Minnaard wint op traditionele fiets jonge garde moet Delta uit de brand helpen 40 Maandag 1 december 2008 PZC Zevende en negende plaats Minderhoud STOCKHOLM - Hans-Peter Minder houd is bij de Grand Prix dressuur van de Stockholm Horse Show als negende geëindigd. De uit Westkapelle afkomstige rui ter behaalde met Exquis Escapado een score van 68,917 procent. De zege ging naar Adelinde Corne- lissen. De jury waardeerde haar op treden met Parzival met een score van 76 procent. Bij de Kür op mu ziek werd Minderhoud zevende. Schweertman in eerste ronde uitgeschakeld DELFT - Piëdro Schweertman is al in de eerste ronde van de Delft Open uitgeschakeld. De squasher uit Koudekerke, die als derde was geplaatst, verloor za terdag met 3-1 van de Engelsman Adrian Waller. De setstanden wa ren 11-10,10-11,11-3,11-10. Waller had zich via de kwalifica ties voor het hofdtoernooi ge plaatst. De zege in Delft ging naar de Amerikaan Gilly Lane. Het Witte Paard komt met de schrik vrij ZUIDDORPE - De schakers van Het Witte Paard kwamen in de eerste ronde van de KNSB-beker goed weg tegen Terneuzen. Het werd 2-2, maar omdat Het Witte Paard op het eerste bord had gewonnen, bekert de ploge verder. HWP Sas van Gent-Terneuzen 2-2 (2-2): 1. T. Piceu-D. Lansay 1-0, F. Ver- duijn-M. Freeke 0-1, 3. K. Nieuwe- link-Q. Ducarmon remise, 4. H. Grof- fen-J. Gernaert remise. Verbrugge Terminals haalt mooi gemiddelde REUSEL - Het driebandenteam van Verbrugge Terminals heeft in de de eerste divisie een 8-o-overwin- ning geboekt op De Vrachtkar 2. Het ontbreken van Glenn Hof man, die in het eerste team Peter de Backer verving, had geen in vloed op het resultaat. Berry Dal- linga liet zien op de weg terug te zijn na zijn rugblessure. Het team moyenne lag voor de zevende keer boven 1.000. Nieuwe ijzers geven Erwin Mesu vleugels UTRECHT - TWee weken geleden monteerde schaatser Erwin Mesu nieuwe ijzers onder zijn schaatsen. In de twee wedstrijden die volg den mocht hij tweemaal het po dium beklimmen. Na een derde plaats vorige week in Amsterdam, werd Mesu zaterdag in Utrecht opnieuw derde bij de B-rijders. In het algemeen klasse ment is Mesu nu opgeklommen naar een negende plaats. Renner uit Wemeldinge is de sterkste in veldrit Yerseke. door Wim de Vos YERSEKE - De drie Zeeuwse natio nale subtoppers maakten zaterdag in de gecombineerde MTB-wed- strijd en veldrit in Yerseke de dienst uit. Het erepodium werd ge vormd door Marco Minnaard uit Wemeldinge (eerste), Bart Maas uit Hansweert (tweede) en Jaco Wagenaar uit Yerseke (derde). Pas daarachter kwamen de man nen die de strijd om de Zeeuwse ATB Cup beheersen. Bij de jeugd- selectiewedstrijd veldrijden kon geen enkele Zeeuwse vertegen woordiger een plaatsje bij de top drie bemachtigen. Patrick Tolhoek, één van de organi satoren van dit evenement, had een technisch parkoers uitgezet en hij wilde aantonen dat het verschil tussen mountainbike en veldrit- fiets echt niet zo groot is. „In de Zeeuwse competitie mag alleen op de mountainbike worden deelge nomen. Die competitie is slechts een overwintering voor vooral trimmers. Daarom moet er geen verschil zijn. Vandaag zie je dat er geen verschil is" vertelde Tolhoek onmiddellijk na de overwinning van Marco Minnaard. De renner uit Wemeldinge reed op een traditionele fiets en Bart Maas op een mountainbike. „Als Bart bijvoorbeeld ook op een veldritfiets had gereden was de uit slag niet anders geweest. We heb- PJl De Zeeuwse toppers in het veldrijden beheersen de veldrit in Yerseke. Marco Minnaard uit Wemeldinge behaalt de eindze ge, voor Bart Maas. Bij de jeugdselectiewedstrijden in Yerseke was de deelname groot. ben nu eenmaal geen traditie in het veldrijden. Daarom blijf ik zeg gen dat iedereen mee moet kun nen doen op welke fiets hij ook rijdt", gaf Tolhoek nogmaals aan. Ondertussen had Marco Minnaard zijn 'schrikbewind' in