Consument laks met financiën 169 Venus gaat vanmiddag schuil achter de maan <0 Zege CDA, SGP 9 25 KRAS.NL Mensen hebben weinig trek zich te verdiepen in pensioen en hypotheek. DEN HAAG - Consumenten hebben het aan zichzelf te wijten dat ze fi nanciële zaken vaak niet begrij pen. De afgelopen jaren zijn aller lei maatregelen genomen om com plexe financiële producten inzich telijker en transparanter te maken, maar consumenten doen nauwe lijks moeite om die informatie te snappen, vinden deskundigen en toezichthouders. „Transparantie alleen is niet ge noeg", zegt Harman Korte, direc teur van toezichthouder Autoriteit financiële Markten (AFM). „Som mige mensen willen hun hypo theek of pensioenregeling niet be grijpen. Daar moeten we mee le ven." Er zijn de afgelopen jaren al maat regelen genomen om de financiële producten minder ingewikkeld te maken. Sinds 2006 is er de zorg plicht, die de aanbieder verplicht consumenten te voorzien van pas send en duidelijk advies. Daar naast is de financiële bijsluiter ver plicht gesteld, met beknopte infor matie over de voorwaarden en risi co's van een product. Volgens Alex Klein, docent be Consumenten hebben volgens de AFM weinig trek om zichzelf te verdiepen in financiële produc ten en weten daarom weinig over bijvoorbeeld hun hyptheek. drijfskunde aan de Universiteit Nyenrode en publicist over consu- mentenfinanciën, ligt de schuld niet helemaal bij de consument. Want de informatievoorziening schiet nog altijd tekort, meent hij. „Het is allemaal veel te ingewik keld. De branche heeft er ook be lang bij dat zo te houden. Finan cieel adviseurs zijn immers in de eerste plaats verkopers." Critici wijzen te snel naar de tus senpersonen die de consument in de steek laten, reageert Fred de Jong van de Nederlandse Vereni ging van Assurantieadviseurs. „Ik vraag me echter af wat er gebeurd zou zijn als we de afgelopen tijd helemaal niets hadden gedaan om de klantvriendelijkheid te verbete ren. Feit blijft dat we te maken hebben met mensen die meer energie steken in het uitzoeken van een nieuwe koelkast dan zich te verdiepen in een hypotheek." pagina 4-5: Verdwaald in het fi nanciële woud Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bei gratis 0800 - 0231 231 RIJSWIJK - Voor het eerst sinds 1924 verduistert de maan de pla neet Venus. Vandaag rond 16.35 uur verdwijnt Venus achter de maan. Rond 18.20 uur komt de heldere planeet weer tevoorschijn, meldde de Belgische Volkssterrenwacht Urania giste ren. De sterrenwacht raadt aan om ook met de verrekijker naar de planeet Jupiter te kijken. Er zijn, volgens de Belgische Volkssterrenwacht, minstens drie maantjes te zien (Ganymedes, Io en Callisto). Tot 17.45 uur is mogelijk ook de maan Europa nog te bewonderen bij de gasreus. Het is echter nog afwachten wat er werkelijk zichtbaar is van het spektakel, want er wordt veel be wolking verwacht. De volgende Venus-verduistering vindt plaats in 2032. MIDDELBURG - SGP en CDA heb ben de verkiezingen voor water schap Zeeuwse Eilanden gewon nen. In Zeeuws-Vlaanderen kwa men de regionale partijen als win naar uit de bus. Er zijn relatief veel ongeldige stemmen uitgebracht. pagina 13: winnaars waterschaps verkiezingen Consument is zelf verantwoorde lijk voor inzicht in zijn financiën reageer op www.pzc.nl Ook in het amateurvoetbal moet op doping worden gecontroleerd eens 60% oneens ~ja 40% aantal reacties: 478 ZAAMSLAG - Zaamsiag zag zaterdagmiddag zwart van de Pieten. In totaal meldden 154 knechten van Sinterklaas zich voor de recordpo ging 'Pieten op het Plein' bij de muziekkiosk. Het doel was om zoveel mogelijk Pieten bij elkaar te krijgen. Jong en oud, aangevuld met een aantal brandweerpieten, was op de poging afgekomen. Behalve een record en spektakel wil de Stichting Jeugd Activiteiten Zaamsiag (SJAZ) het dorp posi tief onder de aandacht brengen. Niemand had het zaterdagmiddag daarom over de gebeurtenis sen van de afgelopen maanden. Speaker Farre Mechielsen zag vanuit alle hoeken en straten Pie ten toestromen en stelde het aantal uiteindelijk vast op 154. Volgens Boudewijn Slager, bestuurs lid van SJAZ, is dat aantal zelfs nog niet gehaald bij de officiële intocht in Almere. „En ook op Google ben ik dit aantal nergens tegen gekomen, dus volgens mij hebben we hier gewoon een Ne derlands record te pakken!" foto Camile Schelstraete Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Weer: 10; Strips: 11; Cultuur/Agen da: 19; Televisie: 22 en 23; Sport: 25 t/m 40. 40 Bewolkt Is het soms leuk: een coffeeshop als buur? 2 Repatriëring uit Bangkok verloopt nog steeds traag Robin van Persie beslist derby MAANDAG 1 december 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 286 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN IS/ ISsé»? naar de mooiste kerstmarkten van Keulen en Düsseldorf. Gegarandeerd vertrek t/m 12/12! www.kras.nl/29108 waarom zou je verder zoeken vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1