Robin van Persie beslist de derby Zweeds jacht gaat na twee zeges onbedreigd aan kop 26 en 27 ÜS1 www.garantibank.nl of bel 020-553 9741 ff GarantiBank Aanvallers van Ajax laten het afweten tegen FC Utrecht Maandag 1 december 2008 Josimar Pattinama maakt faam waar als schutter bij Hoek Tip? sport@pzc.nl Matchwinnaar in zijn honderdste wedstrijd voor de Gunners. LONDEN Robin van Persie heeft Arsenal langs Chelsea geschoten. Dankzij twee doelpunten van de Nederlandse aanvaller won Ar senal de derby in Londen met 2-1. De ploeg van manager Arsène Wenger haakt met de zege weer enigszins aan in de Engelse titel strijd. Chelsea domineerde de eerste helft en liet na om Arsenal al op een flinke achterstand te zetten. De thuisploeg leidde bij rust slechts met 1-0 door een eigen doelpunt van Arsenal-verdediger lohan Djourou. Vanuit buitenspel positie maakte Van Persie na bijna een uur de gelijkmaker. Nog geen drie minuten later knal de de international de bal vanaf de rand van het strafschopgebied langs Chelsea doelman Petr Cech (1-2). Van Persie, die zijn honderdste wedstrijd voor de Gunners speel de, maakte dit seizoen zeven doel punten in de Premier'League. Chelsea gaat nog wel aan kop in Engeland met 33 punten. Liver pool, dat evenveel punten heeft maar een minder doelsaldo, kan vandaag tegen West Ham United de eerste plek overnemen. Arsenal heeft zeven punten minder dan Chelsea. Robin van Persie voor kwam met zijn twee kostbare doel punten een derde competitiene derlaag op rij voor Arsenal, dat de laatste twee speelronden onderuit ging in de duels met Aston Villa en Manchester City. Tottenham Hotspur ging in eigen huis onderuit tegen Everton. Oud-Ajacied Steven Pienaar maak te het enige doelpunt: 1-0. Robin van Persie (rechts), in een duel met Michael Ballack in de topper tussen Arsenal en Chelsea. De Nederlandse aanvaller scoorde de winnende goals voor Arsenal. foto Gerry Penny/EPA Delta Lloyd op zesde plaats in etappe naar havenplaats Kochi. KOCHl - De Zweedse boot Ericsson 4 heeft gisterochtend als eerste de Indiase havenplaats Kochi bereikt. Daarmee heeft het jacht ook de tweede etappe van de Volvo Ocean Race (Kaapstad-Kochi) op zijn naam geschreven. De formatie van de Braziliaanse schipper Torben Grael arriveerde drie dagen eerder dan voorzien bij de fmishplaats. Ericsson 4 had ook al de eerste etappe tussen Valencia en Kaap stad gewonnen. De equipe heeft twaalf uur voorsprong op Telefoni ca Blue, aangevoerd door de Neder lander Bouwe Bekking. De Neder landse boot Delta Lloyd ligt op plek zes. Met twee zeges op zak is Ericsson uiteraard topfavoriet voor de eind zege. De equipe staat met 26 pun ten onbedreigd aan kop. „Maar dit is pas de start van de race", temper de Grael de euforie. „Er staan ons nog enkele lastige etappes te wachten en er kunnen nog een hoop onverwachte zaken gebeuren. Maar goed, het is natuur lijk prettig om in deze positie te verkeren." Bouwe Bekking kijkt met zijn Tele fonica Blue na de tweede etappe hoopvol vooruit. „Deze race is nog lang niet gevaren, er gaat nog van alles gebeuren." „Het gat is te dichten en wij gaan steeds beter", verzekerde hij. „Ik zie vooral ook veel kansen in de volgende etappe, daarin moeten we kunnen toeslaan." De organisatie beperkte overigens de festiviteiten in Kochi tot een mi nimum, uit respect voor de slacht offers bij de terreuracties in Mum- bai deze week. o Aantrekkelijke rente o Nederlandse bank sinds 1990 o Snel en gemakkeli Gouden Termijn Deposito garandeert: 12 maanden 5,65% 9 maanden 5,40% 6 maanden 5,25% GarantiBank International N.V. is gevestigd in Amsterdam, Keizersgracht 569-575 International N.V.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49