AGF. Vanaf 1 januari vindt er een aanpassing plaats bij Berry Gar dens Holding. Deze organisatie is nu in handen van Driscoll Strawberry Asso ciates Inc., KG Fruits Growers Ltd en Campos de Alconeras S.L. In de nieuwe structuur neemt Driscoll's een leidende rol in de ontwikkeling van de activitei ten op het Europese vasteland, KG Gro wers richt zich alleen nog op de markt in Groot-Brittannië en het Spaanse Al coneras blijft voor beide partijen een be langrijke partner. Driscoll's heeft mo menteel teeltgebieden en verkoopkan toren in Nederland, Duitsland, België, Spanje en Portugal. SRA-Ovemame Award? BREDA - SRA wal zijn betrokkenheid bij de Nederlandse mkb-ondernemers extra benadrukken. Daarom gaat SR A jaarlijks een mkb-ondernemer belonen die volgens een onafhankelijke jury de meest succesvolle en bestendige be drijfsovername, fusie of strategisch duurzame alliantie heeft gerealiseerd. Tijdens het overnameproces heeft de ondernemer gebruikgemaakt van pro fessionals waaronder een accountant of (belastingadviseur, die aangesloten zijn bij een van de beroepsorganisaties. De SRA-Ovemame Award wordt uitge reikt tijdens de Nationale Overname Dag. SRA vraagt met de SRA-Ovema me Award aandacht voor de rol van ac countants en fiscalisten bij overdrachten binnen het mkb. Sunday's Sunday's, een landelijke franchiseketen van professionele zonnestudio's, heeft in Breda haar 65e zonnestudio geopend aan de Houtmarktspassage 32. De fran chisenemers Ronald Bijl, Rick de Clerck en Karin Bijl laten Breda kenni smaken met deze klantvriendelijke for mule. Sunday's is een van de eerste zonnestu- dioketens die voldoet aan de laatste Eu ropese regelgeving inzake verantwoord zonnebankgebruik. Businessbox DEVENTER- De Businessbox laat on dernemers en potentiële starters het ma ken van een ondernemingsplan live meemaken. In de vorm van een weblog publiceert een startende ondernemer voortaan dagelijks over zijn zoektocht naar het ideale ondernemingsplan. Be zoekers van de site kunnen lezen, reage ren, suggesties geven of de starter probe ren te corrigeren als zij vinden dat de droom de werkelijkheid passeert. Goede ondernemingsplannen zijn op internet nauwelijks te vinden. Uit zoekopdrach ten bij Google en andere zoekmachines blijkt dat juist daaraan bij potentiële on dernemers veel behoefte is. De Busi nessbox komt deze starters tegemoet met een plan dat zich van dag tot dag en van week tot week ontwikkelt. Starters kunnen hiermee weer een voordeel doen bij het maken van hun eigen on dernemingsplan. Incasso BREDA - Zakelijke schuldeisers geven hun vorderingen in het business to busi- ness-verkeer sneller ter incasso uit han den aan gerechtsdeurwaarders. Dat stelt de Koninklijke Beroepsorganisatie van Gerechtsdeurwaarders (KBvG). Vanwe ge de kredietcrisis wordt het voor on dernemers steeds moeilijker om aan geld te komen. Zij zitten hun debiteuren daarom dichter op de huid en vragen eerder dan voorheen om tussenkomst van een gerechtsdeurwaarder - en om directe maatregelen tegen de schulde naar, zoals conservatoir beslag. Mr. Ka ren Weisfeit, directeur van de KBvG. stelt dat de effecten van de kredietcrisis op dit moment vooral zichtbaar zijn in het B2B-segment en nog niet of in veel mindere mate in het business to consu mer-segment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 101