Streep door komst iooo varkens Heille Strijd om maaien sloot Tuincentrum kiest voor nieuwbouw aan Absdaalseweg Hulst Aardenburgse school wint titel bij zwemmen Sap Reünie Sint Eloy trekt 250 gasten 14 Maandag 1 december 2008 PZC Z Twee meisjes zijn onderweg naar het eindpunt van de estafette op de schoolslag tijdens het schoolzwemkampioenschap in Oostburg. foto Peter Nicolai ~deïïTïT. Achttien teams op West-Zeeuws-Vlaams zwemkampioenschap. door Frank Gijsel OOSTBURG - In sportcomplex De Eenhoorn heeft zaterdag het zwemkampioenschap voor basis scholen in West-Zeeuws-Vlaande- ren plaatsgevonden. In totaal kwa men achttien teams bestaande uit zes zwemmers in actie. De overwinning ging naar het team van de rooms-katholieke ba sisschool Op Dreef uit Aardenburg bestaande uit Lore van Riel, Maris- ka Datthijn, Sophie Claeijs, Anna Gooie en Jeroen en Manon Aers- sens. De tweede plek was voor de Life en Garden trekt niet in bij Life Style Village van Morres. door Frank van Cooten HULST - Tuincentrum Life and Gar den in Hulst gaat definitief niet naar het Life Style Village van Mor res. Gekozen wordt voor nieuw bouw op de huidige plek aan de Absdaalseweg. Na bijna twee jaar onderhandelen met de initiatiefne mers van plan Morres kon er nog steeds geen zekerheid worden ge boden om op tijd het nieuwe tuin centrum te openen. Daar komt nog bij dat exploitan ten Frank Seghers en Stefan Schout sinds vrijdag definitief ei genaar zijn geworden van het tuin- Dat er met betrekking tot het gebo ren worden van een baby kennis van zeer specifieke woorden vereist is, bleek wel weer toen de buur vrouw van de achtjarige Rachel uit Wilhelminadorp moest beval len. Toen de bevalling zich op een dag christelijke basisschool De Drie klank uit Oostburg. Derde eindig de de openbare basisschool uit Breskens. Een van de uitblinkers van de zwemmiddag was ongetwijfeld Manon Aerssens, leerling van de rooms-katholieke basisschool Op Dreef uit Aardenburg. Zij toonde zich de sterkste op de vijfentwin tig meter rugslag, schoolslag en vrije slag. Ze wist telkens Valerie Klaaijssen van de openbare basis school De Berenburcht uit Oost burg achter zich te houden. Op Dreef toonde zich het snelste op het estafettenummer schooi en vrije slag. De ludieke estafette ging naar het zestal van christelij ke basisschool De Drieklank. centrum aan de Absdaalseweg. Na lang onderhandelen tussen Faasse en Fermont Makelaars in Goes na mens de eigenaren en Projectplan Nederland in Kampen namens de huurders was de deal eindelijk rond. De lang gekoesterde wens van bei de oud-medewerkers van Terra Nova, de voorloper van Life en Garden, om een tuincentrum op die plaats te bouwen kan door de aankoop van de grond en de ge bouwen nu doorgaan. Daarom is er geen aanleiding meer om te ver huizen naar het Life Style Village van Morres. Seghers en Schout willen de be staande oppervlakte modernise ren door nieuwbouw en afhanke lijk van de prognoses uitbreiding. Tip? redactie@pzc.nl aankondigde, spoedde Rachel zich naar haar moeder om op opgewon den toon te vertellen dat de baby nu toch wel snel zou komen. Toen haar moeder vroeg hoe ze dat zo zeker wist, antwoordde Ra chel: „Hetfruitsap liep langs haar benen zo haar schoenen in!" Gemeenteraad Sluis werkt niet mee aan bedrij fsverplaatsing. door Frank van Cooten SLUIS - De familie Dingemanse uit Heille mag definitief geen nieuwe boerderij bouwen met duizend biologische varkens aan de Rooms- polderdijk. De meerderheid in de Sluise ge meenteraad trekt een dikke streep door de plannen omdat proble men worden verwacht met land schapscamping Polderzicht die in de buurt staat. „Twee ondernemers vechten om een boterham. Een landschapscam ping gaat echter niet samen met biologische varkens", aldus Arnold Scheppers (D8tT). De boerderij van Dingemanse staat momenteel in Heille. De fa milie wil graag buiten het dorp een nieuw bedrijf beginnen. Op OOSTBURG - Zo'n tweehonderdvijf tig oud-leerlingen uit de beginja ren van de voormalige middelbare school Sint Eloy in Oostburg kwa men zaterdag samen voor een reü nie. De dag begon met een bijeen komst in het gebouw van het hui dige Zwincollege, waar het vijftig jaar geleden begon. Nadat Sint Eloy eerder onderdak vond in IJzendijke en Schoondijke verhuisde de school een halve eeuw geleden naar de Nieuwstraat in Oostburg. Onder de gasten wa ren oud-leerlingen uit Australië, In donesië, Marokko, Frankrijk, Duits land en België. De oudste Sint Eloy-gangers lieten zich in IJzendij ke vereeuwigen in de ruimten waar hun middelbare schooltijd begon: het voormalige stadhuis, te genwoordig gebruikt als museum. In Schoondijke waren er presenta ties en liedjes, die 50 jaar geleden klonken tijdens de opvoering van de openingsrevue van de school. Als afsluiting was er een buffet met Zeeuws-Vlaamse gerechten. Waterschap blijft sloot langs weiland boer Suij vanaf zijn kant maaien. DEN HAAG - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen blijft de sloot langs het weiland van melkveehou der Eduard Suij aan de Tragel in Koewacht