Amsterdamse NAC hard onderuit bij Sparta Feyenoord mag handen dichtknijpen na snelle goal van Roy Makaay VC Vlissingen heeft best een negatief imago gekregen Roda-coach start met een puntje jan Poortvliet ontmoet United 26 j Maandag 1 december 2008 PZC TOPSCORER 1. El Hamdaoui (AZ) 13, 2. Amoah (NAC), Demouge (Willem II) 11, 4. Pranjic (SC Heerenveen) 10. ROTTERDAM - Het gejoel waarmee de NAC-aanhang zijn helden gis termiddag naar de kleedkamer be geleidde, hield het midden tussen cynisme en pure woede. De Bredase club had afstand kun nen nemen van de concurrentie, maar liet zich haast weerloos tacke len door een veel gretiger Sparta. De degradatiekandidaat won, vol komen verdiend, met 4-0. Trainer Robert Maaskant zócht na afloop niet naar excuses, al had hij wel een punt door te zeggen dat de automatismen ontbraken. „Maar ik vond dat de basisspelers die er wél stonden, de kar hadden moeten trekken. Dat hebben ze te weinig gedaan." NAC werd niet alleen op kwaliteit, maar ook op inzet afgetroefd. Elke tweede bal was voor Sparta. Onbe grijpelijk, gezien het eerdere pun tenverlies van de concurrenten Ajax, FC Groningen en PSV. Het falende NAC stond negentig minu ten lang voor joker. Voorin vonden Anthony Lurling en Joonas Kolkka hun meerdere in beide Sparta-backs, op het mid denveld was de thuisclub met af stand de baas, terwijl de Breda- naars achterin schrijnend minder zijn zonder hun pater familias Rob Fenders. Patrick Zwaanswijk wist zich am per raad zonder zijn wederhelft. Diens vervanger, Tyrone Loran, werd na afloop nadrukkelijk in be scherming genomen door Maas kant. „Tyrone scoorde een voldoen de. Hij had geen schuld aan de te gentreffers." Vier stuks dus. Eén meer dan het aantal dat NAC-doel- man Jelle ten Rouwelaar de laatste acht duels in totaal door had laten gaan. doetinchem - Anouar Hadouir leek Harm van Veldhoven leek za terdag een prettige binnenkomer te krijgen bij Roda JC. De nieuwe trainer van de Limburgse ploeg werd in de 64e minuut in de uit- wedstijd tegen De Graafschap op zijn wenken bediend toen Anouar Hadouir voor een o-i-voorsprong zorgde. In de slotfase kwam de thuisploeg toch nog verdiend langszij door een treffer van Jason Oost (1-1). En zo leverde het debuut van Van Veldhoven één puntje op. middelburg - Het Southampton van trainer )an Poortvliet heeft zwaar geloot voor de derde ronde van het FA Cuptoernooi. In het weekeinde van 3 en 4 janua ri speelt de formatie van de Arne- muidenaar in het eigen St. Mary's stadion tegen Manchester United. In de competitie kwam Southamp ton zaterdag op bezoek bij Charl ton Athletic niet verder dan 0-0. In het Championship - het twee de niveau in Engeland - staat de club nu op de negentiende plaats. Vitesse domineert na rust, maar kan het niet afmaken: 1-1. door Barry vail der Hooft ARNHEM - Onder het gesloten dak van de Gelredome kon Feyenoord een flitsende start tegen Vitesse gistermiddag geen passend vervolg geven. Na .tweeënhalve minuut schoot Roy Makaay de 0-1 binnen, maar dat was ook meteen één van de laatste wapenfeiten van de ploeg.'Feyenoord mocht uiteinde lijk de handen dichtknijpen dat het nog een punt overhield aan het bezoek aan Arnhem (1-1). Gezien de reeks van de afgelopen weken, met tien punten uit vier competitieduels, was dat een te leurstellend resultaat voor Feye noord. Na de Europese wanpresta tie in La Coruna (3-0-verlies) moest het echter blij zijn dat met hangen en wurgen een nieuwe ne-, derlaag was voorkomen. De defen sie van Feyenoord ging weer gere geld opzichtig in de fout maar deed daarmee niet onder voor de verdediging van de opponent. De omslag na de snelle voor sprong van Feyenoord werd inge leid door een typisch Bahia-mo- ment. De Braziliaan van Feye noord schoot de bal weer eens wild de lucht in en keek toe hoe de kleine Nicky Hofs het lucht duel van Kevin Hofland won. San- ti Kolk verzuimde echter gelijk te maken. Daarna regen de kansen zich aaneen voor Vitesse, omdat de organisatie bij Feyenoord ver te zoeken was. Vitesse kreeg veel ruimte op het middenveld, waar de Braziliaan Claudemir de beste speler was. Vlak voor rust verzuimde Lucius ook nog eens een snelle uitbraak met een simpele eindpass te beslui ten. Hij kreeg de bal van Makaay, die zelf meteen de ruimte zocht en vond. De spits loerde op de 0-2, maar zag hoe Lucius een waar deloos schot produceerde. Bij de verdiende gelijkmaker com bineerde Verhaegh met Claude mir, ging de één-twee aan met Ni klas Tarvajarvi en rondde be kwaam af (1-1). Het doelpunt viel niet toevallig na een dubbele wissel van Hans Wes terhof Die ging gepaard met meer aanvallende intenties én een tacti sche omzetting. Toen Verhaegh vijf minuten na de wisselingen raakschoot, leek Feyenoord nog niet door te hebben wat er precies veranderd was bij de opponent. Daarmee werd de wankele staat van de Rotterdammers nog maar eens bevestigd. Henk Timmer schopt uit frustratie tegen de paal na de tegengoal van Vites se. foto EPA Ajax mist te veel kansen om FC Utrecht op de knieën te krijgen. