Oostkapelle profiteert van blessures Smerdiek Blessuretijd wordt Walcheren fataal Terneuzen pakt de winst RCS stijgt naar tweede plaats na ruime zege op Unitas'30 W PZC Maandag 1 december 2008 35' Walcherse ploeg draait rollen om en boekt 4-i-zege. door Marco Puik' OOSTKAPELLE - De Zeeuwse derby in de eerste klasse van het vrou wenvoetbal tussen Oostkapelle en Smerdiek eindigde zaterdag in een 4-i-zege voor Oostkapelle, dat daar mee de provinciegenoot passeert op de ranglijst. „Dit is een belang rijke zege. We hebben goed gevoet bald, de overwinning was dikver diend. De speelsters hebben laten zien wat ze kunnen", sprak Oost- kapelle-trainster Arja Boogaard. Na acht minuten kwam Oostkapel le op voorsprong en kort voor rust werd de score verdubbeld. Na een onbenutte kans voor Smerdiek in de openingsfase van de tweede helft liep Oostkapelle uit naar 3-0. Smerdiek ging vervolgens één op één spelen. Oostkapelle profiteer de optimaal van de ruimte die daardoor ontstond: 4-0. Nadat Oostkapelle-speelster Anne La- vooij met rood was weggestuurd kon Smerdiek in de slotfase nog de eer redden. Vorig seizoen kwam Smerdiek tweemaal als sterkste uit de strijd tussen de twee hoogstspelende teams. Trainer Wim Scherpenisse noemde de vele blessures een oor zaak van de mindere prestaties. Oostkapelle-Smerdiek 4-1 (2-0). 8. Shamila Hamers 1-0, 44. Lianne de Nooijer 2-0, 47. Mindy Hengst 3-0, 77. Anne Lavooij 4-0, 84. Wendy Metske 4-1. Een fel duel om de bal bij Oostkapelle (geel shirt)-Smerdiek. Domburg en Jong Ambon houden het op een 1-1-gelijkspel. door Marco Puik MIDDELBURG - In de vierde, klasse A van het zondagvoetbal boekte koploper RIA Westdorpe een moeizame zege op Hontenisse. Domburg en Jong Ambon hielden het op 1-1, Zeeland Sport verloor met 0-3 van Biervliet. In de vierde klasse B ging Walcheren in de vier de minuut van de blessuretijd on deruit bij Alliance. Vierde klasse A. Domburg-Jong Ambon 1-1: In een gelijkopgaand duel bracht Chiel Maranus de thuisclub kort voor rust op voor sprong. Na de pauze was Jong Am- bon voetballend de betere ploeg, maar de Middelburgers hadden moeite met het benutten van kan sen. Na een uur zorgde Jair To- masoa voor 1-1. Bij die ene treffer bleef het ook. Zeeland Sport-Biervliet 0-3: In het openingskwartier was het aan Biervliet-doelman Mark van Kout eren te danken dat er niet werd ge scoord. Biervliet kwam vervolgens beter in de wedstrijd te zitten en dankzij een curieus eigen doel punt van Koen van Spaandonk, die de bal hard tegen zich aan kreeg geschoten door een ploegge noot, kwam Biervliet aan de lei ding. In de tweede helft besliste Ben Ongenae de wedstrijd. Van ongeveer 40 meter schoot de Zeeuws-Vlaming de bal op sublie- In de vierde klasse A verliest Zee- land Sport met 0-3 van Biervliet. Zeeiand-Sport-speler Koen van Spaandonk maakt een eigen doel punt. Zeeuws-Vlaamse formatie volgende week tegen Vlissingen. door Eddy van der Hooft HAARSTEEG - Terneuzen vond gis termiddag aansluiting bij de subtop in de uitwedstrijd tegen Haarsteeg. Onder de rook van 's Hertogenbosch wonnen de Zeeuws-Vlamingen met 1-2. Met de weer in genade aangeno men Sinan Coban en Jonathan Constancia als de twee meest voor uitgeschoven aanvallers kwam de zege Terneuzen ook toe. De rood-zwarten hadden bijna de ge hele wedstrijd het beste van het spel, maar maakten het zich onno dig moeilijk door tal van kansen onbenut te laten. In de slotminuut kwam dat Terneuzen zowaar bijna nog duur te staan, toen Joost Alo- serij met een daverend schot de lat trof De aanvallende