coffeeshop als buur?' rookverbod 'Kinderen niet confronteren met handel' 'HET MIDDELBURGS IHEDEN KIJKDAG! I Delta verwacht hogere winsten Miss Zeeland strandt in finale PZC Maandag 1 december 2008 3 Concert- en Gehoorzaal Middelburg van 15.00 tot 20.00 uur Veilingmeester A. I. Verhage I 0118-627639 06-23360501 I I www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl KJ 'Ci -i-fc-i"* feW'fe c- dinsdag 2 december Porgy en Bess Terneuzen aanvang 19.30 uur Aanmelden of meer informatie? Bel of mail lezersredacteur Edith Ramakers debat@pzc.nl of0118-434005 Buren van coffeeshops staan al lerminst te springen om te praten over hun ervaringen. Zelfs buren van shops die al gesloten zijn, willen alleen maar anoniem hun ervaringen vertellen. Waar ze allemaal over klagen is de dreigen de en intimiderende sfeer die al tijd rondom een coffeeshop hangt. Dat komt volgens hen door het 'foute publiek' dat zich bij een der gelijke zaak ophoudt. Ze doelen vooral op klanten die buiten rond hangen en verkopen aan minderja rigen. Maar ook dealers die zich in de buurt ophouden en klanten overhalen onrzwaardere drugs te kopen. „Ik wil niet dat mijn kinde ren, als ze uit het raam kijken of buiten spelen, geconfronteerd wor den met die handel", zegt een buurvrouw van een voormalige Middelburgse shop. Wat hen ook stoort is dat het zo moeilijk is een shop op basis van overlastklachten gesloten te krij gen. Dat is volgens hen een bijna heilloze "weg. Volgens buren is de overlast die een coffeeshop veroorzaakt niet te vergelijken met de overlast die een andere horecazaak veroorzaakt. Dat komt volgens hen vooral door dat een café of disco een gewoon bedrijf is en rondom een coffees hop een crimineel imago hangt. MIDDELBURG - Delta NV verwacht de komende jaren het netto resul taat flink op te schroeven. Voor dit jaar wordt een netto resultaat van 92 miljoen euro verwacht. Voor volgend jaar zal het netto resultaat - zo is voorzien - stijgen naar 102 miljoen euro, in 2010 wordt 133 miljoen euro verwacht en in 2011 een bedrag van 152 miljoen euro. Uit de toelichting van Delta blijkt dat deze groei te danken is aan een positieve ontwikkeling bij de divi sies Energie en Delta Milieu. Ook het operationeel resultaat van New Business ontwikkelt zich po sitief In het ondernemingsplan van Del ta wordt er vanuit gegaan dat het netwerkbedrijf vanaf 2011 volledig zal zijn afgesplitst en de Sloecentra- le in 2009 wordt opgeleverd. HILVERSUM - De Wemeldingse Vi vian Folmer heeft de titel Miss Ne derland aan zich voorbij zien gaan. In het Hilversumse mediapark werd gisteravond de 23-jarige De- niz Akkoyun uit Amersfoort tot het mooiste meisje van Nederland gekozen. Tweede werd Maaike Heethaar (24 jaar) uit het Overijsselse Raalte en derde Desirée van den Berg (21 jaar) uit Santpoort in Noord-Hol land. Vivian Folmer is 22 jaar en werkt als ambtenaar bij de gemeente Schouwen-Duiveland. Het lukte haar niet eerdere Missen Neder land uit Zeeland Sanne de Regt (2003) en Miranda Slabber (2004) op te volgen. Vivian meldde zich pas op het allerlaatste moment aan na een noodkreet van de orga nisatie in de PZC over het geringe aantal inschrijvingen uit Zeeland. Fleur Agema (PW) en Rita Ver donk lieten weten achter de kleine horecaondernemers te staan. „Er was alleen een incidentje met SP-Kamerlid Henk van Gerven. Die sprak zich vierkant uit voor het rookbeleid. Toen vlogen er aan stekers naar het podium en werd de sfeer even wat grimmig." De po litie heeft één aanhouding ver richt. „We hebben ons punt gemaakt. En nu maar afwachten wat de poli tiek doet", zei Fanny Hagens na af loop. Door de gedoogde handel in hasj en wiet, en vooral door de hennepteelt daarvoor, van de softdrugs. is de georganiseerde criminaliteit diep doorgedrongen in de wereld foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3