financiële woud Verburg ligt onder vuur van eigen OR Platteland krijgt via satelliet snel internet Acties van de baan bij AH-distributiecentra d-% deÖndernemerm Wat doe ik met medewerkers AÊ fÊ ie niet meewerken? m pzc Maandag 1 december 2008 5 Tot welke financiële groep behoort u? van de hypotheekadviseur bijvoor beeld niet te gauw te horen krij gen dat die lening voor hun droomhuis net twintigduizend eu ro te hoog uitvalt, zegt Klein. „Hij zal ze op hun wenken bedie nen. Ook omdat ze die eigenlijk té hoge hypotheek anders bij de con current wel krijgen. Dat is mis- buik maken van de onwetendheid van de consument." Voor goedbedoelende, onafhanke lijke adviseurs die er in slagen fi nanciële informatie in 'jip-en-jan- neketaal' over te brengen, gloren volgens Klein gouden tijden. De Nederlandse Vereniging van Assu rantieadviseurs (NVA) wijst erop dat er de afgelopen jaren al veel ge daan is om de informatievoorzie ning te verbeteren. Sinds 2006 is er de zorgplicht, die de aanbie der verplicht consumenten te voorzien van passend en duidelijk advies. Daarnaast is de financiële bijslui ter verplicht gesteld, met beknop te informatie over de voorwaar den en risico's van een product. „Consumenten moeten zelf ook beter hun best doen om financiële regelingen te begrijpen waar ze voor twintig of dertig jaar aan vast zitten", zegt een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Assurantieadviseurs. Ook de Autoriteit Financiële Mark ten (AFM), die toezicht houdt op bedrijven die actief zijn in sparen, lenen, beleggen, pensioenen en GPD/RS/Bron: CintiQ - Wijzer in geldzaken verzekeren, stelt dat niet alleen kan worden volstaan met de verbe tering van de transparantie en de inzichtelijkheid. „Mensen besteden meer tijd aan het uitzoeken van een nieuwe au to dan aan een hypotheek waar ze dertig jaar aan vast zitten", zegt AFM-directeur Harman Korte. „Het probleem is", vervolgt Korte, „dat iemand vaak op een ongeluk kig moment gedwongen wordt na te denken over complexe finan ciële producten. Een stel dat net een huis heeft gekocht, is met zijn hoofd vooral bij de keuze voor een nieuwe keuken of de kleur van de inrichting. Er is dan simpel weg geen oog voor ingewikkelde hypotheekvoorwaarden of de le vensverzekering." Om te voorkomen dat mensen keer op keer flink in de proble men raken, is het volgens De Koek van Bureau Schuldhulpverlening van belang dat mensen leren hun financiële gedrag aan te passen aan hun inkomen. De Koek: „Dat lukt niet door ze el ke maand voor te kauwen hoe ze hun huishoudboekje weer op or de krijgen. Wel door ze uitzicht te geven op een zelfredzame finan ciële toekomst." Politie houdt voetbalteam aan leidschendam - De politie heeft zaterdag een compleet voetbal team van W Leonidas uit Rotter dam opgepakt op verdenking van diefstal van sporttassen bij hun te genstander RKAW. De gestolen spullen werden gevonden in de spelerbus van de Rotterdammers. Omdat niemand de schuld op zich wilde nemen, werd het complete team gearresteerd. 'Pensioenfondsen kwetsbaar voor fraude' Amsterdam - Pensioenfondsen zijn kwetsbaar voor fraude met vastgoed, blijkt uit onderzoek van De Nederlandsche Bank bij tien pensioenfondsen. Nederlandse pensioenfondsen heb ben tientallen miljarden euro's pensioengeld belegd in onroerend Het toezicht op de transacties zou tekortschieten. Minister beticht van partijpolitiek bij keuze locatie VWA-kantoor. den haag - De ondernemersraad van het ministerie van Landbouw beschuldigt minister Gerda Ver burg ervan partijpolitiek belang voorrang te geven bij het kiezen van een vestigingsplaats voor het nieuwe regiokantoor van de Voed sel en Waren Autoriteit (VWA). Dat blijkt uit een interne notitie, die RTL Nieuws wist te bemachti gen. „Pikant detail is dat de politiek (Verburg en enkele Tweede Kamer leden) zich persoonlijk bemoeit met de vestigingsplaatsen en hier bij spelen sommige belangrijk ge noemde argumenten als terugdrin gen van files en het bevorderen van mobiliteit een ondergeschikte rol en zijn er sterke partijpolitieke invloeden merkbaar", schrijft de OR. Verburg is bezig met het samen voegen van de VWA en de Alge mene