speelwijze waar voor de bezoekers hadden gekozen leek zich al vroeg in de wedstrijd uit te betalen. Jonathan Constan cia bleek weer eens niet af te stop pen en kwam al in het eerste half uur drie keer vrij voor doel. Tel kens echter bleek doelman Michel Boom een niet te passeren station. In de 31e minuut schoot de ranke Terneuzen is klaar voor de wed- strijd tegen Vlissingen van vol gende week. De Zeeuws-Vlaam se tweedeklasser wint met 2-1 bij Haarsteeg. me wijze in het doel. Tim Boog- aart legde de 0-3-eindstand vast. RIA Westdorpe-Hontenisse 3-1 (0-0). Tom Rijk 0-1, Daryl Rawidjan 1-1, Daryl Rawidjan 2-1, Ferdi Kabal 3-1. Bijzon derheid: Rode kaart voor Tom de Smet (Ria Westdorpe). Patojzemi - Axel 0-0. ©ostfomirg-luctor'SS 2-1. Thomas Hen ry 1-0, Ron Tempelaars (strafschop) 1-1, Niek Barra 2-1. Breskens-CIinge 1-1. Alexander Oos- terlee 1-0, Davy van Puyvelde 1-1. Vierde klasse B. Alliance-Walche- ren 3-2: In de eerste helft was Alli ance oppermachtig. Suat Yakut zorgde voor 1-0 en dankzij een tref fer van Mike Michielsen werd de rust bereikt met een stand van 2-0. Na de pauze kwam Walche ren beter in de wedstrijd. Uit een strafschop zorgde Fred Compeer voor de aansluitingstreffer. Nadat Suat Yakut namens Alliance een penalty had gemist tekende Nigel Holmes aan de andere kant voor de gelijkmaker. Ruim in blessure tijd bezorgde Robert van Kaam de thuisclub de overwinning. Robur-NSV 1-3 (0-3). Rob Clarijs 0-1, Noppon Schelling 0-2, Marinus Knoops 0-3, Rick van der Caag 1-3. aanvaller bij zijn vierde poging wel raak. Na een steekpass van Fabian Wilson stuurde hij Boom bekeken de verkeerde kant uit: o-i. Kort na rust werd het 1-1, toen Jorg van Oyen met een van rich ting veranderde kopbal Dennis Wondergem verschalkte. Die te genvaller kon Terneuzen niet ver ontrusten. Hoewel het spelpeil na de rust steeds lager kwam te lig gen, bleven de bezoekers de beste kansen houden. Bijna halverwege de tweede helft resulteerde dat in de tweede treffer. Nadat lonathan Constancia opnieuw onreglemen tair was gestuit schoot Maik de Wolf raak van elf meter: 1-2. Haarsteeg-Terneuzen 1-2 (0-1) 31Jo nathan Constancia 0-1,46. Jorg van Oyen 1-1, 65. Maik de Wolf 1-2. ETTEN-LEUR - RCS heeft gistermid dag uitstekende zaken gedaan in de eerste klasse C van het zondag voetbal. In Etten-Leur won de Walcherse ploeg met 0-4 van Uni tas'30. RCS stijgt door deze presta tie naar de tweede plaats. RCS-trainer Romeo van Aerde zei na de wedstrijd 'een goed RCS ge zien te hebben': „In de eerste helft probeerde Unitas druk te zetten op onze verdediging, waar ze rede lijk in slaagden. Maar dat kostte ze ook veel kracht. Dat heb ik in de rust ook gezegd tegen mijn spe lers: 'blijf zo spelen, dan win je hier met twee of drie doelpunten verschil.' Of vier, haha!" Het werden er daadwerkelijk vier. Alwin van Ham bracht RCS tien minuten na rust op voorsprong. Door de achterstand zag Unitas'30 zich genoodzaakt achterin één op één te gaan spelen. En dat dat do delijk kan zijn tegen het veelsco- rende RCS bleek in het vervolg van de tweede helft. Hoessein Bouzambou profiteerde optimaal van de ruimte en nam de 0-2 en de 0-4 (Van Aerde: „Echt een fantastische goal") voor zijn rekening. Dennis de Nooijer liet tussendoor nog de 0-3 note ren. Door de overwinning klimt RCS naar de tweede plaats op de rang lijst. De Walcherse ploeg staat nu één punt achter Best Vooruit, dat wel een wedstrijd minder heeft ge speeld. Volgende week komt die ploeg op bezoek in Souburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59