Josimar Pattinama steelt de Terneuzense Boys komt misser voor krsjgt een pak rammel ïöustrial Oostkapelle boekt nipte zege op Arnemuiden 30 Maandag 1 december 2008 PZC Z JL Zeeuws-Vlamingen gaan met 7-1 onderuit bij Roda Boys. door Peter van Kouteren AALST - Zaamslag uit of Zaamslag thuis is in de eerste klasse C een wereld van verschil. De debutant verloor in Aalst de derde van de vier uitwedstrijden dit seizoen en incasseerde een zware nederlaag: 7-1. De Zeeuws-Vlamingen gingen te gen Roda Boys over de knie en mochten niet mopperen, dat de thuisploeg het vizier niet altijd op scherp had staan. Zo kreeg de nummer twee van de ranglijst in de eerste twintig minuten grote kansen, maar tot scoren kwam het geruime tijd niet. Frans van den Steenoven opende na bijna een half uur de score: 1-0. Roda Boys, dat op het middenveld heer en meester was en via de vleugels ge vaar stichtte, bleek niet van de topscorer van de eerste klasse C af hankelijk. Door twee treffers van Mark van der Meijden werd de ruststand op 3-0 bepaald. Nadat Jo ris Rademakers bij één van de spaarzame mogelijkheden voor Zaamslag raak had geschoten (3-1), pakte Roda Boys de draad weer op. In het laatste half uur werden de Zeeuwen onder de voet gelo pen. Dat resulteerde onder meer in drie doelpunten binnen tien mi nuten. Kort voor tijd werd het nog 7-1 uit een strafschop. Roda Boys-Zaamslag 7-1 (3-0). 28. Frans van den Steenoven 1-0, 39. Mark van der Meijden 2-0, 41. Mark van der Meijden 3-0, 54. Joris Rademakers 3-1, 59. Remy Schouwenaar 4-1, 60. Frans van den Steenoven 5-1, 69. Mark van der Meijden 6-1, 88. Tonnie Keinemans (strafschop) 7-1. ScheidsrechterH.A. Blom (Leerdam). Aantal toeschouwers: 200. MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal ging Ar nemuiden thuis met 1-0 onderuit tegen Oostkapelle. Gelet op het spelbeeld was een gelijkspel meer op zijn plaats geweest. Door het verlies verzuimde de ploeg van trainer Henk Ottens de koppositie van Dinteloord over te nemen. Die ploeg ging verrassend met 2-1 onderuit tegen Bruse Boys. SSV'65 toonde weinig medelijden met een gehavend Seolto: 6-1. Arnemuiden-Oosfkapelle 0-1 (0-0). Harold Vermeulen 0-1. Duiveland-Oranje Wit 5-2 (3-1). Den- nie Le Comte 1-0, Ronald Zwager 2-0, Barry Steenpoorte 3-0, Adilson Tavares Lopes 3-1, Ronald Zwager 4-1, Ronald Zwager 5-1, Adilson Tavares Lopes 5-2. Nieuwdorp-VCK 0-1 (0-0). Erik Goudt 0-1. Dinfeloord-Bruse Boys 1-2 (0-1 J.Tho mas Groenveld (strafschop) 0-1, Robin Meertens 0-2, Erik van der Giesen 1-2. SSV'65-Seolto 6-1 (4-0). Jaimy Tims 1-0, Christiaan Boon 2-0, David den Hollander 3-0, Christiaan Boon 4-0, Christiaan Boon 5-0, Arnaud Mol 5-1, Pim Bruins 6-1. Door nederlaag tegen Kloetinge zakt ploeg naar de laatste plaats. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Dat doelpunten het beeld van een voetbalwedstrijd kunnen bepalen, werd zaterdag middag bij Terneuzense Boys-Kloe- tinge nog maar eens duidelijk. De thuisploeg verzuimde voor rust een uitgelezen mogelijkheid te be nutten, kwam even later door een ongelukkig eigen doelpunt op ach terstand en miste in de tweede helft het vernuft om terug in de wedstrijd te komen. In blessuretijd besliste Kloetinge het duel vervol gens vanaf de strafschopstip: 0-2. De Bevelandse ploeg maakte daar mee na drie nederlagen een einde aan een negatieve reeks. „Dit