De Noormannen neemt leiding over van Borssele Harold Vermeulen geniet van vrije trap Goes loopt verder uit VCK is onderliggende partij, maar wint wel van Nieuwdorp W PZC Maandag 1 december 2008 31 Oostkapelle grijpt de winst in wedstrijd tegen Arnemuiden. door Sven Bakker ARNEMUIDEN - De rode fakkels op de tribune van voetbalclub Arne muiden vatten al vroeg vlam, maar de wedstrijd tegen Oostkapel le ontbrandde pas veel later. In het laatste kwartier maakte Harold Vermeulen de enige treffer. Hij be zorgde Oostkapelle de winst: o-i. De zege van Oostkapelle was nau welijks verdiend te noemen. Arne muiden had meer balbezit en het betere van het spel, maar de thuis ploeg creëerde weinig echte kan sen. „Dit verlies doet in alle opzichten pijn", zei Henk Ottens, de teleurge stelde trainer van Arnemuiden. „Het is immers een Walcherse der by en wij hadden het betere van het spel. De spelers combineerden goed met elkaar, maar het ontbrak aan een goede eindpass." „Arne muiden had het overwicht in de wedstrijd, dus verdiend is onze ze- ge niet", beaamde Oostkapelle-trai- ner Huib Meerman. Arnemuiden en Oostkapelle maak ten er een strijd op leven en dood van. De felle duels volgden elkaar in rap tempo op. Geen enkele spe ler kreeg de tijd om eens rustig rond te kijken. En terwijl Arnemui den vergeefs zocht naar die ene op gelegde kans, beet Oostkapelle zich steeds steviger vast in zijn te genstander. Soms was het iets te stevig. Oostkapelle kreeg vier gele RRj Oostkapelle mengt zich in de ti- telstrijd van de tweede klasse. De Walcherse ploeg wint in de derby tegen Arnemuiden met 1-0. kaarten (Stefan Coppoolse, Harold Vermeulen, Ricky Pattenier en Ar jen Pattenier). De supporters van Arnemuiden gingen in het laatste kwartier nog eens achter hun team staan, maar precies op het moment dat het 'Ar- nemuids kwartiertje' leek aan te breken, kreeg Oostkapelle een vrije trap. Bij Harold Vermeulen kriebelde het op dat moment al. Hij eiste de bal op en schoot de bal ongenadig hard met zijn linker voet in de bovenhoek. „Die zat er inderdaad lekker in", zei Vermeu len na afloop van de partij. „Het is voor mij alweer een tijdje geleden dat ik er ééntje heb ingeschoten. Het bleek naderhand de winnen de treffer te zijn. „Ik denk dat deze overwinning nog wel even gevierd gaat wor den", zei Vermeuelen. Dankzij de schitterende vrije trap van Harold Vermeulen handhaaf de Oostkapelle zich bovenin in de tweede klasse E van het zaterdag voetbal. De Oostkapellenaren staan nu zelfs één punt voor op Ar nemuiden, dat verzuimde de kop positie over te nemen van de ver liezende koploper Dinteloord (1-2 tegen Bruse Buys). Oostkapelle maakt dankzij de zege nog volop kans op de titel. „Maar", zo benadrukte Oostkapelle-trainer Huib Meerman, „het staat alle maal zo dicht bij elkaar dat ik op geen enkel team vijf uro durf te zetten. Nou, behalve op mijn ei gen team dan, maar ook niet meer dan vijf euro hoor." Arnemuiden-Oostkapelle 0-1 (0-0). 78. Harold Vermeulen (0-1). Gele kaart: Stefan Coppoolse, Harold Ver meulen, Ricky Pattenier en Arjen Pat tenier (allen Oostkapelle). Scheidsrech ter: W.J.G.M. Peijnenburg (Boxtel). Aan tal toeschouwers: 190. door Marco Puik MIDDELBURG - Goes deed in de der de klasse A van het zondagvoetbal uitstekende zaken. De ploeg van trainer Kees van der Sluis won met 0-1 van Aardenburg en zag achtervolger Roosendaal verliezen van Halsteren. De enige treffer kwam om naam van Robin de Pag- ter. HW'24 (7-2 tegen BSC) en Dosko (4-0 tegen Steen) boekten ruime zeges. De wedstrijd