Cornelissen troeft tot twee keer toe Van Grunsven af Frédéric Caudron weer Derde finale Op rij ste-kste op EK bondstaten f w z]|ver Real Madrid achterop bij nog verder Barcelona Biljarter sterft tijdens partij tegen Delta Co Stompe verslaat Taylor in finale Halle Stam en Slippens naar zege in Zesdaagse Skiër Hermann Maier is terug als winnaar Hockenheim wil sneller af van de Formule 1 Handballers verspelen de winst in slotseconde Ronaldo krijgt rood in derby PZC Maandag 1 december 2008 29 DAARLERVEEN - Een bekerwed strijd van de biljarters van Delta Frans Bevers uit Sluiskil is zaterdag middag gestaakt nadat één van de spelers van tegenstander Carambo le uit Daarlerveen was overleden. De 44-jarige man werd nog gere animeerd, maar stierf in de bil jart- zaal. Delta/Frans Bevers stond op een 4-o-voorsprong en wordt vermoe delijk als winnaar aangewezen. HALLE - Darter Co Stompé heeft gisteren zijn eerste toernooizege bij de profbond PDC geboekt. In de finale van de Duitse titelstrijd in Halle rekende de Nederlander verrassend af met Phil Taylor. De Engelsman, al jaren de beste darter van de wereld, moest met 4-2 buigen voor Stompé. De Am sterdammer verdiende met zijn ze ge in Halle 25.000 euro. ZUIDLAREN - De Nederlandse baan- wielrenners Danny Stam en Ro bert Slippens hebben zaterdaga vond de Zesdaagse van het Noor den gewonnen. Het koppel bleef op de wielerbaan van Zuidlaren de Zwitserse combinatie Bruno Risi/Franco Marvulli voor. Stam en Slippens verzamelden in zes dagen 383 punten en hadden daarmee acht punten voorsprong op hun naaste belagers. LAKE LOUISE - Hermann Maier heeft zijn 54e zege in de wereldbe kercyclus alpine skiën veroverd. De 35-jarige Oostenrijker was giste ren op de piste van Lake Louise de sterkste in de super-G. Maier bleef de Canadees John Kucera voor. Voor Maier, tweevoudig olym pisch kampioen in 1998, was het vanaf 2006 geleden dat hij een wedstrijd in de cyclus won. HOCKENHEIM - De Formule 1 is dit jaar mogelijk voor de laatste keer in Hockenheim geweest. De pro vincie Baden-Württemberg wil de 5,3 miljoen euro verlies die het cir cuit dit jaar heeft geleden niet op hoesten. Directeur Karl-Josef Schmidt van het circuit wil nu zo snel mogelijk van de Formule 1 af Hockenheim heeft nog wel tot en met 2010 een contract met de Fi-organisatie. EMMEN - Het Nederlands mannen- handbalteam heeft plaatsing voor het EK in 2010 een stuk moeilijker gemaakt. De ploeg gaf om de slot seconde in Emmen de winst weg en speelde met 25-25 gelijk tegen Litouwen. Drie dagen geleden op bezoek in Litouwen was het ook al gelijk. Oranje moest de koppositie in kwalificatiegroep zeven overge ven aan Oekraïne. Dressuuramazone wint als debutante wedstrijd voor de wereldbeker. STOCKHOLM - Adelinde Cornelis sen heeft een uitstekend weekeind achter de rug. De dressuuramazone uit Beilen won met haar paard Parzival twee internationale wedstrijden waarin zij olympisch kampioene Anky van Grunsven beide keren aftroef de. Gisteren won zij op de Stockholm Horse Show met groot vertoon van macht de kür op muziek. De Drentse amazone, zaterdag al win nares bij de Grand Prix, zette sa men met Parzival een score neer van 80,3 procent. Het betrof de eer ste kwalificatiewedstrijd voor de fi nale van de wereldbeker volgend jaar april in Las Vegas. Van Grunsven eindigde gisteren net als zaterdag als tweede, beide keren met IPS Painted Black. Van Grunsven kwam met Painted Black tot 77,15 procent. De Zweed Jan Brink werd derde (75,85 pro cent). „Je hebt Anky van Gruns ven en Isabell Werth, maar nu is daar Adelinde Cornelissen bijgeko men. Het is als een aardbeving", zei