show en is trefzeker de rust niet meer te boven AZVV heeft geen kind aan zwak Heinkenszand z PZC Maandag 1 december 2008 I 31 Jonge spits (19) maakt na elf wedstrijden zijn eerste goal voor Hoek. door Frits Bakker hoek - De lichten waren al lang ge doofd, het sportpark was verlaten, maar vanuit de volle kantine klonk nog een kreet die tot ver in de omgeving te horen moet zijn geweest. „Josimaaar Pattinamaaa." De 19-jarige Molukker, maker van de tweede en beslissende goal van Hoek zaterdag tegen SDC Putten (3-1), moest er bijna van blozen. Zijn eerste doelpunt in de competi tie, een paar vloeiende acties en combinaties na de rust... Zó had hij zich nog niet laten zien in zijn nieuwe omgeving. In zijn laatste jaar voor de transfer van Jong Ambon naar Hoek was Pattinama goed voor 28 competi tiegoals. Maar tot zaterdag wilde het voor zijn nieuwe club, die vier klassen hoger speelt, maar niet luk ken met de centrumspits. Hij kreeg het vertrouwen van de trai ner, van het publiek, maar scoren deed Pattinama niet. Totdat hij za terdag, in de vijfde minuut na de rust, eindelijk zijn klasse voor de goal kon tonen. De voorzet kwam van links, hij nam aan met rechts en van net binnen de zestienme ter schoot hij raak met links, on houdbaar voor de keeper. „Ik ben er natuurlijk heel blij mee", lachte hij na afloop voor de kleedkamer zijn tanden bloot. „Hoe langer die goal uitblijft, hoe meer je gaat twij- Karakteristieken felen." Trainer Gaby Demanet ver telde later: „Ik had jossie in de rust op zijn donder gegeven, omdat hij te weinig bracht." De aanvaller had die schrobbering kennelijk goed begrepen. Na de rust en na zijn snelle goal stond er ineens een andere Pattinama op het veld. Met zijn acties, schoten (één keer op de lat) en versnellingen be stookte hij de verdediging van de tegenstander. De Hoekse aanhang heeft er elf wedstrijden op moeten wachten. „Ik heb wel eens gedacht: daar ben ik niet voor naar Hoek gekomen. Het was toch al bijzonder dat ik be sloot om naar hier te komen. Jong Ambon is zó anders, het is met geen andere club te vergelijken. Daar is alles gebaseerd op vriend schap, is het één grote familie. Ik heb lang getwijfeld of ik het wel zou doen, maar Paul Telussa zei el ke keer: wat wil je, hogerop of met je vrienden spelen?" Pattinama koos voor een hoger ni veau en merkte meteen hóe veel hoger vier klassen is. „Ik kon het op de training niet bijhouden, in het veld ging het allemaal veel snel ler, d'r werd gecombineerd met één keer de bal raken, ik kon bijna geen acties maken. Maar ik heb het aan Björn Langeveld en Tho mas Ragut, die veel op me hebben ingepraat, te danken dat ik niet moedeloos ben geworden. Zij pro beerden me elke keer weer op te peppen. En de trainer bleef me maar vertrouwen geven." Meer dan Regilio Pinas, die altijd k Hoek-SDC Putten 3-1 (1-1). 10. Gideon Imagbudu 1-0, 30. Albert van Nijhuis 1-1, 50. Josimar Pattinama 2-1, 90 (+3). Stijn Mahieu 3-1. Scheids rechter: R, van de Waerdt (Veenendaal). Gele kaart: Thomas Ragut, Mi chael Koné, Josimar Pattinama (Hoek), Marchel Kamphuis (SDC Putten). Aantal toeschouwers: 400. Hoek: Joan van Belzen; Jeroen van de Broeke, Giovanni Siereveld, Geert Bosschaart, Michael Koné; Thomas Ragut (70. Maarten van Rosevelt), Gi deon Imagbudu (60. Kenneth Okorley), Stijn Mahieu, Alan Grozdanic; Fer ry Alfons (82. Regilio Pinas), josimar Pattinama. op de bank begint, kreeg Pattina ma de voorkeur in de basis. Het be