Bart Wellens een tobbende zeurpiet EXTRA I Serenade II, 4-sterren Superior jf' vertrek 27 december! friendship 28 Maandag 1 december 2008 PZC via een inhaalrace naar de spits van de wedstrijd probeert te knok ken, maakt de na afloop meestal rap pratende crosser populair bij de fans. In Koksijde lukte het hem de kopgroep te achterhalen, maar toen werd hij in de tang genomen door Sven Nys, die niet wilde over nemen vanaf het moment dat hij samen met Wellens voorop kwam. Erwin Vervecken kon terugkeren en met hem kóós Nys wel het ha zenpad. Tot grote verwondering en frustratie van Wellens. In Gieten zat Wellens wel vanaf het begin voorin. Maar ook nu beet hij in het zand. Klaas Vantor- nout klopte hem in de sprint en won zo zijn eerste grote cross. Ook door deze nederlaag zal Bart Wellens zich niet uit het veld laten slaan. Er is nog genoeg recht te zet ten. Zo is hij ook al gefrustreerd door het feit dat velen er van uit gaan dat alleen Sven Nys het ko ningskoppel Lars Boom-Niels Al- bert weerwerk kan bieden. „Ik zit gewoon kort achter die drie", ver zuchtte hij enkele weken geleden nog. Op één vlak gaat het Wellens na 2004 eindelijk wel voor de wind: op dat van de liefde. Na wat mis lukte relaties heeft de Kempenaar eindelijk de ware gevonden. Enke le maanden geleden trouwde hij met zijn Lentel de Hertog en straks in februari verwachten de twee hun eerste kind. Belgische veldrijder is na gouden jaren op een dwaalspoor geraakt. door Ad Pertijs GIETEN/KOKSIJDE - Bijna vijfjaar ge leden prolongeerde Bart Wellens, in Pontchateau, zijn wereldtitel veldrijden door Mario de Clercq in een millimeterspurt het nakijken te geven. In een nat en guur Gie ten kwam de dertigjarige Vlaming diezelfde millimeters gisteren te kort om de Superprestigeveldrit te winnen. Klaas Vantornout was hem te snel af Een zure nederlaag die volgde op een even zure zaterdag. In Koksij de maakte Erwin Vervecken, de ploeggenoot van Wellens, zijn we deropstanding door er de vierde manche van de wereldbeker te winnen. Vervecken troefde in de sprint Sven Nys af „Vandaag werd het me duidelijk waar Sven Nys eigenlijk mee bezig is: er voor zorgen dat ik niet win", luchtte Wellens zijn hart. Sinds de dag Bart Wellens voor de tweede keer wereldkampioen werd, moet hij het gevoel hebben dat het hem allemaal niet meer ge gund is. Zijn sponsor Spaarselect stopte er mee (waarna de ploeg verder ging onder de huidige naam Fidea), een karatetrap in de veldrit van Overijse (december 2005) leverde hem de nodige mise rie op, het WK van 2007 ging de Richard Groenendaal kwam zaterdag in een strook zand ten val tijdens de veldrit in Koksijde, die werd gewonnen door Erwin Vervecken. foto Peter Deconinck/EPA mist in door een vreemde val en een rits aan blessures en ziektes hielden hem lange tijd aan de kant. De Golden Boy van voor 2004, die opviel door zijn offensieve manier van koersen en zijn sappige com mentaren na de race, werd een tob bende zeurpiet. Dat wordt geïllus treerd door de starts van veel van zijn wedstrijden. Wellens mist ze nogal eens doordat hij zich laat 'Ik ben er achter: Sven Nys wil er alleen maar voor zorgen dat ik niet win' wegdrukken in de openingsgalop naar het veld toe. Daardoor rijdt hij voortdurend achter de feiten aan. Zo gebeurde het ook zaterdag in Koksijde weer. Maar - even illustra tief - gaat Wellens zelden bij de pakken neerzitten. De manier waarop hij zich iedere keer weer Beleef de jaarwisseling in goed gezelschap! Welkom aan boord van de Serenade II. Niet iedereen verwacht bezoek of wordt ergens verwacht tijdens de jaarwisseling. Waarom zou u niet fijn samen deze feestelijke dag doorbrengen aan boord van dit luxe hotelschip. We hebben een aantrekkelijk vaarsche- ma voor u samengesteld met veel variatie. Omdat de dagen korter worden, mag het juist aan boord extra gezellig zijn. De kok en zijn keukenbrigade besteden extra aandacht aan de tongstrelende menu's. Gezellig tafelen in het restaurant onder het genot van een goed glas wijn. Vanuit uw vorstelijke fauteuil in de salon geniet u van de schilderachtige stadjes langs de Rijn. 11% Hethotelschip Serenade II, 4-sterren Superior luxe is in 2007 in de vaart genomen. De cabines zijn verdeeld over drie dekken, Chopindek met A-cabines, Mozartdek met B-cabines en het Beethovendek met C-cabines. De-cabines van maar liefst 16 m2 zijn voorzien van een luxe badkamer met douche, toilet en ligbad. De A- en B-cabines hebben een Frans balkon. De Serenade II heeft een echte hotellift, fit nessruimte, tafeltennis, royale salon met loungebar en een smaakvol ingericht restaurant. Dat wordt heerlijk genieten van de voortreffelijke volpension verzorging en alles wat uw drijvende luxe 4-sterren hotelschip te bieden heeft. Vaarschema 7-daagse Oud en Nieuw Cruise '-'.-v ""V- -V 3 8 8 BB KB 89 ",B P? -■! Zaterdag Inscheping Arnhem Rijnkade vanaf 16.00 uur. Diner aan boord. Zondag Wezel - Keulen. Mogelijkheid bezoek Keulen en Keulse Dom.Keulen - Remagen. Maandag Remagen - Rüdesheim. Mogelijkheid bezoek Rödesheim. Dinsdag Rüdesheim - Mainz. 's Morgens excursie Mainz. Woensdag Boppard - Koblenz. Wandeling Deutches Eek op eigen gelegenheid. Koblenz - Keulen. Oudjaarsavond in Keulen. Donderdag Nieuwjaarsdag. In de loop van de dag vertrek Keulen-Arnhem. Vrijdag Aankomst Arnhem. Ontscheping na het ontbijt ca. 09.30 uur. Adviesprijs v.a. 1098,- Lezersprijs v.a. C 598,- Prijzen gelden per persoon in een 2-pers. C-cabine op het Beetho vendek. Annuleringstermijn touroperator 15 dagen voor vertrek. Excl. verzekeringen, poliskosten en calamiteitenfonds. Reservering/admini stratiekosten 18,- per factuur. Eventueel te maken excursies zijn niet bij de reissom inbegrepen. Meer informatie boeken boek op www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (cruises) U kunt tevens rechtstreeks reser veren bij Friendship Cruises tel. (078) 6845337. Openingstij den maandag t/m vrijdag van 09.00 uur t/m 17.30 uur. Wij zigingen in vaarschema/excursieprogramma om nautische redenen voorbehouden. Op deze reis zijn de ANVR- en SGR voorwaarden van toepassing. Friendship Cruises is aange sloten bij de ANVR en SGR. ANVR cruises Voor algemene vragen over LezersExtra belt u met de afdeling Lezersservice van de PZC 0800 - 0 231 231 of mailt u naar lezersextra@pzc.wegener.nl Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52