het Zweedse jurylid Gustaf Svalling op de persconferentie. Cornelissen reageerde opgetogen op haar overwinning. „Als je de eerste wereldbeker waarin je van start gaat weet te winnen, dan is dat natuurlijk super. Ik richt me nu helemaal op de volgende wed strijd in Londen. In de tussentijd wil ik proberen nog meer progres sie te boeken." De Zweed Svalling was laaiend en thousiast over de combinatie Cornelissen/Parzival. „Ik vind het voor de sport fantastisch dat zo'n talent als Cornelissen is opgestaan. Je moet daarbij bedenken dat er niet zoveel combinaties zijn die in WW De Drentse dressuuramazone Adelinde Cornelissen verslaat met haar paard Parzival olym pisch kampioene Anky van Grunsven. een kür zo'n hoge score weten te behalen. Haar kür is niet de moei lijkste, maar alles bij haar gaat heel vloeiend en natuurlijk." Cornelissen had vlak voordat zij de ring in ging de handen vol om de volledige controle over Parzival te houden, maar eenmaal binnen was de spanning verdwenen. Parzival voerde de bewegingen vlekkeloos en met veel macht uit. Opvallend was dat het paard zich niet van de wijs liet brengen door het publiek, ruim 10.000, dat rit misch mee klapte. Van Grunsven kon leven met op nieuw de tweede plaats achter Cor nelissen. „Ik ben in elk geval met een beter gevoel de ring uitgeko men dan een dag eerder", verklaar de ze. „Painted Black is niet een paard dat het leven van een dressuurama zone gemakkelijk maakt. Hopelijk wordt zijn concentratieyermogen met het klimmen der jaren beter. Het is trouwens ook wel lekker dat je een paard hebt waarbij je na moet denken." - Koninklijke niet alleen punten, maar ook Wesley Sneijder kwijt. door Wilber Hack DEN HAAG/MADRID - Twee weken voor de onderlinge confrontatie zag Real Madrid de kloof met kop loper Barcelona groeien tot zes punten. De Koninklijke verloor za terdag met 3-1 bij Getafe. Barcelo na klopte dankzij een superieure tweede helft Sevilla met 0-3. De vraag werpt zich weer op of de wedstrijd in het Coliseum Alfonso Perez de laatste van Bernd Schus ter als trainer van Real Madrid is geweest. De nederlaag in de voor stad van Madrid kwam keihard aan. Real verspeelde niet alleen de punten, maar raakte ook een pre mie van 125.000 euro per speler, die de voorzitter in het vooruit zicht had gesteld, kwijt. Schuster - zelf in het verleden suc cesvol trainer van Getafe - kon weer wijzen op een reeks van bles sures. Zaterdagavond viel Wesley Sneijder met een naar het zich liet aanzien ernstige spierblessure uit. Ook de verdedigers Torres en Pepe moesten voortijdig naar de kant. Ernstiger is nog dat bijna geen spe ler zijn normale niveau haalt. Iker Casillas, de nationale doelman, kampt ook al met een vormcrisis. Hij ging niet vrijuit bij de tweede treffer van Albia, meteen na de rust. De keeper liet de korte hoek ongedekt bij een aanval over de lin kerflank. Uit de allereerste aanval van de wedstrijd had Albia Getafe ook al op voorsprong gezet. Saviola, die noodgedwongen weer moet spelen, zorgde voor de aan sluitingstreffer. Hij trapte de bal met de wreef in de kruising. Real, met naast Sneijder ook Drenthe in de basis, bleek niet eens bij mach te om aan te zetten voor een offen sief Uit een counter maakte Uche op aangeven van Albia 3-1. Schuster aanvaardde de nederlaag gelaten. „Ik heb geen moment het gevoel gehad dat we zouden win nen. Een nederlaag tegen een bete re tegenstander is vervelend, maar doet minder pijn. De oorzaak ligt toch bij al die blessures." Getafe slaagde er vorige week al in om Barcelona in Nou Camp op 1-1 te houden. Die prestatie kreeg za terdag later op de avond