taalde zich zaterdag uit, in een wedstrijd die na de rust pas werd beslist, omdat Hoek na een treffer van Gideon Imagbudu in de tien de minuut, uit een combinatie van Pattinama en Jeroen van de Broe ke, na een half uur de voorsprong weer weggaf Joan van Belzen liep bij een lange bal naar de rand van het strafschopgebied, riep naar Geert Bosschaart dat hij de bal moest laten gaan, maar tastte zelf mis, waardoor de Puttense top schutter Albert van Nijhuis een leeg doel voor zich had (ï-r). Het krachtsverschil tussen Hoek, dat met Grozdanic en Imagbudu als uitblinkers goed verzorgd voet bal speelde en SDC Putten, dat meestal de lange bal naar voren hanteerde, werd onmiddellijk na de rust weer in de score uitge drukt. Toch was het na de goal van Pattinama nog geen gewon nen spel, want nadat Imagbudu met een hamstringblessure was uitgevallen, leek Hoek de greep op het middenveld te verliezen. Trainer Demanet deed twee opval lende omzettingen: Kenneth Okor ley, een lichtgewicht met een prachtige techniek, werd op de plaats van Imagbudu gezet, Maar ten van Rosevelt kwam in het veld voor de ook geblesseerde Ragut. Vooral Okorley hield op karakter stand tegen de stormloop van de Puttenaars om de gelijkmaker te forceren. Hoek bleef overeind in het slot, waarin het zowaar nog kon uitlopen naar 3-1 door een pre sentje van de scheidsrechter. Van Rosevelt liet zich vallen in de zes tienmeter, de strafschop was over dreven. Stijn Mahieu schoot vanaf de stip met een hoogstandje de eindstand op het scorebord. Hoek behaalt een verdiende 3-1-thuiszege op SDC Putten. In de slotfase van de wedstrijd per sen de bezoekers er nog ver geefs een offensief uit. Cadzand pas in laatste minuut langs SVD middelburg - Ondanks een groot overwicht na de rust boekte Cad zand een benauwde 3-2-zege op SVD. Door een treffer van Angelo Martlé kwam Cadzand aan de lei ding. Met twee uitvallen boog SVD de achterstand om in. De tweede helft was volledig voor Cadzand, dat via Dennis Huygens gelijk maakte. De 3-2, die eigenlijk niet kon uitblijven, viel in de slot minuut. Ronald van Hyfte was de gevierde man voor de thuisclub. CPC verslaat directe concurrent Nivo Sparta middelburg - GPC Vlissingen heeft zich enigszins uit de onder ste regionen van de eerste klasse gewerkt. De Walcherse formatie won zaterdag met 1-0 bij concur rent Nivo Sparta. Nivo Sparta en GPC Vlissingen wa ren voor rust, in een open wed strijd, aan elkaar gewaagd. De be slissing viel in de zeventigste mi nuut, toen Björn Ronde op links uitbrak en daarna Lunven Ver meer in staat stelde om te scoren. Terneuzen D1 verliest ook van Baronie D1 middelburg - De D-pupillen van Terneuzen hebben het uiterst las tig in de tweede divisie. Zaterdag was er een nederlaag tegen Baro nie Di. In Breda werd het 6-0. Het betekende de tiende nederlaag van Terneuzen Dl in elf competi tiewedstrijden. De Zeeuws-Vlaam- se ploeg staat met één punt onder aan. JVOZ/Cortgene Dl behaalt in dezelfde competitie aanmerkelijk betere resultaten en doet zelfs mee om de prijzen. Spui zet Wemeldinge na rust op achterstand middelburg - Hoewel Spui na een verdedigingsfout nog op een 0-1-achterstand kwam tegen We meldinge, wonnen de Zeeuws-Vla mingen toch met 3-1. Dennis Wisse maakte namens We meldinge de 0-1. Jelmer de Pooter bracht nog voor rust de gelijkma ker op het scorebord. De tweede helft was volledig voor Spui. Veli Eryürük nam de 2-1 voor zijn reke ning en de 3-1 kwam van de