de Regionalliga Nord •sstitel af r vï PZC Maandag 1 december 2008 3 3 „Hij is een jongen van de straat, een vechter. Ie hoort mensen wel eens praten over struggle for life, Jhon weet uit ervaring wat dat inhoudt. Al die dieetgoeroes krijgen dat niet voor elkaar, zeven ki lo afvallen in één week. Jhon wel. Dat zegt veel over zijn karak ter." Omniworld-trainer Peter Boeve over NEC-spits Jhon van Beukering en zijn overgewicht. In De Pers. „Hetgeeft me inspiratie en energie, en zeker ook een gelukzalig ge voel. Naast mijn familie is ijshockey alles voor me. Wat moet ik anders doen? A/s ik niet op het ijs sta, zou ik gek worden." Robert Müller, ijshockeydoelman van het Duitse Kölner Haie, blijft ondanks zijn dodelijke hersentumor zo lang mogelijk zijn sport beoefenen. In AD. „Bijna iedere Afrikaanse topspeler laat in zijn thuisland een disco theek bouwen. Ook in Sierra Leone zijn genoeg nachtclubs neerge zet. Ik vind het best, onze vingers zijn nu eenmaal niet hetzelfde. Maar ik denk dat we eerder huizen en scholen nodig hebben." Willem li-middenvelder Ibrahim Kargbo doet humanitair werk in geboorteland Sierra Leone. In NRC Next. „En van al die trainingen was nog niet eens één procent per week specifiek voor de 8oo meter. Ik voelde rpe als een gitarist die op een viool moest oefenen." Atleet Bram Som verklaart zijn breuk met trainster Grete Koens. In Sportweek. „Verona heeft zelfs zilver behaald op de WK, ze heeft zóveel be reikt. De KNGU heeft haar zomaar laten gaan, zonder blijk van waardering. Ik vind het jammer dat ze zo met hun toppers om gaan." Turner Jeffrey Wammes over het afscheid van Verona van der Leur. In Sportweek. Schorsing na brengen Hitlergroet Daniel Guijo-Velasco is door het bestuur van Hel mond Sport voor één wed strijd geschorst. De Brabantse club nam de maatregel na het gedrag van de Belgische mid denvelder in de uitwedstrijd tegen RBC Roosendaal. Guijo-Velasco bracht op het veld de Hitlergroet, nadat een speler van RBC bij de scheids rechter had gevraagd een gele kaart te geven aan één van de voetballers van Helmond Sport. Na afloop van de wed strijd legde Guijo-Velasco voor de camera's uit dat hij zijn gebaar gepast vond. Preses Famagusta opgepakt De Cypriotische politie heeft zaterdag de voorzit ter van voetbalclub Anortho- sis Famagusta opgepakt. De man, Andreas Panteli, zou on geveer 1,5 miljoen euro heb ben verduisterd. Panteli ont kent de beschuldiging. Famagusta is dit seizoen de sensatie in de Champions Lea gue. De bescheiden club uit Cyprus, met de Nederlander Jeffrey Leiwakabessy in de ploeg, bereikte het hoofdtoer nooi van het belangrijkste Eu ropese bekertoernooi en heeft nog steeds uitzicht op het bereiken van de volgende ronde. Edgar Davids tegen David Beckham Edgar Davids maakt volgen de week zijn rentree op het voetbalveld. De 35-jarige middenvelder speelt zaterdag 6 december met de 'Oceania All Stars' te gen Los Angeles Galaxy, de ploeg van superster David Beckham. Davids is net als de Fransman Christian Karem- beu en de Australiër Mark Bosnich als gastspeler toege voegd aan de selectie van Oceanië. De 'Pitbull' kwam 74 keer uit voor het Neder lands elftal. De speler was ook actief voor AC Milan, Ju- ventus en Barcelona. Doelman heeft drie keer pech Daniel Zitka zal het uit- duel met Dender niet snel vergeten. De doelman van Anderlecht botste vrijdag avond vlak voor tijd bij een luchtduel hard op een tegen stander en brak daarbij een paar tanden. Omdat de Tsjech vervolgens verkeerd te rechtkwam liep hij ook een breuk in zijn kuitbeen op. Zit ka werd op een brancard afge voerd, maar dat verliep niet vlekkeloos. Eén van de EHBO' ers gleed weg, waardoor de brancard hard op het gras knalde. Drie keer pech dus voor de goalie van de Bel gische club. De Zweedse golfers Robert Karlsson en Henrik Stenson hebben gisteren in de Chinese stad Shenzhen de World Cup veroverd. Het Scandinavische duo kwam uit op een totaal van 261 slagen en bleef daarmee de Spaanse golfers Miguel An gel Jimenez en Pablo Larrazabal drie slagen voor. De Japanse ploeg, bestaande uit Ryuji Imada en Toru Tani- guchi, eindigde als derde, met een totaal van 270 slagen. Zweden won de World Cup voor de tweede keer. In 1991 ver zekerden