Onbezorgd de beste in 1 Tim Pleijte stevent op de crc Carolein van de Plasse laat de concurrentie kansloos in Heikant m Beije moet meerdere erkennen In Sengers 32 Maandag 1 december 2008 PZC Strijd om Theo Buyck Trofee beleeft zijn laatste editie. door Lucien RoeSandt HEIKANT - Carolein van de Plasse stond zaterdag bij de strijd om de Memorial Theo Buyck Trofee in Heikant op eenzame hoogte. De amazone uit Yerseke sprong met Delta Mossels So Llovely naar het goud en eiste met Delta Mossels Upgrader het zilver op. Van de Plasse was de laatste winnaar van de trofee. De wedstrijd is een eerbetoon aan de in 199S overleden vice-voorzit- ter van de Eenhoornruiters uit Oostburg. Theo Buyck genoot bij de ruiters en concoursorganisaties grote bekendheid als ringmeester. De tiende editie was de laatste, omdat de Eenhoornruiters op houdt te bestaan. De club uit Oost burg fuseert op 1 januari 2009 met de Biezenruiters uit Eede en Zwin- ruiters uit Nieuwvliet. De drie ver enigingen gaan dan verder onder het vaandel van de paardensport- Carolein van de Plasse is de laat ste winnaar van de Theo Buyck Trofee geworden. De amazone uit Yerseke pakt goud en zilver in Heikant. vereniging West Zeeuws-Vlaande- ren. De trofee - een afbeelding van een ringmeester in actie - werd daarom als blijvende herinnering geschonken aan Theo's weduwe, Wies Buyck. De beste combinatie in de barrage van de klasse L, M, Z en ZZ mag zich de winnaar noemen van de Theo Buyck trofee met de daaraan verbonden cheque van 200 euro. Carolein van de Plasse liet er in Heikant geen twijfel over bestaan wie de beste was. Michelle Evertse nestelde zich in de klasse L met Voila in de barrage (44.66 seconden) in eerste instan tie aan de leiding. Carolein van de Plasse bewees dat het veel sneller kon. In de klasse Z stuurde ze de met veel vermogen van de bodem verende Delta Mossel Upgrader in 41.49 seconden naar de finish. In de afsluitende klasse ZZ onder streepte Carolein van de Plasse met Delta Mossels So Lovely nog maals haar meesterschap. Als eer ste starter in de barrage vloog ze met de ontketende Heartbreak- er-zoori in 39.39 seconden over het parcours. Naar later bleek goed voor een overtuigende overwin ning. Met een springfout en een tijd van 45.48 vormde Michelle Evertse met Uzelma geen bedrei ging- door Sjaak Sinke NISSE - Het bezoek van Harm Sen gers uit Eindhoven aan zijn schoonouders in 's-Heerenhoek bezorgde Arjan Beije een kater. De atleet uit Burgh-Haamstede moest tijdens de Zakloop in Nisse zijn meerdere erkennen in de Braban der. Een recordaantal van 460 deelne mers werd om twee uur in Nisse weggeschoten. Driehonderd atle ten deden mee aan de halve mara thon. Arjan Beije nam samen met Harm Sengers en Niels Koole het initiatief, hetgeen al snel resulteer de in een grote voorsprong op de achtervolgers. Halverwege de wed strijd moest vijfvoudig winnaar Koole lossen. Met nog een halve kilometer te gaan, "ging Beije nog steeds aan de leiding. De winst lag voor het grij pen, maar Harm Sengers maakte zijn kleine achterstand nog goed. „Ik ben altijd goed in de laatste ki lometer en toen het gat met Beije niet groter werd, wist ik dat ik kon winnen", zei de Brabander na af loop. Even leek het er op dat Sengers het parkoersrecord van 1.13.09 (2003 Sepp Vermeulen) zou ver breken, maar met 1.14.01 kwam hij een kleine minuut te kort. Marlies Jongerius was weer een klasse apart bij de vrouwen. Sa men met haar 'schaduw' Jan de Wilde liep ze soepeitjes naar een tijd van 1.24.20 en dat was ruim be ter dan het vrouwenrecord van Helmie Rademakers uit Den Haag die driemaal won en in 2005 een tijd liep van 1.25.36 Chantal Koole-Maat (Zoutelande) gaf bijna negen minuten toe op de winnen de tijd en werd kort gevolgd door Anita Joziasse (Goes). I Carlo van Minde wordt kampioen met turnteam Oberhausen. door Roeland van Vliet OBERHAUSEN - In een ietwat geda teerde sporthal in Oberhausen staan ietwat gedateerde turntoe-' stellen. Opmerkelijk genoeg pres teert