voet van Ludwig Kalisvaart. Hoek 2 nagenoeg zeker van periodetitel hoek - Hoek 2 verzekerde zich za terdag zo goed als zeker van de eer- ste-periodetitel in de reserve hoofdklasse. In de thuiswedstrijd tegen Kloetinge (2-1-zege) had het er weliswaar lange tijd alles van weg dat Hoek 2 met een gelijkspel genoegen moest nemen, maar een doelpunt van Gert Jan Hamelink in de slotminuut bleek alsnog goed voor de volle winst: 2-1. Zijn broer Peter maakte na dik een uur de 1-1 uit een strafschop. De Blauwe Tulp wint topper van Spitsbroek middelburg - In de eerste klasse van de West Zeeuws-Vlaamse zaal voetbalcompetitie Orevo klimt De Blauwe Tulp door een verdiende 8-4 overwinning op Spitsbroek naar de tweede plaats. Koploper La Porte D'or maakte geen fout en won met ruime 5-0-cijfers van Eetcafé The Chat. GAOS pakte zijn eerste punten door van RVS Engelaar te winnen. GAOS haalde net als La Porte D'or fors uit en won met 7-2. Mervin Niemantsverdriet (zwart-wit shirt) van Kloetinge haalt uit op het doel van Terneuzense Boys. Dennis van de Broeke van de thuisclub kijkt toe. foto Camile Schelstraete Axelaren winnen hun vijfde uitwedstrijd op rij. door Klaas Verspoor middelburg - In de derde klasse A won AZW de vijfde uitwedstrijd op rij door Heinkenszand met 6-1 te verslaan. Doordat koploper Veere ook won (5-1 tegen Rillan- dia) behoudt AZW twee punten achterstand op de nummer één. Ook de twee andere ploegen uit de top vier, Dauwendaele (5-0 bij Colijnsplaatse Boys) en DFS (1-0 tegen De Meeuwen), boekten een overwinning, waardoor aan de kop van de ranglijst niets verander de. In de strijd om de tweede pe riodetitel staat AZW er goed voor. Na de eerdere 3-1-overwin- ning in Nieuwerkerk tegen SKNWK en het gelijkspel (2-2) op eigen veld tegen Wolfaartsdijk be zet de ploeg uit Axel nu op doelsal do de tweede plaats in de periode. DFS leidt met negen punten uit drie duels en AZW en Veere vol gen op twee punten. Heinkenszand-AZW 1-6: Het eerste halfuur hield Heinkenszand het verdedigend nog droog maar na de 0-1 in de dertigste minuut van Kana da Rosa Bernardo, die profiteerde van een slippertje van de Heinkenszand-doelman, was er geen houden meer aan voor de thuisploeg. Heinkenszand was in het vervolg van het duel aanval lend onmachtig waar AZW zich aardig mocht uitleven. Corné Lan- gendoen zorgde voor rust al voor 0-2, nadat hij daarvoor vier tegen standers uitkapte. Na een misver stand in de verdediging van Hein kenszand zorgde Da Rosa Bernar do in de 66e minuut voor de 0-3. Michiel Standaert gaf doelman Ste fan Meulpolder voor de vierde keer het nakijken. Via goals van Bert Apperlo en op nieuw Langendoen werd het eerst 0-6 voordat Leon Bek de enige Heinkenszand-aanval van het over wegend éénzijdige duel met een treffer beloonde. DFS-De Meeuwen 1-0 (1-0). Huib Nor- tier 1-0. Wolfaartsdijk-SKNWK 3-4 (1-1). Er- win Nelissen 0-1, Wilfred van den Dries 1-1, Christian van Vossen 1-2, Erik Rijke 2-2, Wesley Goud 2-3, Harm Fluijt 3-3, Wesley Goud 3-4. Kapelle-ZSC'62 2-1 (1-0). Job van de Vrie 1-0, Richard Bal (e.d.) 1-1, Romano Meerman 2-1. Veere-Rillandia 5-1 (2-0). René Mi chel Gerritsen 1-0, Gerben Bakker 2-0, Arjan Koopmans 2-1, Edwin van Taten- hove 3-1, Giacomo Wattel 4-1, Silvion Uranie 5-1. Colijnsplaatse Boys-Dauwendaele 0-5 (0-2). Francis Langemaire 0-1, Jaap de Kroo 0-2, Francis Langemaire 0-3, Jaap de Kroo 0-4, Ezra de Korte 0-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35