Pattinama schittert en scoort Veere blijft koploper na 5-1-zege GPC vindt aansluiting met de middenmoot 30 Maandag 1 december 2008 PZC W Zorgen De Meeuwen nemen toe na de zesde nederlaag. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Veere won in de der de klasse A van het zaterdagvoet bal met 5-1 van Rillandia. Hier door blijft de ploeg van trainer Carlos de Jonge koploper. FC Dau- wendaele blijft door een 5-0-zege bij Colijnsplaatse Boys in het spoor van Veere. Veere-Rillandia 5-1: Veere had Rillandia binnen tien minuten al op de knieën want op dat mo ment leidde de thuisploeg door goals van René Michel Gerritsen en Gerben Bakker al met 2-0. Voor rust kreeg Giacomo Wattel nog een grote kans op de 3-0 en haalde Edwin van Tatenhove een inzet van Rillandia-speler Tom van Els- akker van de lijn. Een schot van Arjan Koopmans, onderweg nog van richting veranderd, leidde na rust toch tot de 2-1. In de 63e mi nuut schoot Edwin van Tatenhove uit een corner Veere naar de 3-1. Giacomo Wattel schoot daarna een vrije trap in twee instanties raak en in de slotfase maakte Sil- vion Uranie er ook nog 5-1 van. Colijnsplaatse Boys-FC Dauwen- daele 0-5: Dave Bout schoot na mens de thuisploeg na vijf minu ten op de lat en dat was het belang rijkste wapenfeit van de thuis ploeg. Na de 0-1 in de 35e minuut, Francis Langemaire benutte een strafschop, maakte Jaap de Kroo er voor rust nog 0-2 van. In de twee de helft werd de score uitgebouwd door de Middelburgers. Langemai re scoorde ook zijn tweede straf schop van het duel en daarna wa ren De Kroo en Ezra de Korte nog trefzeker voor Dauwendaele. DFS-De Meeuwen 1-0: DFS be gon furieus en kreeg binnen één minuut twee doelrijpe kansen. De tweede betekende ook direct de 1-0, want op aangeven van Vin cent Bakker scoorde Huib Nortier. Daarna zakte het duel geleidelijk aan weg. DFS liet De Meeuwen steeds meer in de wedstrijd komen en via Pie- ter Roelse kwamen de bezoekers bijna aan de 1-1. Aan het eind van de wedstrijd redde doelman Dan ny Oosse nog op een kopbal van DFS-speler Remco Rotte. Heinkenszand-AZVV 1-6 (0-2). Kana da Rosa Bernardo 0-1, Comé Langen- doen 0-2, Kana da Rosa Bernardo 0-3, Michiel Standaert 0-4, Bert Apperlo 0-5, Corné Langendoen 0-6, Leon Bek 1-6. Wolfaartsdijk-SKNWK 3-4 (1-1). Er- win Nelissen 0-1, Wilfred van de Dries 1-1, Christian van Vossen 1-2, Erik Rijke 2-2, Wesley Goud 2-3, Harm Fluijt 3-3, Wesley Goud 3-4. Kapelle-ZSC'62 2-1 (1-0). Job van de Vrie 1-0, Richard Bal (e.d.) 1-1, Romano Meerman 2-1. Derde klasse B. Noad'67-WHS 1-1 (1-0). Corné de Frel 0-1Robin van Dijke 1 -1 Tholense Boys-The Gunners 3-2 (2-0). Ronnie de Graaf 1 -0, Freddy Sim ons 2-0, Tijs Nijmeijer 3-0, Rudi van der Ven 3-1, Walou Lankhuijzen 3-2. |^l Veere blijft koploper in de derde klasse A van het zaterdagvoet bal. De ploeg wint met 5-1 van Rillandia. Ook FC Dauwendaele boekt een ruime zege. Jonge spits (19) maakt na elf wedstrijden zijn eerste goal voor Hoek. door Frits Bakker HOEK - De lichten waren al lang ge doofd, het sportpark was verlaten, maar vanuit de volle kantine klonk nog een kreet die tot ver in de omgeving te horen moet zijn geweest. „Josimaaar Pattinamaaa." De negentienjarige spits, maker van de tweede en beslissende goal van Hoek zaterdag tegen SDC Put ten (3-1), moest er bijna van blo zen. Zijn eerste doelpunt in de competitie, een paar vloeiende ac ties en combinaties na de rust... Zó had hij zich nog niet laten zien in zijn nieuwe omgeving. Vóór zijn overgang van Jong Am- bon naar Hoek had hij de reputa tie van een koele killer. Kijk maar naar de cijfers: in zijn laatste jaar voor de transfer naar Hoek was hij goed voor 28 goals in de com petitie. Maar tot zaterdag wilde Kloetinge verslaat Terneuzense Boys in derby in eerste klasse. MIDDELBURG - GPC Vlissingen heeft zich enigszins uit de on derste regionen van de eerste klas se gewerkt. De Walcherse formatie won zaterdag met 1-0 bij con current Nivo Sparta. „Het is een nuttige overwinning", vond trai ner André Maas van GPC Vlissin gen. „We krijgen nu weer wat aan sluiting met de middenmoot." Nivo Sparta en GPC Vlissingen wa ren voor rust, in een open wed strijd, aan elkaar gewaagd De kan senverhouding was 2-2. GPC kreeg onder meer mogelijkheden via Lunven Vermeer (schot naast) en Danny Bömer (schot rakelings het voor zijn nieuwe club, die vier klassen hoger speelt, maar niet lukken met de centrumspits. Hij kreeg het vertrouwen van de trai ner, van het publiek, maar scoren deed Pattinama niet. Totdat