van Zeelandia HVM Darts boekt een knappe overwinning MIDDELBURG - HVM Darts uit Mid- delburg heeft in de landelijke su perleague een knappe 7-3 overwin ning geboekt op Purmerend. Met het minimumaantal van 4 spelers (Pieter Otten, Stefan Marinissen, Mike van Belle en captain Simon Sijbrands) werd afgereisd naar Purmerend. Toch werd er gewon nen. De volgende wedstrijd die op het programma staat is thuis tegen Apeldoorn. Pijnlijke nederlaag voor Dallinga/Fast MIDDELBURG - Het driebanden team van Dallinga/Fast ging in poule twee van de tweede divisie met 7-1 onderuit tegen BC Capelle/IMD. Het was een slechte beurt voor de bezoekers die bij winst alleen aan de leiding waren gekomen. Geluk bij een ongeluk is nog dat mede koploper Gommers Grondwerken een punt verspeelde, waardoor de achterstand beperkt blijft tot een punt Bij NADER In het artikel over de Zeeuwse zwemmers, die klaar zijn voor het Nederlands kampioenschap korte- baan, zijn zaterdag twee storende fouten geslopen. In het verhaal wordt gesproken over zwemster Merel van Est. Het gaat echter om Merel van der Ent. Verder werd er gesteld dat Judith Stap op de 400 meter vlinderslag uitkomt. Maar de zwemster van De Stormvogel komt tijdens het NK uit op de 400 meter wissel- slag. Atleet De la Ruelle blijft maar winnen KIELDRECHT - Ook op vreemde bo dem kan Edwin de la Ruelle be hoorlijk uit de voeten. Zaterdag liep hij tijdens de Juul van de Wal- le Memorial in het grensgebied tus sen Kieldrecht en Nieuw-Namen naar de overwinning in de achtste wedstrijd in het kader van het Zeeuws-Vlaamse Runnerscrite rium. De la Ruelle voltooide de wed strijd over 11500 meter in 39.38 mi nuten. Mathijs Hage slaat flink gat met Baronie BREDA - Baronie heeft zijn voor sprong vergroot in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal. De ploeg van de Zierikzeese speler Mathijs Hage won gistermiddag met 1-0 van Gemert. Daardoor bedraagt de marge met nummer twee EW nu al zes punten. Het winnende doelpunt viel pas vlak voor tijd. Tyron Zschüsschen schoot toen raak voor de Bredase ploeg. Schouwse Schutters afdelingskampioen NIEUWERKERK - Tijdens de interna tionaal bezochte schietwedstrijden op de banen van Schietvereniging Schouwen Duiveland is het team van SV Schouwen Duiveland Afde lingskampioen geworden op de discipline klein kaliber geweer 50 meter liggend. Het Schouwse team, bestaande uit de schutters Piet Goetheer, Jarno Goetheer en Rinaldo Meeuwse, was in Nieuwerkerk nipt te sterk voor SV Doelbewust uit Uden. Ruime zeges voor zaterdag-tweedeklassers Duiveland en SSV'65. door Marco Puik MIDDELBURG - Bruse Boys zorgde in de tweede klasse E van het za terdagvoetbal voor een grote ver rassing. De ploeg van trainer Edwin Kriens was met 1-2 te sterk voor koploper Dinteloord. VCK versloeg Nieuwdorp. Nieuwdorp-VCK 0-1: In de eer ste helft had Nieuwdorp een dui delijk veldoverwicht. Ruud La Grand liet na twee minuten een dot van een kans op de openings treffer liggen en na een kwartier eindigde een inzet van William Sallet op de lat. De thuisclub ver zuimde de score te openen en kreeg daarvoor in de openingsfase van de tweede helft de rekening ge presenteerd, toen Erik Goudt doel trof. Na rust hanteerde Nieuw dorp veel de lange bal en dat lever de geen uitgespeelde kansen meer op. SSV'65-Seolto 6-1: Een met veel invallers spelend Seolto had niets in te brengen tegen SSV'65. De Goesenaren verzuimden alleen om de dubbele cijfers te halen. Door treffers van Jaimy Tims en Christiaan Boon was het binnen drie minuten al 2-0. In de 