Collectieve offday bij Mytilus Orion nadert de kop van de derde klasse Goed en slecht nieuws voor TTC Middelburg Blessures breken vrouwen Smerdiek op B PZC Maandag 1 december 2008 3 7 Een handballer van GSC wordt zwaar verdedigd door Tornado Breda 2. foto Willem Mieras Handballers GSC winnen zonder te imponeren. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van zowel GSC als SV Orion boekten gistermiddag een overwinning in de derde klassé. Ook Meco/Delta Sport pakte het volle pond. De vrouwenteams van EMM en Olym pus gingen daarentegen onderuit. Mannen. Taxandria-Meco/Delta Sport 22-29: In de eerste helft ging het nog gelijk op. Na rust (10-12) zet ten de Zierikzeeënaars flink aan. Mede door wat tactische omzettin gen van trainer Rob de Vos kon de ploeg binnen tien minuten uitlo pen naar 15-25. Het zwak acteren de Taxandria had geen antwoord op die demarrage. SV Orion-HMC 3 33-11: De equipe uit Heinkenszand kruipt langzaam richting de top van de derde klas se. De hekkensluiter uit Raams- donksveer kon geen moment im poneren. Daarvoor was Orion te gretig. „We zijn de laatste weken sterk bezig als collectief', conclu deerde trainer Jaap Sinke. Mare Dorst was de gangmaker met 10 treffers. Sluitpost René Hooijme ijer maakte een opvallende treffer over een afstand van ruim 40 me ter. GSC-Tormado Breda 2 21-13: Dat GSC de Brabantse tegenstander zou verslaan, was van begin af aan duidelijk. Maar het spel van de Goese ploeg was na de pauze niet bijster hoogstaand. „De punten zijn binnen en dat is het belang rijkste", zei trainer Jaap Quinten na afloop. Bij de pauze was de ver schil al opgelopen naar tien tref fers. Patrick Polfliet keerde bij het thuis duel terug van een blessure. Vrouwen. Dongen-EMM 24-16: De Mid delburgse equipe draait niet zo goed in de eerste klasse, in tegen stelling tot vorig jaar. Gisteren zat het vooral in de aanval niet lekker. Orion-doelman Hooijmeijer scoort over een afstand van veertig meter Het thuislaten van spelbepaalster Petula Brasser (ziek) en Xaira Nij- sen (gebroken hand) was funest. Veel slordigheidjes in de balbehan deling ontsierden het spel. Daar naast werden er ook nog eens twee strafworpen gemist. „Deze fa se is niet leuk, maar we komen hier beslist uit", zei Hans Nijsen na afloop. HMC 3-Olympus 15-7: Het optre den van Olympus in Raamsdonks- veer was ronduit zwak. Gezien de ranglijst had het derde garnituur van HMC geen enkele bedreiging mogen vormen. Maar de equipe van Rita van de Velde had geen antwoord op de passieve dekking. „Tegen deze ploeg moet je aanval lend het spel maken, maar dat zat er vandaag niet in", zei ze. Brenda van Rijswijk nam vier van de zeven treffers voor haar reke ning. Goese volleyballers zakken door nederlaag naar voorlaatste plek. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Voor de volleybal- ploegen van WS'92 en Mytilus viel er weinig eer te behalen. My tilus ging in de tweede divisie bij Atak'55 met 4-0 onderuit. De man nen van VVS'92 verloren met 4-0 van Udenhout. Ook de vrouwen van de Vlissingse club verloren. Atak'55-Mytilus 4-0 (25-23 25-21 25-22 25-20): Mytilus liet het tegen een rechtstreekse concurrent in de onderste regionen collectief afwe ten. Dat leidde tot een dure neder laag, waardoor de Zeeuwen nu de voorlaatste plaats innemen. Hoe wel de Goese selectie vrij compleet kon aantreden, werd achteraf ge sproken over de slechtste duel van het seizoen. Mytilus zat