Yerseke dus al uitgeoefend. Vanaf de start reed hij aan de leiding met Bart Maas op de tweede stek. In- de strijd om de derde plaats moest Jaco Wagen aar een behoorlijk robbertje uit vechten met Robbert Vleugel, de leider in het klassement om de Zeeuwse ATB Cup. Uiteindelijk klopte Wagenaar in een lange spurt Vleugel. Bij de jeugdselectie wedstrijden waren er veel deelne mers en spannende wedstrijden. Daarin konden de Zeeuwse verte genwoordigers niet echt een rol van betekenis spelen. „De bezetting was erg sterk. Je kunt stellen dat de complete natio foto Willem Mieras nale top bij de jeugd aan het ver trek stond. En het waren goede wedstrijden", zei Tolhoek. De broertjes Nick (vierde in categorie vier) en Tim Janssen (vijfde in categorie zes) uit Borssele zetten de beste uitslag neer. Driebanders winnen van Seat en staan nu voor zware weken. door Frits Bakker SLUISKIL/DAARLERVEEN - Twee jon ge biljarters stonden zaterdag in het verre Daarlerveen fris en mon ter aan het biljart. Ze legden de ze kere basis voor een bekerzege van Delta/Frans Bevers, maar de wed strijd eindigde in een triest decon Een 44-jarige speler van de thuisclub werd in zijn partij tegen Eddy Leppens onwel en overleed korte tijd later in de biljartzaal. Het sterfgeval maakte een vroegtij dig eind aan de wedstrijd, die ver moedelijk ook niet meer wordt ge speeld. Het ziet ernaar uit dat Del ta in de volgende ronde mag aan treden. Glenn Hofman en Mathieu Vle- rick, de twee jonge talenten van Sluiskil, speelden in het eerste team in plaats van Peter de Backer (voorlopig geschorst) en Jean Paul de Bruijn (verplichtingen op het EK bandstoten). Ze haalden simpe le overwinningen binnen met 3-0 in sets en moyennes net boven de één. Bij Eddy Leppens zat de schrik er een dag later, voor de competitie wedstrijd'met Delta tegen Seat Au to uit Sprundel, nog goed in. „Ik heb geprobeerd om het van me af te zetten, maar het is nogal wat als iemand tijdens een serietje zo maar ineens voorover op het bil jart valt en even later blijkt te zijn overleden." De Belgische kopman in Sluiskil leed er sportief niet onder in de partij tegen zijn landgenoot Fran cis Forton, die hij met 50-34 win nend afsloot in 30 beurten'. Martin Spoormans (58) had het als inval ler in zijn duel met Jack van Steen niet veel slechter gedaan (50-17 in 32 beurten). „Maar het speelt ook wel makkelijk tegen een tegenstan der van wie je niet kunt verlie- Het driebandenteam van Delta wint voor de competitie van Seat Auto. De bekerwedstrijd in Daarlerveen wordt afgebroken door een sterfgeval. zen", bekende Spoormans. Jean Paul de Bruijn was de deceptie van het EK bandstoten, waar hij de titel voor het tweede jaar aan Frédéric Caudron moest laten, ken nelijk al kwijt. De Hulstenaar be gon nog wat stroef tegen Roland Uytdewillegen, maar demarreerde bij een stand van 35-26 in zijn voordeel en was twee beurten la ter met series van 13 en 2 aan de fi nish. Voor de maximale 8-o-cijfers te kende uiteindelijk Henk Habra- ken, die ook al geen kind had aan Jack van Peer (50-19 in 42 beur ten). Voor Delta, dat zich keurig hand haaft in de subtop, komen nu de zwaarste weken. Zonder Peter de Backer, die in afwachting is van een uitspraak in de dopingzaak, staan in de komende weken ont moetingen op de rol met Crystal Kelly en Van Donge en de Roo, de favorieten voor de titel in de eredi visie. Martijn Spoormans en Ronny Da niels zijn vervangers die de eredivi sie aan kunnen, maar daarnaast re kent Delta vooral op de jonge gar de. Glenn Hofman heeft zijn kwali teit al bewezen, Mathieu Vlerick maakte zaterdag een sterke indruk en ook Jeffrey Jorissen is één van de reservespelers bij Delta. „We gaan er in elk geval niet van uit dat we de aansluiting met de top gaan verspelen", verwacht teamleider Jan Kikken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64