25e mi nuut zorgde David den Hollander voor 3-0 en Boon bepaalde de rust stand op 4-0. Kort na de pauze maakte Boon zijn derde treffer van de middag en hij zorgde daarmee voor 5-0. Arnaud Mol kon vervol gens iets terug doen voor Seolto, waarna Pim Bruins de 6-1-eind- stand vastlegde. Nieuwdorp-VCK 0-1: In de eerste helft had Nieuwdorp een duidelijk veldoverwicht. Ruud La Grand liet na twee minuten een dot van een kans op de openingstreffer liggen en na een kwartier eindigde een in zet van William Sallet op de lat. De thuisclub verzuimde de score te openen en kreeg daarvoor in de openingsfase van de tweede helft de rekening gepresenteerd, toen Erik Goudt doel trof Na rust han teerde Nieuwdorp veel de lange bal en dat leverde geen uitgespeel de kansen meer op. Duiveland-Oranje Wit 5-2: Duive land begon sterk tegen Oranje Wit. Binnen 25 minuten leidde de thuisclub al met 3-0. Aan de doel punten gingen prachtige combina ties vooraf In de tiende minuut zorgde Dennie le Comte voor 1-0. Ronald Zwager en Barry Steen- poorte namen de volgende treffers voor hun rekening. Hierna schakel de de thuisclub een tandje terug en in de 32e minuut kon Adilson Tavares Lopes iets terug doen voor de Dordtenaren. In de tweede helft ging Duiveland vrolijk verder. Een hoofdrol was er weggelegd voor Ronald Zwager, die op het middenveld profiteerde van de vrije ruimte die hem werd gegund. Zwager was in de 63e en 73e minuut met fraaie lobballen trefzeker en tilde de stand daar mee naar 5-1. Een kwartier voor tijd bepaalde Lopes met zijn twee de treffer van de middag de eind stand op 5-2. Middelburg tegen MOC'17 werd af gelast. Aardenburg-Goes 0-1 (0-0). Robin de Pagter 0-1 Dosko-Steen 4-0 (1-0). Christiaan de Wolf 1-0, José Cardieugo 2-0, Tim van Hennen 3-0, Tim van Hennen 4-0. HW'24-BSC 7-2 (2-0). Michal Szcza- winski 1-0, Jaimy de Visser 2-0, Dennis Buijs 3-0, Job. Inghels 4-0, Michal Szca- winski 5-0, Evert van den Berg 6-0, Dennis Thiele 6-1, Gertjan van den Dries 7-1, Salam Diallo 7-2. Bevelandse ploeg eindigt met liegen spelers in Westkapelle. door Marco Puik MIDDELBURG - De topper in de vier de klasse A van het zaterdagvoet bal tussen De Noormannen en Borssele eindigde in een 2-0-zege voor de ploeg uit Westkapelle. Borssele zag bovendien twee spe lers met rood uit het veld worden gestuurd. De Noormannen-Borssele 2-0: In de topper tussen de nummers één en twee gooiden de bezoekers flink de beuk erin. Het betere voet bal kwam van De Noormannen, dat na twintig minuten via Rick Hengst de score opende. Kort voor rust moest Borssele met tien spe lers verder vanwege een rode kaart voor Marc van Haneghem, die zou hebben nagetrapt. Na de pauze werd het aantal spelers van Borsse le zelfs gereduceerd tot negen, toen Joël Balleur zijn tweede gele RW Zaterdag-vierdeklasser De Noor- mannen verslaat koploper Borsse le en komt daardoor zelf aan de leiding. MZVC wint nipt van Nieuwland. kaart ontving na het maken van een overtreding. Een kwartier voor tijd werd het duel beslist toen Peter van Alphen voor 2-0 zorgde. MZVC-Nieuwland 1-0: „Een ech te derby, met matig voetbal." Zo omschreef MZVC-trainer Henk Willemse het Walcherse onderons je tussen zijn ploeg en Nieuwland. In het eerste halftiur was MZVC de bovenliggende partij. Yoram Rijkse zorgde voor de verdiende 1-0. Vooral na rust kreeg Nieuw land enkele goede kansen op de ge lijkmaker, maar MZVC hield stand. Arjen Kats (rechts) probeert Joel Pattenier uit te spelen, foto Mario Lawalata

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55