jaarlijks alleen vanaf zijn kant maaien. Suij stond vrij dag opnieuw bij de Raad van State om zijn ongenoegen daarover te ui ten. Volgens het vaste beleid van bet waterschap worden sloten het ene jaar vanaf de ene kant gemaaid en het andere jaar vanaf de andere kant. Het slotenmaaisel en de kos ten van de afvoer daarvan wordt daardoor eerlijk verdeeld over de de plaats van de huidige boerderij zouden dan twee woningen wor den gebouwd. Wethouder Carien Bolijn zei eer der al problemen met de provincie te verwachten als goedkeuring wordt gegeven aan een nieuw be drijf aan de Roomspolderdijk. De familie werd geadviseerd naar een bestaande boerderij te kijken. Omdat echter nog te veel onduide lijk was, stelde het college de raad voor besluitvorming uit te stellen. Dingemanse kreeg dan de gelegen heid nog ontbrekende gegevens aan te leveren om bijvoorbeeld aan te tonen dat de biologische var kenshouderij levensvatbaar is. Die kans krijgt hij echter niet van een meerderheid in de raad. „Din- Pf| Er komt geen biologische boerde- rij met duizend varkens net bui ten Heille. De Sluise raad ver wacht problemen met de land schapscamping in die buurt. Vissen op de stranden is vaker toegestaan CADZAND - Vissen vanaf .de stran den vanaf Cadzand tot aan Bres kens is vaker toegestaan. Het ver bod om te vissen wordt beperkt tot de maanden juni, juli en augus tus. De Sluise gemeenteraad neemt unaniem het voorstel over van William Gijsel (Gemeentebe langen). Hij stoorde zich eraan dat vissen op het strand niet is toege staan vanaf 1 mei tot 1 oktober. Sluis past nu de verordening aan. Sieraden gestolen uit woning in Sluis SLUBS - Bij een inbraak in een wo ning aan de Pater Brugmanstraat in Sluis zijn afgelopen weekeinde sieraden weggenomen. Dieven hebben zaterdag tussen 16.30 en 19.00 uur een raam van de woning geforceerd en zijn zo het pand binnengekomen. De waarde van de gestolen siera den is onbekend. De technische re cherche doet sporenonderzoek in de woning. aangrenzende eigenaren. De grond eigenaren aan de overkant van het land van Suij hebben echter vlak bij de sloot in strijd met de veror dening bomen geplant en gebou wen neergezet. Het waterschap kan er daardoor aan die kant niet bij en maakt jaarlijks gebruik van het land van Suij. Toen de veehou der daar genoeg van had en het waterschap weigerde toe te laten kreeg hij een dwangsom van 125 euro per dag- In 2006 besliste de Raad van State dat het waterschap met die sanc- Boer Suij uit Koewacht moet de voertuigen van het waterschap weer toelaten om de sloot te maaien. Dat kondigde het schap aan bij de Raad van State. gemanse vraag al een hele tijd om duidelijkheid. Die duidelijkheid ge ven we hem nu", aldus Robert Evers (PvdA). Gemeentebelangen wilde wel mee werken aan de bedrij fsverplaatsing en diende een amendement in. Dit amendement werd gesteund door Hans Meijer (Helder Zeeuws) maar hij stond alleen in zijn fractie. Fractiegenoten Peter Loonen en Luciën van den^ Broecke dienden een motie in om| juist geen medewerking te verle-1 nen. Behalve de aanwezigheid van 1 de landschapscamping vinden ze de plek niet geschikt vanwege het ontbreken van riolering en aan het j einde van een doodlopende en halfverharde weg. Ook vinden zei het niet kies de familie Dingeman-J se nog een aantal tijdrovende en* dure onderzoeken te laten doen terwijl de uitkomst eigenlijk al vaststaat; geen medewerking verle nen aan de verplaatsing. Winkeldievegge opgepakt in Terneuzen TERNEUZEN - Een lavalamp uit een speelgoedwinkel en diverse kle-J dingstukken uit een sportzaak?! Dat was de buit van een 27-jarigel vrouw uit het Belgische Etterbeek na een avondje proletarisch winke len in het centrum van Terneuzen, Lang heeft ze niet genoten van haar buit. Een getuige zag de twee de diefstal en waarschuwde het winkelpersoneel. De politie heeft j de vrouw aangehouden. Buurtbemiddeling begint in Terneuzen TERNEUZEN - In Terneuzen start een nieuw project: Buurtbemidde ling. De aftrap is vandaag in de burgerzaal van het stadhuis. Doel is verbetering van de leefbaarheid. Onpartijdige en getrainde vrijwilli- gers proberen conflicten tussen bu ren of buurtbewoners op te lossen 3 als ze er zelf niet meer uitkomen. Het gaat dan bijvoorbeeld om ge- j luidsoverlast, overhangende tak ken, stankoverlast of pesterijen. tie op het verkeerde spoor zit. Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen kondigde in Den Haag echter aan dat Suij de voertuigen die de slo ten schonen elk jaar opnieuw moet toelaten terwijl de meeste ei genaren aan de overkant zijn vrij gesteld. Het waterschap wil de be woners aan de overkant niet ver plichten hun afrasteringen te ver wijderen. „Waarom kunnen ze geen draaiend hek maken om de voertuigen door te laten", vroeg de Raad van State zich vrijdag af Het waterschap heeft sommige ei genaren aan de overkant inmid dels wel gesommeerd stallen en schuren af te breken die te dicht bij de sloot staan. Daarover lopen momenteel procedures bij de rech ter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30