Tjoba is aanvallend beneden peil PWC wordt overklast Canze Rugbyers Oemoemenoe door club van Provoost ssLirsS,,™? belanden in gevarenzone -36 Maandag 1 december 2008 PZC B Tjoba-korfballer Gerben van Boven ziet met lede ogen toe hoe een speelster van HKC een doorloopbal neemt. De thuisploeg verliest het duel met 10-13. foto Willem Mieras Ook korfballers Fortis, Swift en Togo lopen tegen nederlaag aan. door Jaapjan Ritsema GOES - De korfballers van over- gangsklasser Fortis wachten nog al tijd op hun eerste punten. Zater dag verloren de Souburgers thuis van Oranje Wit. Ook de twee Zeeuwse eersteklassers, Tjoba en Swift, gingen onderuit. Fortis-Oranje Wit 14-16: Fortis speelde een puike wedstrijd, maar trok toch weer aan het kortste eind. Det Souburgers hadden tot 7-4 het initiatief in handen, maar zagen Oranje Wit voor rust knul lig langszij komen (8-8). De Dord- tenaren waren in de korfzone loep zuiver in de afronding, waardoor Fortis in een spannende tweede helft het hoofd moest buigen. „De progressie was ook vandaag weer zichtbaar", zei coach Aarnout Crucq. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Niels Bebelaar 3, Joyce Schoonaard, Jessica de Boer en Patrick Koppejan 2. Tjoba-HKC 10-13: Coach Chris van Put was helder in zijn uitleg: „Verdedigend was het oké, maar aanvallend ver beneden peil. Er ging heel veel mis." HKC, dat nog op nul punten stond, troefde de thuisploeg af Tjo ba kreeg in één vak de aanvallende organisatie niet op de rails, in het andere vak schortte het aan de af ronding. Van Put zag geen kans de ploeg bij te sturen. Scores Tjoba: Jouri van de Broeke 3, Robert van Schaik en Niels Westmaas 2, Esther van Boven, Johanneke Vleugel en Iris van de Velde 1. Pernix-Swift 17-15: Tegen de naas te degradatieconcurrent stelde de Middelburgse eersteklasser teleur. De ploeg toonde zich kwetsbaar, vond coach Ralph Gillissen. „In een wedstrijd waar het om gaat, halen we ons niveau niet." Hij zag een veel te hoge foutenlast in de WW Tjoba is in de zaalcompetitië te- gen de eerste nederlaag aan gelo pen. De korfbalploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen verloor in ei gen huis met 10-13 van HKC. door Daaf Kasse MIDDELBURG - Onder aanvoering van voormalig Zeeuws kampioen Bennie Provoost walsten de dam mers van Orfam Telecom Twente zaterdag over PWG 's-Gravenpol der heen. In een eenzijdige wed strijd werd het 14-6 voor de ploeg uit Hengelo, die steeg naar een ge deelde tweede plaats in de ereklas se. Provoost won zaterdag zelf niet. Regerend Zeeuws kampioen Arjo Kousemaker stond wel steeds on der grote druk, maar hij hield het hoofd koel en slaagde er in zijn voormalige clubgenoot een punt te ontfutselen. Ook Wadim Wir- ny, met afstand de beste speler van de Tukkers, bleef zaterdag op een ^"punt steken. Aart Walraven, inge vallen voor Henk Gunter, speelde een voortreffelijke partij en hield de Oekraïener keurig op remise. De Twentse ploeg had echter meer verdediging, waarmee „een wanke le tegenstander" in de wedstrijd werd geholpen. Scores Swift: Richard Geldof 6, Paul van den Berg 4, Ivo de Hond 3, Mathijs Pagé 2. TOP-Oranje Nassau 12-5: TOP speelde minder sprankelend dan een week eerder, maar de Arne- muidse tweedeklasser boekte wel de derde overwinning op rij. Coach Edwin Coppoolse was wel tevreden over zijn defensie: „Slechts vijf tegentreffers tegen een ploeg die er al 38 in had liggen is uitstekend." Scores TOP: Petra de Ridder 4, Corné Bezemer 3, Jeanine Marijs, Frank Bouwsma, Leon van Belzen, Peter van Belzen en Jantine Meulmeester 1. All Ready-Olympia 19-13: Na drie overwinningen op rij deelt de Zie- rikzeese ploeg de koppositie nog altijd met TOP. Zaterdag ging de zege gepaard met goed spel. Bij rust leidde de thuisploeg al met 11-6. Scores All Ready: Dennis Voshart 5, Jan Willem van Nieuwenhuijze, Remy Quist, Desiree Voshart 3, Anouk van Tiggelhoven 2, Henk de Graaf, Martijn Peeren en Manon Torensma 1. Oranje Zwart-Togo 7-5: De twee derdeklassers knokten om niet te