zijn drie belangrijke punten, omdat wij bovenin mee willen blijven doen", zei Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. Voor Terneuzense Boys liggen de kaarten heel anders. Om*- dat de concurrentie punten pakte, zakte de ploeg van Leendert Geel hoed zelfs naar de laatste plaats. „Terwijl ik vind dat er twee gelijk waardige ploegen tegenover elkaar stonden", zei de trainer die vanwe ge een schorsing niet op de bank mocht zitten. „Maar op cruciale momenten leden we te vaak bal verlies. Bij de 0-1 zijn wij in balbe zit maar is het Kloetinge dat scoort." Die treffer kwam op naam van rechtsback Dennis van de Broeke, die met een geplaatste kopbal zijn eigen doelman Ronald Gort ver schalkte (0-1). Het doelpunt kwam letterlijk en figuurlijk uit de lucht vallen, vijf minuten nadat Terneu zense Boys een reuzenkans had la ten liggen. Na een steekpass van Ramazan Kesikbas omzeilde Tim Faassen de buitenspelval en pas seerde vervolgens ook doelman Ja- co van der Schee. De aanvoerder kreeg echter niet de 1-0 maar de misser van de dag achter zijn naam. Voor een leeg doel schoof hij de bal tot ieders verbazing voor langs. Na afloop snapte Faassen er zelf ook niets van. „Volgens mij deed ik alles goed, tot die laatste bal", zei hip „Ik wilde 'm gewoon bin nenschieten, maar raakte 'm te veel met mijn binnenkant, denk ik. Achteraf gezien paste het wel in onze wedstrijd. Het was allemaal net niet." Geelhoed: „Dat moment past ook in het verhaal van veel wedstrijden die we tot nu toe heb ben gespeeld. We doen te weinig met de mogelijkheden. In verdedi gend opzicht hebben we vandaag niet veel weggegeven. Dan is het zuur dat je zo verliest." Toch was de zege voor Kloetinge ook weer niet onverdiend te noe men. De bezoekers kregen de 'Bij 0-1 zijn wij in balbezit, maar is het Kloetinge dat scoort' meeste kansen en dan vooral via de razendsnelle Mervin Niemants- verdriet. In blessuretijd was hij zijn bewaker Peter Doens te snel af en kon scheidsrechter Van Rij singen niets anders dan de bal op de stip te leggen. Daan Esser legde vanaf elf meter de eindstand vast (0-2). De vaste waarden Niels Kole en Marinus Baas stonden toen al als invallers binnen de lijnen. „Na hun blessures hadden ze nog te weinig getraind om ze te laten starten", verklaarde Hiensch. „Daarbij komt dat veel wedstrij den in de tweede helft worden be slist. Doordat ik Niels en Marinus na rust kon brengen kwam er meer rust in ons spel." De trainer kon daarnaast ook weer tevreden zijn over het optreden van Jaco van der Schee. De doel man hield met een paar knappe reddingen de nul en legde daar mee de basis voor de zege van Kloetinge. Bij Terneuzense Boys speelde de beoogde regisseur, Ra mazan Kesikbas, een moeizame wedstrijd. „Na zijn blessure is Ra mazan nog niet in goeden doen", zei Geelhoed. „Hij moet deze ploeg kunnen sturen, maar is daar nog niet toe in staat." Voor de trai ner is het te hopen dat de midden velder zijn vorm snel hervindt. Za terdag komt GPC op bezoek, een directe concurrent in de strijd te gen degradatie. Terneuzense Boys-Kloetinge 0-2 (0-1). 23. Dennis van de Broeke 0-1 (ei gen doelpunt), 90+1. Daan Esser 0-2 (strafschop). Scheidsrechter: J.J.G. van Rijsingen (Boxtel). Aantal toeschou wers: 250. Josimar Pattinama scoort de 2-0 voor Hoek. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34