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Een handvol Ajacie- den dook bij toerbeurt op in de punt van de aanval, maar ondanks aardige kansen scoorde de Amster damse ploeg tegen FC Utrecht maar één keer. Daardoor bleef Ajax in eigen huis op 1-1 steken. Luis Suarez, Miralem Sulejmani, Evander Sno, Kennedy Bakir- cioglü, Urby Emanuelson en in de laatste'minuten van de wedstrijd uiteindelijk ook nog Thomas Ver- maelen. Ze hielden zich gistermiddag alle maal korte of langere tijd op in het centrum van de aanval, maar het lukte alleen Sulejmani een doel punt te maken. Óp aangeven van Suarez maakte hij na een uur de gelijkmaker. Met de assist tekende Suarez met een voor zijn beste actie van de middag. Mede vanwege vermoeid heid en een lichte blessure had de Uruguayaan het niet op de heu pen. In plaats van afspelen op teamgenoten die er beter voorston den ging Suarez te vaak voor eigen succes. Hoewel Ajax met 27 doelpunten in 13 duels na AZ (31-13) de produc tiefste ploeg van de eredivisie is, missen de Amsterdammers al het hele seizoen veel kansen. Mede door een blunder van Ken neth Vermeer kostte dat tegen Utrecht punten. De doelman tast te mis toen Sander Keller bij een corner bij de eerste paal opdook. In het met 2-1 verloren Uefacup- duel met Aston Villa ging Vermeer op dezelfde wijze in de fout, toen Martin Laursen hem in de lucht af troefde. Bij afwezigheid van Klaas-Jan Hun- telaar is Suarez nog steeds de be langrijkste' goalgetter van Ajax. Met de beweeglijke Uruguayaan in de punt van de aanval veroorloof de het team van trainer Marco van Basten zich in de voorste linie veel positiewisselingen. Ook de vleugelaanvallers begaven zich regelmatig in-het strafschopge bied van FC Utrecht en Suarez zelf zocht vaak de zijlijn op. „Die wisse lingen moeten voor verwarring zorgen bij de tegenstander", aldus Vermaelen. Bij de entree van Sno in de zeventigste minuut - verving de leeggespeelde Sulejmani - was het echter duidelijk wie de tar get-man was. Net als Huntelaar komt de stevige Sno minder goed uit de verf aan de zijlijn. Tijdens het slotoffensief kreeg Sno nog gezelschap van verdediger Ver maelen, maar ook de Belg kon de winnende treffer niet maken. Het was dit seizoen de eerste keer dat RECHTSZAAK door Dennis de Nooijer Binnen de Zeeuwse voetbalwereld is VC Vlissingen altijd een bolwerk ge weest. Maar de laatste jaren komt die club vooral negatiefin het nieuws. Dat voor malig assistent-trainer Johan le Conté de club nu voor de rechter wil dagen is het vol gende incident. Hij heeft destijds een con tract voor drie seizoenen getekend, dat na één jaar eenzijdig is opgezegd. Bij Vlissin gen zeggen ze nu dat er helemaal geen over eenkomst is. Er is eigenlijk altijd wel wat aan de hand bij die club. Bij Hoek is dat ook vaak het geval, maar die club heeft geen ne gatiefimago. Eigenlijk is het bij Vlissingen na het mislukte avontuur in het profvoetbal helemaal mis gegaan. Het speelde trooste loos in de vierde klasse, promoveerde en de gradeerde een paar keer, tot er een paar jaar geleden werd geroepen dat Vlissingen weer naar de hoofdklasse moet. Sportief gezien is de club nu op de goede weg. Vlissingen staat bovenaan in de twee de klasse, maar volgens mij zit er geen be leid of structuur achter. In de Ar loop bij voorbeeld heel veel talent. Maar je moet er wel voor zorgen dat die jongens binding met de club krijgen. Probeer ze door te la ten stromen, anders lopen ze allemaal weer weg. Waarom haal je een speler voor het eerste, als je zo'n zelfde type in Ai hebt? Je moet die jongens de tijd geven om te groeien. Als we weer een club op het hoog ste niveau van het zondagvoetbal krijgen, zou dat fantastisch zijn. Maar als het ge beurt, moet er een gedachte achter zitten. Dan moeten ook het bestuur en de accom modatie hoofdklasserwaardig zijn. Dat is bij Vlissingen niet het geval. Het heeft niet meer de uitstraling van vroeger en de aan trekkingskracht is weg. De mensen die de mislukte stap naar het betaalde voetbal heb ben gezet, staan nu weer aan het roer. En ik denk dat ze niet echt geleerd hebben van het verleden. Ik ben bang dat de club kapot gaat aan ego's die gestreeld willen worden. De spelers hebben een brief geschreven om Le Conté te behouden. Hij was hun vertrou wensman. Maar het zegt genoeg dat daar niets mee gedaan is. Dat je probeert de hoofdklasse te bereiken met vooral spelers van buitenaf) daar kleeft een zeker risico aam. Veel van die jongens hebben geen binding met de club. Daarom ben ik benieuwd wat er gebeurt als Vlissin gen geen kampioen wordt. Misschien spat de zeepbel dan wel uit elkaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50