roept vragen op waterschapsverkiezingen Aan alle bewoners van Zuid-Beveland Vondst van vuurwerk verknalt feestje Ons onderhoud vraagt even uw aandacht: van dinsdag 2 december t/m vrijdag 19 december 2008 B PZC Maandag 1 december 2008 15 Wy staflid 24 u-u-r •per Aaoj Moor n. telanr! Alles op maat: net als uw offerte! ANALYSE krantensnippers): de verbouwing van bioscoop CineCity in Vlissingen is zo goed als klaar. De vernieuwde entree heeft wel iets van een vertrekhal op een vliegveld. De entree is ruimer en lichter dan voorheen. De glazen hokjes van de caissières zijn vervangen door klei ne desks die lijken op een incheck- balie. Achterin de hal is een soort tax free-shop gebouwd. De vernieu wing van de bioscoop en het tienja rig bestaan van CineCity worden ge vierd met een prijzenfestijn voor de bezoekers. CineCity geeft een paar duizend prijzen weg, variërend van een reis voor twee personen naar Hollywood tot een jaar lang gratis popcorn bij elk bezoek. www.cinecity.nl ongeldig. Het nieuwe waterschaps bestuur vertegenwoordigt straks slechts 28 procent van de ingezete nen. Dat is in de eerste plaats de schuld van de 72 procent niet-stem- mers zelf Wie niet stemt, moet niet klagen. Maar dat betekent niet dat er toch vraagtekens te stellen zijn bij de verkiezingen. Verkiezingen horen geheim te zijn. Wie wilde stemmen, moest echter zijn geboortejaar invullen. In combinatie met het door een nummer gewaarmerkte stembiljet, kon gecontroleerd worden of de stem wel door de juiste stemge rechtigde was uitgebracht. Maar zo wek je de indruk dat een stem tot een persoon is te herleiden. Het systeem van stemmen per post maakte het ook gemakkelijk om stemmen te ronselen. Bij andere verkiezingen wordt dit tegenge gaan door het per persoon laten uitbrengen van volmachtstemmen te beperken. De waterschapsverkie zingen kenden deze ingebouwde beveiliging niet. De waterschappen lijken doorge schoten in hun poging het de kie zer zo gemakkelijk mogelijk te ma ken. Als het waterschap als demo cratisch instituut serieus genomen wil worden, moeten er ook serieu ze verkiezingen gehouden wor den. 's-CRAVENPOLDER - Agenten heb ben op een feestje in de Ambacht straat in 's-Gravenpolder pakket ten vuurwerk gevonden en in be slag genomen. Buren hadden in de nacht van za terdag op zondag geklaagd over ge luidsoverlast. De bewoner en de rest van de feestgangers weigerden mee te werken aan een onderzoek naar het vuurwerk. De agenten za gen zich daarom gedwongen een huiszoekingsbevel aan te vragen. Bij terugkomst bleek het vuur werk verdwenen. De bewoner kreeg twee processen-verbaal aan zijn broek: de één voor weigering van medewerking aan een bevel en de andere voor het verdonkere manen van in beslag genomen goe deren. Stoelengooier in de kraag gevat GOES - Een 32-jarige Kapellenaar is in de nacht van zaterdag op zon dag opgepakt voor het gooien van stoelen op een terras op de Grote Markt in Goes. Bij het uitschrijven van een bekeuring weigerde hij zijn identiteit te bevestigen. Op het bureau plaste de man zijn cel onder en verzette hij zich later toen hij weer op straat werd gezet. door Theo Giele zijn. Lage opkomst, veel ongeldige stemmen, ongelimiteerde mogelijk heden om stemmen te ronselen en twijfel aan het stemgeheim zou den de waarnemers kunnen rap porteren. De uitslag van de verkiezingen voor waterschap Zeeuwse Eilan den wijkt sterk af van die van voor de Provinciale Staten van maart 2007. De Staatkundig Gereformeer de Partij (SGP) werd zaterdag als winnaar uitgeroepen met 20,8 pro cent van de geldig uitgebrachte stemmen. Bij de Statenverkiezin gen kwam de SGP uit op 11,7 pro cent. Nu kun je veel van de SGP zeggen, maar niet dat de partij het van de zwevende kiezer moet heb ben. De winst van de SGP is ge heel en al toe te schrijven aan de lage opkomst. Nog niet eenderde van de 214.604 kiesgerechtigden bracht een stem uit. Van de 66.548 uitgebrachte stemmen waren ook nog eens liefst 5617 stemmen, 8,5 procent, Op bovenstaande dagen verricht DELTA Infra B.V. onderhoudswerkzaamheden op Zuid-Beveland. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Bruin water is gewoon drinkbaar. Maar wij adviseren de bewoners van bovengenoemd gebied, een kleine hoeveelheid schoon water in de koelkast te bewaren en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Ook kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Informatie Wij informeren u over het juiste tijdstip van de werkzaamheden via een huis-aan-huis-bericht. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 www.DELTA.nl e-mail: info@DELTA.nl DELTA Infra B.V. aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. Giï/ides

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39