geen mo ment in de wedstrijd. In de eerste set ontdeed Atak'55 zich in de slot fase van een slecht serverende Zeeuwse formatie. Daarna werd vooral zonder bezieling gespeeld. Het inbrengen van wisselspelers en diverse omzettingen had geen enkel effect. Udenhout-WS'92 4-0 (25-12 25-14 25-16 25-18): De Vlissingse mannenploeg mocht als excuus aanvoeren dat met een door ziekte en werk uitgedunde selectie moest worden aangetreden. WS'92 speel de bovendien erg ongeïnspireerd. Udenhout hoefde niet eens alles uit de kast te halen om vier sets op rij af te rekenen met WS'92. Udenhout-WS'92 3-1 (20-25 25-22 25-22 25-20): Zonder coach en met slechts zes speelsters profiteerde VVS'92 in de eerste set van onder schatting aan de kant van Uden hout. Daarna klampten de Vlissing se vrouwen in elke set aan tot het twintigste punt, maar wikkelde de thuisploeg in een duel tussen twee aan elkaar gewaagde teams steeds af naar winst. Tafeltennisteam blijft in eerste divisie, maar raakt Rodenburg kwijt. MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg spelen ook komend voorjaar in de eerste divi sie. De 7-3-overwinning op SKF 2 was op de slotdag van de najaars competitie ruim voldoende om zich te handhaven op het tweede niveau van Nederland. Concur rent Ilac verloor namelijk met 6-4 van Zwolle. De zege op SKF 2 kwam simpel tot stand. John Scott won zijn drie partijen, Wouter van der Mark won er twee en Lennard Roden burg één. Ook het dubbel Scott/ Rodenburg was succesvol. Daar mee sloot Rodenburg voorlopig zijn carrière af Hij heeft door de geboorte van een zoon te weinig tijd voor de sport. De vrouwen van SAR uit Kloos- terzande degradeerden wel. De Zeeuws-Vlaamse eerstedivisionist verloor op de slotdag met 6-4 van Docos. Voetbalsters uit Sint-Maartensdijk verliezen in Oostkapelle. door Mairco Puik OOSTKAPELLE - De Zeeuwse derby in de eerste klasse van het vrou wenvoetbal tussen Oostkapelle en Smerdiek eindigde zaterdag in een 4-1-zege voor de Walchenaren. Oostkapelle passeerde de provincie- genoot daardoor op de ranglijst. „Dit is een heel belangrijke zege. We hebben goed gevoetbald, de overwinning was dik verdiend. Ik ben blij dat de speelsters hebben la ten zien wat ze kunnen", zei Oost- kapelle-trainster Arja Boogaard. Na acht minuten kwam Oostkapel le op voorsprong en kort voor rust werd de score verdubbeld. Volgens Wim Scherpenisse, trainer van Smerdiek, was de openingsfase van de tweede helft cruciaal voor het wedstrijdverloop. „Van vier meter voor het doel liet Angelique Hage een grote kans op 2-1 onbenut. Kort daarna werd het 3-0." Smerdiek ging vervolgens één op één spelen en Oostkapelle profi teerde van de ruimte die daardoor ontstond: 4-0. Nadat Oostkapel- le-speelster Anne Lavooij met rood was weggestuurd kon Smerdiek in de slotfase nog de eer redden. Vorig seizoen kwam Smerdiek nog tweemaal als sterkste uit de strijd. Scherpenisse noemde de vele bles sures waarmee zijn ploeg al enkele weken kampt een oorzaak voor de mindere prestaties. Oostkapelle-Smerdiek 4-1 (2-0). 8. Shamila Hamers 1-0, 44. Lianne de Nooijer 2-0, 47. Mindy Hengst 3-0, 77. Anne Lavooij 4-0, 84. Wendy Metske 4-1. Scheidsrechter: H.G. de Graaf (Roosendaal). Rode kaart: Anne Lavooij (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 50. ,/lJE U3-.K f": so,--- r_. r, itssiiiBs Eersteklasser Smerdiek verliest met 4-1 bij Oostkapelle. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45