Korfballers Fortis lopen op hun tenen tegen Oranje Wit Zware tijden voor handbalsters EMM De Stormvogel laat de winst glippen Rugbyers Oemoemenoe In gevarenzone beland Rinus van de Ven voelt progressie Vincent Bol naar eindstrijd dressuur Winst voor Oemoemenoe-vrouwen Taekwondoka's uit Koudekerke krijgen les w PZC Maandag 1 december 2008 3 7 Slecht weekeinde voor Zeeuwse korfballers in de eerste klasse. door Jaapjan Ritsema GOES - Positieve Zeeuwse korfbal- resultaten vielen op te tekenen vanuit de tweede klasse. Daarin leidt TOP na de derde overwin ning op rij de dans. Ook All Ready won. Een treetje lager speelden Ondo, Seolto en Stormvogels zich naar onbedreigde overwinningen. Alle hoger acterende ploegen delf den het onderspit. Fortis-Oranje Wit 14-16: In de overgangsklasse hadden de Sou burgers tot 7-4 het initiatief in han den, maar zagen Oranje Wit met rust knullig langszij komen (8-8). De Dordtenaren waren loepzuiver in de afronding vanuit de korfzo- ne, waardoor Fortis in een span nende tweedë helft op de tenen liep en in de slotfase los moest la ten. „De progressie was ook vandaag weer zichtbaar", complimenteerde coach Aarnout Crucq zijn jonge groep. Tjoba-HKC 10-13: Eersteklasser Tjoba kreeg in één vak de aanval lende organisatie niet op de rails, in het andere vak schortte het aan de afronding. Coach Chris van Put Vlissingers laten zich meeslepen door hard spel van Hellasglana. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloërs van De Stormvogel leden zaterdag voor de tweede maal op rij een ver velende nederlaag. Hellasglana 2 won in Vlissingen met 7-8. De Ganze-mannen zijn door het 5-5-gelijkspel tegen Hieronymus naar de laatste plaats gezakt. De Stormvogel-Hellasglana 2 7-8: Eersteklasser De Stormvogel had een voortvarende start door moest een teleurstellende conclu sie trekken: „Slechts tien zaaldoel- punten zegt genoeg. )e hebt dubbe le cijfers nodig voor winst en dat zat er vandaag niet in." Pernix-Swift 17-15: Tegen de naas te degradatieconcurrent stelden de Middelburgers teleur. Swift-coach Ralph Gillissen zag een veel te ho ge verdedigende foutenlast, waar mee 'een wankele tegenstander' in de wedstrijd werd geholpen. All Ready-Olympia 19-13: All Rea dy schoof Olympia uit Spijkenisse eenvoudig aan de kant. Een kwar tier lang waren beide ploegen nog 'Een productie van meer dan vijftien doelpunten geeft vertrouwen' in evenwicht. Daarna zakte Olym pia langzaam in. De Zierikzeese ploeg sloeg al gauw een gat van vijf punten waardoor de spanning uit de wedstrijd was. De thuis ploeg ging onbedreigd met een 11-6-voorsprong rusten. Na rust na derden de bezoekers All Ready tot op drie punten, maar dat was geen reden voor paniek. TOP-Oranje Nassau 12-5: „Het was niet echt groots", vond TOP- coach Edwin Coppoolse. „Slechts in de eerste periode een 2-o-voor- sprong te nemen. Niets leek een overwinning in de weg te staan, maar Hellasglana 2 kwam in de tweede periode sterk terug tot 2-2 waarna De Stormvogel de regie weer overnam. De Vlissingers lie pen uit naar 4-2. Na een 6-3-voorsprong in de der de periode, waarin De Stormvogel zich ergerde aan het warrige flui ten van de scheidsrechter, verloor de Vlissingse equipe langzaam de grip op de wedstrijd. Hellasglana ging harder spelen en kwam terug tot 6-5 eind derde periode. Rust houden en met snelle acties de vijf tegentreffers tegen een ploeg die er al 38 in had liggen is uitste kend." Oranje Nassau drukte het tempo, waardoor TOP moeite had het spel te maken. Desalniettemin was Coppoolse dik tevreden met dit resultaat. Oranje Zwart-Togo 7-5: Gingen de bezoekers nog met een 3-4- voorsprong rusten, in de slotfase ging Oranje Zwart er met de buit vandoor. Togo blijft daardoor han gen op één schamel punt. Stormvogels-Voltreffers 19-8: In een kwartier tijd verraste Stormvo gels de bezoekers met een 8-o-ach- terstand. Voltreffers was niet be stand tegen de verdedigende druk en tegentreffers werden uitslui tend geïncasseerd door concentra tiefoutjes. „lammer dat we de twintig net niet haalden", vond coach Bert Mol. Seolto-Good Luck 18-11: De Vlis singers toonden vormbehoud. Coach Richard Ollefers was na af loop van de wedstrijd content: „Een productie van meer dan vijf tien doelpunten geeft vertrou wen." Ondo-VIOS 18-11: VIOS was geen partij voor een veel sterker Ondo. Bij de rust (10-2) was het al beslist. In de tweede helft lag het spelni- veau beduidend lager en klaarde Ondo eenvoudig de klus. wedstrijd uitspelen had het credo moeten zijn voor de Vlissingers, die zich lieten meeslepen door het spel van de tegenstander. Hellasgla na profiteerde van de overtredin gen en liep uit naar een 6-8-voor- sprong bij het ingaan van de laat ste minuut. De hoop op een leuke avond ging als een nachtkaars uit. De Stormvo gel verloor met 7-8 van een tegen stander waar tegen normaal ge sproken punten gepakt moeten worden. Scores De Stormvogel: Boy Dirksen 3, Simon Marijs, Jeroen