Carlo van Minde, de Goese- naar die dit jaareen uitstapje maakt naar de Duitse competitie, juist in die entourage beter dan ooit. „Ik heb twee weken geleden nog mijn meerkamprecord verbe terd." De twintigjarige Van Minde ver telt dat op de dag dat hij met KTT Oberhausen/TC Sterkrade kam pioen wordt in de Regionalliga Nord. Dat is het derde niveau van Duitsland. In de slotwedstrijd wordt de nummer twee, TuS Leo- poldshöhe II, met 76-10 verslagen. „Het is hier allemaal heel relaxed. Je kunt hier ontspannen je oefe ningen doen. Dat is heel anders dan in Nederland, waar veel con currentie is en je dus altijd onder druk staat. Maar als je hier eens een foutje maakt, wordt dat toch door je teamleden opgevangen. Je kunt je hier meer permitteren." Maar Van Minde loopt de kantjes er niet af in Duitsland. Integen deel juist. Hij blijft bij al zijn optre dens nagenoeg foutloos, laat hij trots weten. Van Minde: „In één van de twee wedstrijden waarin ik op alle toestellen werd ingezet, haalde ik 84,900 - een persoonlijk record." En zijn nieuwe topresul- taat op voltige - standaard zijn zwakste onderdeel - mag er ook zijn: 13.100. „Ik doe ongeveer de zelfde oefeningen als op het laatste NK. Hier en daar voeg ik nog wat elementen toe. Dat is genoeg voor deze competitie." Ruim genoeg zelfs. De Goesenaar steekt in de Regionalliga Nord met kop en schouders boven de ande ren uit. Het niveau is dan ook ei genlijk te laag voor de Oranje-in ternational. „Soms is er nauwelijks tegenstand", zegt Van Minde. „Vandaag verwacht je dat het te gen de nummer twee spannend gaat worden, maar ik vind dat de tegenstander heel weinig heeft 'la ten zien. We hebben het wel eens moeilijker gehad." Van Minde komt tegen Leopolds- höhe drie keer in actie: op vloer (14.100), sprong (15.100) en brug De koplopers in de Zakloop. Arjan Beije, Niels Koole en Harm Sengers (vl- nr). foto Willem Mieras Sandra de Block is bij de vrouwen een klasse apart. door Sjaak Sinke AARDENBURG - Na zijn sprankelen de optreden in deElder- schanscross kan alleen een blessu re Tim Pleijte nog afhouden van zijn tweede titel in de Deltacross- competitie. De atleet van Dynami ca won eerder al in Hulst. Op het knusse parcours in de bos sen rondom het kasteeltje De El- derschans keek Pleijte slechts 500 meter tegen de achterkant van het gele shirt van de Belg Bart Bleyae- rt aan, die er na de start de sokken in zette. Daarna was het gedaan met de kansen op de zege voor de Belg. Pleijte ging erop en erover, in een strak tempo. „Dit was de snel ste tijd die ik ooit hier gelopen heb", liet hij na afloop tevreden weten. Na de tweede zege van Pleijte gaat Jesper Francke (Dynamica) nog wel aan de leiding in de crosscom petitie, maar de verwachting is dat hij later zal moeten buigen voor Pleijte. Na drie wedstrijden op rij neemt Pleijte nu twee weken rust om weer fris aan de start te ver schijnen in de Kustcross op 13 de cember in Vlissingen. Kevin de Pagter was blij met de tweede plaats: „Ik ben heel geble ven en dat is het belangrijkste. Van te voren wist ik al dat Tim nog veel te sterk voor me is", zei de Westkappelaar. Opvallende deelne mer was Niek den Exter. Vorige week was hij als lid van Schelde- sport nog ijzersterk bezig in de Warandeloop van Tilburg en nu liep hij in de kleuren van het Bel gische Duffel: „Ik ben ook lid van Duffel waar ik met sterke mannen als jeugdkampioen Maarten Mor telmans kan trainen." Bij de vrouwen leidt het geen twij fel dat Sandra de Block de titel van Anjolie Engels overneemt aange zien de laatste nog niet aan de start is verschenen en ook niet meer aan de vereiste vijf wedstrij den kan komen. Astrid den Her der (AV'56) deed het op de twee de plaats verdienstelijk voor nieuw komer Elisa Rijk (Wielingen) Theo Rabout (Wielingen) en Sjaak Luteijn (Wielingen) hadden Carlo van Minde verdient op het toestel brug het maximale aantal van 10 punten, vanwege het grote verschil tussen zijn1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36