nog meer reliëf Sevilla, gezien als een van de titelkandidaten, werd na de rust door de ploeg van Pep Guardiola afgedroogd. Eto'o en Messi zorg den voor de doelpunten. Bij Sevil la begon ex-Ajacied Tom de Mul in de basis. Hij werd kort na de rust vervangen. Barcelona, zonder de geblesseerde Iniesta, boekte nog een succes. De club bereikte met Xavi een ak koord. Het brein op het midden veld zal komende week een con tract tekenen tot 2014. TOS Real Madrid wordt geplaagd door blessures en ziet de kloof met koploper Barcelona weer verder groeien na het verlies tegen Getafe: 3-1. De Madrileen Javier Saviola viert een goal tegen Getafe, maar Real verloor de wedstrijd met 3-1foto Daniel Ochoa de Olza/EPA WIJCHEN - De Belgische biljarter Frédéric Caudron heeft zijn Euro pese titel in het bandstoten gepro longeerd. Hij was in de finale veel te sterk voor de Duitser Wolfgang Zenkner: 150-35. Caudron had in die eindstrijd in Wijchen slechts zes beurten nodig om zich tot kampioen te kronen. Het was zijn tweede opeenvolgen de titel. Jean Paul de Bruijn uit Hulst heeft jarenlang geregeerd in deze spelsoort, maar vaak ook was dat in toernooien die Caudron van wege zijn activiteiten in het drie banden links liet liggen. Het EK in-Wijchen toonde aan dat veel jonge spelers, vooral Spanjaar den en Fransen, zich zo zijn gaan specialiseren in het bandstoten dat de krachten dichter bij elkaar lig gen. De Bruijn verloor ook al in de eerste ronde een partij tegen een onbekende Fransman. Hij werd za terdag kansloos uitgeschakeld door Caudron. De Belg bereikte zaterdag ook al met veel gemak de finale van het toernooi. Hij was in de halve eind strijd veel te sterk voor de Frans man Alain Remond: 150-33. De Duitser Zenkner versloeg in de andere halve finale de Zwitser Xa- vier Gretillat met 150-146. De Nederlanders speelden op de slotdag geen rol meer. Behalve De Bruijn was ook Tilleman vrijdag al uitgeschakeld. Goese jiujitsuka buigt in eindstrijd WK het hoofd voor Francaise. door Roeland van Vliet GOES/MALMÖ - Lindsay Wyatt haalde zaterdag wél voor de derde keer op rij de finale van het WK jiujitsu, maar slaagde er niet in te winnen. Na twee gouden medail les (in 2004 en 2006) moest de 32-jarige Goese zich tevreden stel len met het zilver. Wyatt bereikte de eindstrijd zon der problemen. Nadat ze in de eer ste ronde een bye had, versloeg ze in de kwartfinales de Deense jean- ne Rasmussen met 11-5. In de hal ve finales maakte de Bevelandse sportster korte metten met de Itali aanse Laura Boco. Ze besliste de strijd al voortijdig. Die overwinning was haar achtste zege in een WK-partij op rij. In Madrid (2004) won ze twee wed strijden en in Rotterdam (2006) versloeg ze vier tegenstandsters. In haar derde duel van de dag kreeg Wyatt pas serieuze tegen stand. Melanie Lavis, de Francaise die ze op het WK van 2004 nog simpel versloeg, was haar net de baas: 11-8. MANCHESTER - Het rijkste jongetje ontspoorde gistermiddag in de 150ste derby van Manchester. Manchester United-speler Cristia- no Ronaldo moest met twee keer geel van het veld, maar zag zijn club wel winnen van City: o-i. Voor de supporters van Manches ter City verpersoonlijkte Ronaldo het jarenlange gevoel van onmacht tegen de rijke stadgenoot. De Por tugees moest echter het veld verla ten nadat hij de bal als een volley baller in de richting van het doel van City had geslagen. Eerder had hij geel gekregen na een domme tackle. Ronaldo kan nu naast coach Alex Fergusson op de tribune gaan zit ten. Die is vanaf 1 december voor wangedrag twee duels geschorst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53