Lokaio's winnen verkiezingen PZCI13 Nieuw gekozenen in schap Aanpak van N61. versnellen ZEEUWS- ANDERE! 17 19 viertal sticht Kiezen voor parkeren in Cadzand brand in Clinge Maandag 1 december 2008 Tip? redtern@pzc.nl Eerbetoon van Herman van Veen aan poëzie joods meisje Pianisten overtuigen in Prokofiev Pianomarathon De nieuwe algemene vergadering van het Waterschap Zeeuws-Vlaan- deren telt 25 zetels. Over achttien zetels kon worden gestemd. Zeven zetels zijn vergeven aan de land bouw, het bedrijfsleven en de na tuur. Er zijn negen nieuwkomers en vier vrouwen. De officiële vast stelling is morgen. De voorlopige samenstelling: Waterschapspartij Z-Vlaande- ren: Jos Verdurmen, Miel de Koek, Giel van Boom en Hanny Tho- maes. CDA: Denis Steijaert, Karei Marti net, Lia Flikweert. Algemeen Waterschapsbelang Z-Vlaanderen: Conny Almekin- ders, Jenny Rosendaal-Dees, Geert de Bruijckere. Onafhankelijke Waterschapspar tij: William Gijsel, Francois Ba- bijn. Water Natuurlijk: Hans van Ha: ge, Arno Boomert. PvdA: Paul Weemaes, Tineke Lui- jendijk-Bergwerf WD: Johan Provoost, Theo Buys- se. ZLTO: Luc Mangnus, Joris van Waes, Eugène Paridaen. Kamer van Koophandel: Joop Dees, Jules Vereecken, Bert de Smet. Bosschap: Adri Paauwe. Raad Sluis richt motie over gevaarlijke weg aan Karla Peijs. door Frank van Cooten SLUIS - Commissaris van de Konin gin Karla Peijs moet alles in het werk stellen om de noodzakelijke aanpassing van de gevaarlijke N61 tussen Hoek en Schoondijke te ver snellen. Dit is belangrijker dan haar manifest verkeersveiligheid 'op weg naar nul' in de gemeente Sluis. Dat is de strekking van een raadsbreed aangenomen motie. De meerderheid in de Sluise ge meenteraad steunt weliswaar de doelstelling, blijvend aandacht schenken aan bevordering van de verkeersveiligheid, maar vindt het wrang te moeten constateren dat na al die jaren nog steeds niets is gebeurd met de N61 - een van de gevaarlijkste wegen in Zeeland. „We kunnen ons vinden in de zo veelste motie over de N61, maar er gaat nog steeds geen spa de grond in", constateert Johan Provoost (WD). Volgens CDA'er Lia Flik weert worden op het gebied van verkeersveiligheid verkeerde priori teiten gesteld. „Wel geld voor de boomkikker, maar niet voor flets- tunnels." CLINCE - Een schuurtje aan de 's-Gravenstraat in Clinge is zater dagmiddag in brand gestoken. Vier jongens in de leeftijd van u tot 14 jaar. hebben rond half vijf vermoedelijk rotjes in het schuur tje gegooid waardoor brand ont stond in spullen die daar waren op geslagen. Een getuige zag de da ders en gaf de namen door aan de politie. De vier zijn, in gezelschap van hun ouders, door de politie verhoord en de schade zal op hen verhaald worden. Gemeenteraad Sluis mag keuze maken uit drie varianten. door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Op een fatsoenlij ke manier kunnen parkeren is wel licht wel net zo belangrijk als het bouwen van een nieuwe bad plaats. Daarom wordt al jaren ge discussieerd over het toekomstige parkeren in de vernieuwde bad plaats Cadzand-Bad. De een vindt het bouwen van een parkeergarage de juiste oplossing omdat dan geen blik meer is te zien tussen de vakantievierders. De ander echter vindt geparkeerde auto's goed voor de levendigheid van een badplaats. En onderne mers willen natuurlijk parkeren voor de deur. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis heeft alle mogelijkheden in een no titie op een rij gezet. De gemeente raad mag kiezen uit drie varianten. Deels ondergronds parkeren on der het Duinplein, een variant met een gemiddeld aantal parkeer plaatsen bovengronds en een va riant met een maximaal aantal par keetplaatsen. Hoeveel parkeerplaat sen dat dan wel zijn, blijft nog even in het midden. De leden van het ontwikkelings platform Cadzand-Bad kiezen voor een gemiddeld aantal parkeer plaatsen bovengronds. Dit plat form is een afspiegeling van onder nemers en bewoners van de bad plaats. Het voorstel om te kiezen komt dinsdag 9 december aan bod in de commissie Ruimte. Jos Verdurmen en Miel de Koek, beiden van Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen, feliciteren elkaar met de winst bij de waterschapsverkiezingen. foto Camiie Schelstraete waarvan 28.147 geldig en 2665 on geldig. Dat is een percentage van 8,6 procent. Deze stemmen zijn ongeldig omdat de formulieren niet correct zijn ingevuld. Dijkgraaf en voorzitter van het stembureau Wybe de Graaf noem de dit percentage zaterdag 'aanzien lijk'. „Ik ben blij met de toezegging van de staatssecretaris dat er vol gend jaar een evaluatie van de ver kiezingen komt. Wellicht moet het stemmen per brief op een andere manier gebeuren." Het waterschapsbestuur telt in to taal 25 zetels. Over zeven zetels kon niet worden gestemd. Die zijn vergeven aan de ZLTO (drie), de Kamer van Koophandel (drie) en het Bosschap (een). Krachtig nee tegen ontpoldering werpt zijn vruchten af. van het succes? De kracht van het collectief We hebben een geweldi ge groep." Lijsttrekker Denis Steijaert van het CDA wenst de lokaio's veel succes. Zijn partij heeft het met drie zetels in zijn ogen niet slecht gedaan. „Een aantal CDA'ers is overgestapt naar de onafhankelijke partijen. Dat heeft ons stemmen gekost. Maar wij hebben het toch goed ge daan." In totaal zijn 30.963 stemmen uit gebracht (opkomst 35,8 procent) Dijkgraaf Wybe de Graaf vindt het aantal van 8,6 procent ongel dige stemmen aanzienlijk. Hij is blij met de toezegging van een evaluatie volgend jaar. door Frank van Cooten TERNEUZEN - De regionale partijen zijn de winnaars van de water schapsverkiezingen - in Zeeuws-Vlaanderen. Dat komt waarschijnlijk door het krachtige 'nee' tegen ontpoldering. Waterschapspartij Zeeuws-Vlaan deren, Algemeen Waterschapsbe lang Zeeuws-Vlaanderen, Onafhan kelijke Waterschapspartij en Wa ter Natuurlijk krijgen elf van de achttien zetels in het nieuwe wa terschapsbestuur. De resterende ze ven zijn voor het CDA, de PvdA en de WD. Lijst Cees Freeke, de SGP en de Christenunie vallen buiten de boot omdat ze te weinig stemmen hebben gehaald. Grote winnaar is Waterschapspar tij Zeeuws-Vlaanderen van lijst- trekker los Verdurmen die met vier zetels in het waterschapsbe stuur komt. Deze partij levert de informateur die de onderhandelin gen gaat leiden over de meest ge wenste coalitie. Verdurmen zelf kreeg met 1587 stemmen het hoogste aantal van al le 143 kandidaten. Hij was kort na de bekendmaking van de uitslag zaterdagmiddag nog een beetje van de wereld. „Het zit even allemaal bij me vast. Had dit niet verwacht. De reden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29