Per-Ulrik Johansson en Anders Forsbrand zich van de eindzege. Stenson en Karlsson houden aan de overwinning circa 1,3 mil joen euro over. (13.600). Op die toestellen ver dient hij respectievelijk 5, 5 en 10 punten. „Op elke toestel mag de trainer vier jongens inzetten. Hun resultaten worden steeds afgezet te gen die van één van de tegenstan ders", legt Van Minde uit, „De coach bepaalt min of meer ter plekke wie hij wanneer laat tur nen. Hij is eigenlijk meer met de tactiek dan de oefeningen bezig. Als hij denkt mij in te gaan zetten, maar de jongen van Leopoldshöhe doet het heel slecht, dan kan hij zijn keuze nog veranderen. Dan wacht hij met mij, tot er een bete- Carlo van Minde turnt uiterst ont spannen in de Duitse competitie. De Goesenaar blijft bijna fout loos bij KTT Oberhausen/TC Sterkrade. re turner komt. Het is dan de be doeling steeds een betere score neer te krijgen dan je tegenstan der. En de ene keer moet je zelf als eerste aan de bak, de andere keer kun je resultaat van de ander af wachten." Op brug moet Van Minde bijvoor beeld voor zijn opponent in actie komen. De Goesenaar imponeert het publiek, dat minder gewend is, met een score van 13.600. De jon gen van Leopoldshöhe worstelt daarna met het toestel, moet zijn oefening onderbreken en scoort slechts 4.800. Van Minde: „Daar door kreeg ik die 10 punten. Da's uitzonderlijk. Dan is het verschil zo groot, dat je het hoogste aantal krijgt. Maar meestal pak ik 4 of 5 punten, omdat ik zo'n tweeënhal ve punt meer van de jury kijg." Voor de Bevelander lijken het alle maal onbeduidende wedstrijden in Duitsland. Toch geniet hij en ziet hij het belang ervan in. Van Minde: „Ik ben hier gekomen om de club naar de 2.Bundesliga te hel pen. Dat lijkt nu te gaan lukken. Ik geloof dat het heel lcang geleden is dat Oberhausen zo'n succes heeft gehad. Mijn teamgenoten worden ook steeds beter en zijn ook wel toe aan een hoger niveau." Als het aan de Goesenaar ligt, is hij er volgend jaar ook weer bij. Hij wil de club helpen er in te blij ven. Maar kan hij de i.Bundesliga ook aan? „Ja, ik denk van wel", zegt Van Minde eerlijk. „Misschien kan dat over twee jaar. Maar ik moet dan wel hopen dat een club mij vraagt." gekozen voor de korte cross om wat ritme op te doen na een bles sure. Rabout won bij de masters voor Luteijn. Edwin Stolk (Flak- kee) was de snelste voor master Ra- bout. Een vreemde eend op de kor te cross was C-junior Tommy Staal I (Delta Sport). Vorige week liep hij naar de overwinning in de Waran- d'ecross, maar was nu te laat om bij de C-junioren te starten. Zon der blikken of blozen hield hij stand tussen de grote mannen en finishte op de derde plaats overall op slechts acht seconden achter winnaar Stolk. Aniek Aper (RK- r HAV) boekte de derde zege op rij bij de vrouwen korte cross. Margot de Nijs had het voor het eerst in ja ren niet gemakkelijk bij de korte cross masters. Toch won ze. Tim Pleijte gaat onbedreigd op de zege af in de Elderschanscross. foto Peter Nicolai juryscore en dat van zijn tegenstander. - foto Roeland van Vliet Nu nog kruisfinales In de Regionalliga Nord zitten acht clubs. In de maanden ok tober en november werken die een halve competitie af. Na de zeven speelronden gaan de nummers één en twee door naar de kruisfinales. Daarin tref fen ze de beste ploegen uit de Regionalliga Süd. t- Op 13 december turnt KTT Oberhausen/TC Sterkrade te gen KTV Heillbron, de nummer twee van de Regionalliga Süd. En TuS Leopoldshöhe II staat dan tegenover Exquisa Ober- bayern. De winnaars van deze kruisfinales, die in Heidelberg afgewerkt worden, promove ren naar de 2.Bumdes85ga. p- In de zeven competitierondes, waarin Van Minde niet eens el ke keer in actie kwam, is de Goesenaar topscorer gewor den. Hij pakte in totaal 140 punten. Voor Van Minde is het kam pioenschap met KTT Ober hausen/TC Sterkrade zijn twee de clubsucces binnen een maand. Op 16 november wón hij in Nederland al de Nationa le Team Cup met Flik Flak Den Bosch. De Goesenaar richt zich na 13 december volledig op het EK, dat in het voorjaar van 2009 in Milaan wordt gehouden. In de aanloop naar dat toernooi zijn er twee kwalificatiewedstrij den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41