Inspectie Dienst (AID). Het hoofdkantoor van de VWA moet uit Den Haag verhuizen naar Utrecht. Het hoofdkantoor van de AID in Kerkrade voegt zich daar in Haar OR verwijt minister Ver- burg dat zij zich door partijpoli tieke overwegingen laat leiden bij de keus van een vestigings plaats voor een VWA-kantoor. bij. In Zwolle, Wageningen en Zwijndrecht komen regiokanto ren. In het zuidoosten van het land is nog geen vestigingsplaats vastgesteld. Als het nieuwe regio kantoor niet in Venlo, Venray en Weert komt, maar in Eindhoven loopt Limburg driehonderd ar beidsplaatsen mis. De ambtenaren vrezen dat een keuze voor Lim burg onnodig duur uitpakt. Wat bereikbaarheid en kosten betreft verdient Eindhoven verreweg de voorkeur, omdat de AID en VWA er nu al kantoren hebben, stellen ze. De Limburgse CDA-TWeede Ka merleden Ine Aasted-Madsen, Ger Koopmans en los Hessels noem den het verwijt aan het adres van Verburg 'absurd'. Koopmans heeft er geen goed woord voor over dat 'een OR-lid dat kennelijk geen trek heeft straks naar Limburg te rij den, zo'n stuk laat lekken'. „Amb tenaren die voor Eindhoven plei ten, staan daar zeker nooit in de file?" „Natuurlijk hebben wij als Lim burgse politici gelobbyd om dat kantoor hier te krijgen, zeker nu ze de AID uit Kerkrade weghalen", zegt Hessels. „Maar niet alleen het CDA, ook Limburgse parlementa riërs als Dion Graus (PW), Frans Weekers (VVD) en Pauline Smeets (PvdA) pleiten ervoor. Het gaat hier niet om partij- maar om regionaal belang." Verburg ont kent al een beslissing te hebben ge nomen. Zeehonden hersteld van virusepidemie wageningen - De zeehondenpopu- laitie in de Waddenzee is helemaal hersteld van de virusepidemie, die in 2002 ongeveer de helft van het aantal dieren wegvaagde. In 2008 zwommen in het Nederlandse deel van de Waddenzee 5.972 zee honden en 976 pups. Dat blijkt uit tellingen van Imares. In 2002 stier ven vooral volwassen zeehonden mannen aan een virusinfectie. den haag - Bewoners van het plat teland krijgen binnenkort de be schikking over snel internet via de satelliet. Land- en tuinbouworgani satie LTO Nederland en satelliet aanbieder Astra hebben de han den ineengeslagen om dunbevolk te gebieden ook breedband aan te bieden. AstmConnect, zoals de internet verbinding via de satelliet heet, is veel minder snel dan breedband via adsl en de kabel. „Maar het is een betaalbaar en betrouwbaar al ternatief', zegt een woordvoerder van LTO. Zo'n twee- a driehon derdduizend huishoudens zijn mo menteel verstoken van snel breed bandinternet via de kabel, adsl of glasvezel. Veel agrariërs komen daardoor in de problemen omdat ze internet nodig heb*ben voor hun administratie en de communi catie met veilingen en het ministe rie van Landbouw. De satellietschotel die zorgt voor de internetontvangst is ook ge schikt voor televisie en telefonie. Home Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services UTRECHT - De stakingen bij distri butiecentra van Albert Heijn gaan niet door. De bonden lieten giste ren weten dat een onderhande lingsresultaat is bereikt met de grootgrutter. Afgesproken is onder meer dat de distributiemedewer kers 3,25 procent meer loon krij gen. Ook zijn afspraken gemaakt over werkdruk en veiligheid. „De laatste jaren groeide Albert Heijn als kool", aldus CNV-bestuurder Fedde Monsma. „Prima zaak, maar de druk op de medewerkers wordt wel steeds groter. Daar wordt nu structureel iets aan ge daan." Ook is een eerste stap gezet voor afschaffing van de jeugdscha- len. „Albert Heijn heeft handjes te kort, door het afschaffen van de jeugdschalen is niet alleen discrimi natie van medewerkers van de baan, maar wordt AH ook aantrek kelijker voor jonge medewerkers." Alles over ontslagregelingen en méér. deOndernemer.n! is hét business-to-business platform van NederlandU vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modélcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bednjfsvoenng. ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes Financieel zoekend Financieel laconiek degelijk Financieel L Financieel Financieel ambitieus onzeker onbekommerd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5