hij zaterdag, in de vijfde minuut na de rust, eindelijk zijn klasse voor de goal kon tonen. De voorzet kwam van links, hij nam aan met rechts en van net binnen de zestienmeter schoot hij raak met links, onhoudbaar voor de keeper. „Ik ben er natuurlijk heel blij mee", zei hij na afloop. „Hoe langer die goal uitblijft, hoe meer je gaat twijfelen." Trainer Gaby Demanet vertelde la ter: „Ik had 'Jossie' in de rust op zijn donder gegeven, omdat hij te weinig bracht." De aanvaller, die nooit te beroerd is om hard te werken, had die schrobbering kennelijk goed be grepen. Na de rust en na zijn snel le goal stond er ineens een andere Pattinama op het veld. „Het leek wel alsof alles ineens lukte", zei over). Na de pauze speelde GPC compacter en gaf het nog nauwe lijks kansen weg. De beslissing viel in de 70e mi nuut, toen bjorn Ronde op links uitbrak en een verdediger van Ni vo Sparta passeerde. Ronde legde de bal vervolgens opzij naar Ver meer, die van dichtbij goed in schoot: 0-1. Hiern a bleef GPC mak kelijk overeind. Zaamslag uit of Zaamslag thuis is in de eerste klasse C een wereld van verschil. De debutant verloor bij Roda Boys de derde van de vier uitwedstrijden dit seizoen en incas- In de eerste klasse van het zater- dagvoetbal verlaat GPC Vlissin gen de onderste regionen. De ploeg van André Maas verslaat Nivo Sparta met 1-0. hij. Met zijn acties, schoten (één keer op de lat) en versnellingen bestookte hij de verdediging van de tegenstander. „Ik heb wel eens gedacht: daar ben ik niet voor naar Hoek ge komen. Het was toch al bijzonder dat ik besloot om naar hier te ko men. Die stap in het onzekere. Jong Ambon is zó anders, het is met geen andere club te verge lijken. Daar is alles gebaseerd op vriendschap, is het één grote fa milie. Ik heb lang getwijfeld of ik het wel zou doen, maar Paul Te- lussa zei elke keer: wat wil je, hogerop of met je vrienden spe len?" Pattinama koos voor een hoger ni veau en merkte gelijk hóe veel ho ger vier klassen is. „Ik kon het op de training niet bijhouden, in het Josimar Pattinama heeft een groot aandeel in de overwinning van Hoek op SDC Putten: 3-1. Hij valt op met zijn acties en het tweede doelpunt. seerde een zware nederlaag: 7-1. De nummer twee van de ranglijst stond bij rust al met 3-0 voor. Na negen minuten in de tweede helft scoorde Joris Rademakers uit één van de spaarzame mogelijkheden voor Zaamslag. Daarna voerde de thuisploeg de score weer verder op. Het duel tussen Terneuzense Boys en Kloetinge eindigde in een 0-2-zege voor de Bevelanders. Kloetinge maakte daarmee na drie nederlagen een einde aan een ne gatieve reeks. „Dit zijn drie belangrijke punten, omdat wij bovenin mee willen blijven doen", zei Diederik Hiensch. Voor Terneuzense Boys liggen de kaarten heel anders. Om dat de concurrentie punten pakte, zakte de ploeg van trainer Leen- veld ging het allemaal veel sneller, d'r werd gecombineerd met één keer de bal raken, ik kón bijna geen acties maken. Maar ik heb het aan Björn Langeveld en Tho mas Ragut, die veel op me heb ben ingepraat, te danken dat ik niet moedeloos ben geworden. Zij probeerden me elke keer weer op te peppen. En de trainer bleef me maar vertrouwen geven." Hoek-SDC Putten 3-1 (1-1). 10. Gide on Imagbudu 1-0, 30. Albert van Nij- huis 1-1, 50. Josimar Pattinama 2-1, 90+3 Stijn Mahieu 3-1. Scheidsrechter: R, van de Waerdt (Veenendaal). Gele kaart: Thomas Ragut, Michael Koné, Jo simar Patinama (allen Hoek), Marchel Kamphuis (SDC Putten). Aantal toe schouwers: 400. Hoek: Joan van Belzen; Jeroen van de Broeke, Giovanni Siereveld, Geert Bosschaart, Michael Koné; Thomas Ragut (70. Maarten van Rosevelt), Gideon Imagbudu (60. Kenneth Okor- ley), Stijn Mahieu, Alan Grozdanic; Fer ry Alfons (82. Regilio Pinas), Josimar Pattinama. dert Geelhoed zelfs naar de laatste plaats. De thuisploeg kwam na 23 minu ten op achterstand. De treffer kwam op naam van rechtsback Dennis van de Broeke, die met een geplaatste kopbal zijn eigen doelman Ronald Gort verschalkte (0-1). De bezoekers kregen de meeste kansen en dan vooral via de ra zendsnelle Mervin Niemantsver- driet. In blessuretijd was hij zijn bewaker Peter Doens te snel af Daan Esser legde vanaf elf meter de eindstand vast (0-2). Hiensch was na afloop te spreken over het optreden van Jaco van der Schee. De doelman hield met een paar knappe reddingen de nul en legde daarmee de basis voor de zege van Kloetinge. Josimar Pattinama maakt de 2-0 voor Hoek. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54