Piek, Martijn Me chielsen en Carlos Alquezar allen 1. CHEMNITZ - Motorcrosser Rinus van de Ven .heeft een goed gevoel overgehouden aan de Supercross in het Duitse Chemnitz. „De resul taten waren niet geweldig, maar het rijden ging goed", zei de Vlis singse coureur tevreden gisteren. Want dat was twee weken geleden in Stuttgart wel anders. Bij die supercross moest Van de Ven behoorlijk wennen aan zijn nieuwe machine. In Chemnitz voelde hij zich - ondanks wat klei ne ongemakken - een stuk pretti ger op het zadel. Met zijn tijden kon hij zelfs concurreren met die in de doorgaans snellere MXi-klas- se. Uiteindelijk keerde Van de Ven huiswaarts met een zesde en een achtste plaats in de finales. Beide keren had hij te kampen met een valpartij. In de óscc-klasse" kreeg zus Nancy van de Ven het publiek in alle vier haar manches op de banken. Ze reed de concurrentie op vele seconden achterstand en won zonder problemen. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van EMM hebben het moeilijk in de eerste klasse. De Middelburgse for matie verloor nu van Dongen: 24-16. Dongen-EMM 24-16: Het ontbre ken van spelbepaalster Petula Bras ser (ziek) en Xaira Nijsen (gebro ken hand) was een flinke aderla ting. Daarnaast speelde EMM veel te slordig en werden er ook nog eens twee pingels om zeep gehol pen. „Deze fase is niet leuk maar VROUWENPOLDER - De startbewij zen voor deelname aan de Zeeuw se titelstrijd dressuur in de klasse Mi zijn verdeeld. Met een fraaie overwinning en een score van 200 punten greep Vincent Bol met Urban zaterdag op de valreep een van de felbegeer de tickets. Roos Mes, die al verze kerd was van deelname aan de fi nale, eindigde als tweede met 197 punten. De al geplaatste Wilma Salm met Uranta toonde met een derde plaats vormbehoud. Ilse van Broekhoven (Terneuzen) met Uni- door Hans Markusse MIDDELBURG - De rugbyers van Oe- moemenoe moesten in de eerste klasse opnieuw een nederlaag in casseren. In en tegen Alkmaar kwa men de Middelburgers er niet aan te pas. De Goese derdeklasser To- vaal blijft daarentegen winnen. Alkmaar-Oemoemenoe 37-12: Oe- moemenoe lijkt zich na een goede competitiestart, waarbij in de eer ste drie duels tien punten werden behaald, te moeten richten op de tiende plaats in de rangschikking. Voor die positie zijn Oisterwijk Oysters en Ascrum de voornaam ste concurrenten. In Alkmaar kwam Oemoemenoe er niet aan te pas. In de eerste helft bouwde de thuisclub al een we komen hier beslist' uit", zei coach Hans Nijsen na afloop. Scores EMM: Anouk Castenmiller, Da nielle Carol en Denise Bergkamp 4, Ma rieke Riemens 3, Ariska Tax 1. HMC 3-Olympus 15-7: Het optre den van derdeklasser Olympus in Raamsdonkveer was ronduit zwak. De equipe van coach Rita van den Velde had geen antwoord op de passieve dekking. „Tegen de ze ploeg moet je aanvallend het spel maken." Brenda van Rijswijk" nam 4 treffers voor haar rekening. fer en Joyce de Koeyer (Yerseke) met Living Vulcano kregen de ove rige startbewijzen. Claudia Hoondert verschafte zich in de eerste wedstrijd van de klas-, se L2 een uitstekende uitgangsposi tie voor een plaats in de finale. De vijftienjarige amazone uit Arne- muiden reed de hengst Vilando met 204 punten naar het oranje erelint. Tony van der Hiele werd tweede. In deze klasse maken de deelnemers de komende twee wedstrijden uit wie er door gaat naar de eindstrijd. comfortabele 18-o-voorsprong op en na rust hielden de Alkmaarders het initiatief Pas bij een 37-0-stand liet Alkmaar het gas los en kon Quinten van Dijk namens Oemoemenoe iets terug doen:' 37-5. In de slotminuut was Ruben Dijkstra nog een keer succesvol. Joey Luitwieler bepaalde de eind stand met een conversion op 37-12. Tovaal-Emma 62-3: Binnen een kwartier leidde Tovaal door twee tries van Koen Spaas en een con version van Niels van Harn met 12-0. Tien minuten voor rust (33-0) was het b'onuspunt al bin-' nen. In het begin van de tweede helft verloor Tovaal de greep op het duel maar halverwege kwam de ploeg toch weer op stoom. MIDDELBURG - Het vrouwenteam van Oemoemenoe heeft zich prima her steld van de 7-17-nederlaag tegen koploper Eemland. In eigen huis werd Waterland met 48-0 verslagen. De hogergeplaatste ploeg kwam er in Mid delburg geen moment aan te pas. Jasmin Seybel had aan Middelburgse zij de het grootste aandeel in de score. Zij drukte in totaal vier tries. Rosanne den Toonder was trefzeker met de voet. Zij schoot vier conversions tussen de palen. foto Lex de Meester 1 j KOUDEKERKE - Bijna alle leden van Taekwondo Koudekerke waren zaterdag present bij de gasttraining van Amar Dihal en Halima Niamat. De veelvou dig Nederlands taekwondokampioenen gaven les in diverse stijl- en wed- strijdvormen. Taekwondo Koudekerke is de enige Zeeuwse club die is aan gesloten bij de Nederlandse taekwondobond waar de olympische discipline fullcontact-taekwondo wordt beoefend. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61