Maja Lemmen wint cultuurprijs Innovatie Schoondijke Zelfgemaakte spullen tegen een 'prikkie' Wintermarkt in sfeervolle entourage Zeventig kunstwerken in Hengstdijk Z PZC Maandag 1 december 2008 1 5 Maja Lemmen (midden) heeft zojuist de Terneuzense Cultuurprijs 2008 ontvangen. Naast haar wethouder Jaap Bos (I) en presentatrice Angélique de Bruij- ne. foto Camile Schelstraete Enthousiasme in Grote Kerk Terneuzen niet van de lucht. door Frank van Cooten TERNEUZEN - Zelden een kerkpu bliek zo uit zijn dak zien gaan als zaterdagavond bij de uitreiking van de Cultuurprijs 2008 van de gemeente Terneuzen. Maja Lem men, manager van Porgy en Bess, won de prijs en het gejuich van de aanwezigen deed de monumenta le Grote Kerk in de Noordstraat op zijn grondvesten schudden. Lemmen was samen met balletpe dagoge Petrella Lion uit Axel en Maurice Kindt uit Westdorpe ge nomineerd. Maja Lemmen was in de ogen van velen de meer dan terechte win naar. Dankzij haar inzet en idealis me vinden de grootste jazzmusici, bluesgroepen, schrijvers, dichters en wetenschappers het een hele eer bij Porgy te mogen optreden. Wat ze met de geldprijs van 2500 euro gaat doen. „Teveel om op te noemen. En misschien kan ik van dat geld ook nog Al Jarreau naar Porgy halen, zei ze in al haar en thousiasme. In Terneuzen was sinds de herin deling geen cultuurprijs meer uit gereikt. Het evenement is nieuw le ven ingeblazen door het vorig jaar opgerichte Platform Kunst en Cul tuur van de gemeente Terneuzen. „Om erkenning te tonen aan de beeldend kunstenaars, schrijvers, dichters en architecten en de men sen die zich inzetten voor behoud van ons cultureel erfgoed", zei voorzitter Wim ten Hoor. „Ook willen we het culturele leven be vorderen en sponsoren en overhe den prikkelen kunst en cultuur meer te ondersteunen." Wat het aanbod betreft gaat het volgens wethouder Jaap Bos steeds beter. Het gaat dan niet alleen om be staande voorzieningen als Toon beeld, de bioscoop en het Schelde- theater maar ook om nieuwe initia tieven als Scheldepop en Dijken van Wijven. „De ambitie van Ter neuzen groeit." Waar het de genodigden zaterdaga- 'ln kelders en garageboxen van de gemeente Terneuzen zit nog veel talent' vond natuurlijk om ging, waren de uitreikingen van de aanmoedi gingsprijs voor jong aanstormend talent en de cultuurprijs. Ondanks de wat houterige stijl van presenta trice Angélique de Bruijne, in het Technisch laboratorium voor studenten op Techno Park geopend. door Frank van Cooten SCHOONDIJKE - Studenten van de Hogeschool Zeeland gaan projec ten bedenken om lokale bedrijven te moderniseren. Dat doen ze van uit een technisch laboratorium op het Techno Park in Schoondijke dat zaterdagmorgen is geopend door wethouder Maria le Roy van de gemeente Sluis en Johan Alle- meersch, voorzitter van het Inno- vatieNetwerk Zeeland. Dit laboratorium heet officieel High Performance Incubator, de eerste in Zeeland. In deze incubator (broedplaats), in het pand van Techno Bizz Connec- dagelijks leven actrice, werd het een meer dan geanimeerde avond. Mede dankzij het spetterende op treden van harmonie De Vereenig- de Vrienden uit Sas van Gent, or ganist Arno Krijger en zanger/gitarist Laurens loensen. Gezien de enorme hoeveelheid aanmeldingen voor de aanmoedi gingsprijs was het moeilijk kiezen voor de jury. „We schrokken ons wild. In kelders en garageboxen in de gemeente Terneuzen zit nog veel talent", zei juryvoorzitter Hans Bos. Wethouder Jaap Bos bouwde de spanning op. „Het is geen Oscar of Gouden Kalf maar de spanning is net zo groot." Stichting Podium van Zaamslag kreeg de aanmoedigingsprijs van wege de brede inzet voor het cultu rele leven in Zaamslag en ver daar buiten. Wat de jury betreft mag er elk jaar een cultuurprijs zijn. tion Zeeland (TBCZ), zijn kanto ren ingericht waar studenten van de Hogeschool onder begeleiding van professionals, kunnen werken aan projecten en opdrachten voor lokale bedrijven. Het gaat dan vooral om het analyseren van be drijfsprocessen en het doorvoeren van innovatie. Bestaande ondernemingen kun nen deskundigen en studenten uit nodigen om te bekijken welk be drijfsproces het best aangepakt kan worden. High Performance is het best te omschrijven als het zo efficiënt mogelijk runnen van een bedrijf Dit zorgt voor verlaging van de kosten en verhoging van de kwali teit. De studenten kunnen vanaf fe bruari volgend jaar aan de slag. TERNEUZEN - Vol trots presenteer den de cliënten van stichting het Gors afgelopen zaterdag hun zelfge maakte producten aan het publiek tijdens de wintermarkt in Activitei tencentrum Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Daar konden klanten het tegen een 'prikkie' kopen. Met name houtwerk en kaarsen werden aan de man gebracht, maar ook kunst werken van mozaïek deden het goed. Vanaf september waren de cliënten, mensen met een lichame lijke beperking, bijna dagelijks in de weer met het timmeren van nestkastjes, vogelhuisjes, houten bakjes en het gieten van kaarsen in de meest uiteenlopende vor men. „Naar deze dag wordt al maanden toegeleefd. Het is het he le proces wat het zo bijzonder maakt. De een zaagt en de ander zet het in elkaar tot het geschikt is voor de verkoop", zegt activiteiten begeleidster Linda van Meeuwen. KLOOSTERZANDE - Een presentatie van hobbyisten in een sfeervolle entourage. Met deze opzet werd vrijdag en zaterdag in de Hof te Zandekerk in Kloosterzande een wintermarkt gehouden. Vanuit de kerk was een kleine rom melmarkt, een loterij en de ver koop van kaarten opgezet. „Om dat het gebouw steeds meer een multifunctionele invulling krijgt moet er voor de brandveiligheid een nooduitgang worden aange bracht", vertelt Loes van der Beek. „De opbrengst van de winter markt wordt hier mede voor be stemd." De bezoekers konden in de gezellig warm aangeklede kerk terecht bij tien kraampjes. De crea ties van onder meer houtsnijwerk, glas-in-lood, sieraden, buitendeco raties en ook spulletjes met een knipoog naar de komende de kerst dagen kregen veel waardering van de bezoekers. Vrijdagavond trad als omlijsting een plaatselijke kin derkoor voor het voetlicht. Zater dag zorgde een ensemble van de koninklijke harmonie St. Cecilia voor een stukje omlijsting. Vlietsiraat 15. Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" HENGSTDIJK - De driedaagse kunstexpositie met zeventig kunstwerken in de Heilige Catharinakerk van Hengstdijk trok vanaf vrijdag ruim 600 bezoe kers. Kunstenaars en kunstliefhebbers kwamen goed aan hun trekken. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31