verliezen. „Het was een tactisch spelletje" verklaarde Togo-coach Robert Jongejan de magere score. Gingen de bezoekers nog met een voorsprong (3-4) rusten, in de slot fase ging een gehaaider Oranje Zwart er met de buit vandoor. To go blijft daardoor hangen op één schamel punt. Scores Togo: Mijke Tahapary 2, André Goossens, Martin Postema en Marscha van Belzen 1 Stormvogels-Voltreffers 19-8. Scores Stormvogels: Niek Peene 7, Linda de Witte 4, Kristian Gabriëlse 3, Arjen Schoe en Francky Koole 2, Frank Peene 1 Seolto-Good Luck 18-11. Scores Seolto: Daisy Verkerk en Chris Mol 4, Anniek Reijnierse en Remy Schuuring 3, Maurice Brul en Dennis Goedegebuur 2. Ondo-Vios 18-11. Scores Ondo: Martijn Walraven 6, Sanne Allaart 4, Wim Allaart en Joris Hoogwerf 3, Ruth Holmes en Niels Bogaard 1. troeven achter de hand. De stand-up comedian Lambert-Jan Koops bijvoorbeeld, die te sterk was voor Jan van de Weteringh. Een andere killer was Rik Keuren- tjes, die Johnny de Leeuw zijn eer ste competitienederlaag bezorgde. Martijn Rentmeester vond zijn meerdere in Odin Mol, wiens vleu- gelaanval niet te stuiten was. De Middelburgse damclub ging za terdag in Eindhoven met 11-9 on deruit tegen PSV Dammen. Toen de helft van de partijen klaar was stond er een 8-2-tussenstand voor de Brabanders op het scorebord. Het tweede team van PWG heeft het altijd lastig tegen De Variant. De wedstrijd van zaterdag was geen uitzondering. Het werd 11-9 voor de ploeg uit Oudenbosch, die na overwinningen van Ko Louwer- se en Rianka Rentmeester nog even tegen een 6-2-achterstand aankeek. Gelijkspel voor waterpoloërs De Ganze GOES - De waterpoloërs van De Ganze hebben zaterdag met 5-5 ge lijkgespeeld tegen Hieronymus 2, dat eveneens in de onderste regio nen van de derde klasse staat. De Goese formatie stond aan het einde van de tweede periode met 4-2 achter, maar kwam in de der de en vierde periode goed terug. Scores De Ganze: Cheyenne van Ber- kel 3, Maarten Buijs en Frenske Ijzer- mans 1. Winst voor beide teams BC Vlissingen VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen bleven ongeslagen in de hoofdklasse. De koploper won met 96-59 van Den Dungk. De vrouwen van BC Vlissingen wonnen eveneens. OBC werd met 58-41 opzij gezet. Omdat BV Sou burg vrij was, nam BC Vlissingen de eerste plaats in de overgangs klasse over. BC Vlissingen heeft wel twee duels meer gespeeld. door Hans Markusse MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe moesten in de eerste klasse opnieuw een nederlaag in casseren. In en tegen Alkmaar kwa men de Middelburgers er niet aan te pas. De Goese derdeklasser To- vaal blijft daarentegen winnen. Alkmaar-Oemoemenoe 37-12: Oe moemenoe lijkt zich na een goede competitiestart, waarbij in de eer ste drie duels tien punten werden behaald, te moeten richten op de tiende plaats in de rangschikking. Voor die positie zijn Oisterwijk Oysters en Ascrum de voornaam ste concurrenten. In Alkmaar kwam Oemoemenoe er niet aan te pas. In de eerste helft bouwde de thuisclub al een comfortabele 18-owoorsprong op en na rust hielden de Alkmaarders het initiatief Tovaal-Emma 62-3: Op sportpark Het Schenge rekende Tovaal sim pel af met de kampioen van vorig seizoen. Binnen een kwartier leid de de thuisclub door twee tries van Koen Spaas en een conversion van Niels van Harn met 12-0 en tien minuten voor rust was het bo- nuspunt al binnen. Jan-Joost Wie- brens en Jan Otte drukten elk een try en Niels van Harn benutte nog een conversion. Bart Spaas en Ma- rijn Riemens bepaalden de rust stand op 33-0. In het begin van de tweede helft verloor Tovaal de greep op het duel. Patrick Kleinjan redde voor Emma de eer vanuit een penal ty-kick, maar halverwege de twee de helft kwam Tovaal toch weer op stoom. Bart Spaas, Giel Edam en Rik Markusse voerden de score op tot 48-3 en in de slotfase brach ten Niels van Harn en Pim Abbink de bal nog een keer over de lijn en benutte Marijn Riemens nog twee conversions.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44