Inruilen in plaats van inkopen .Cêlok Sporthallen moeten er in 2011 staan Goesenaar schopt herrie Rp.np Rrasspr GRATIS CDA vraagt naar 'winst' Scheldekwartier w PZC Maandag 1 december 2008 1 5 CasAllijn organiseert Sinterklaasbeurs in Vlissingen. door Theo Ciele VLISSINGEN - De koopzondag viel dit jaar wel erg ver vóór Sinter klaas. Was het zaterdag nog druk in de winkelstraten, gisteren was het door het gure weer een stuk minder. En wie in Middelburg naar Woon boulevard Mortiere reed, trof een dichte deur. Daar werd gisteren niet aan koopzondag gedaan. In het centrum van Middelburg wa ren ook lang niet alle zaken open. De Vlissingse binnenstad bood wat dat betreft een levendiger aan blik, ondanks de kou en regen. De meeste winkels waren open. Voor Vlissingen was het ook geen extra koopzondag, zoals bij de buren, want in de Scheldestad is het elke laatste zondag van de maand koop zondag. Maar je hoeft niet per se naar een winkel om een surprise te vinden. Je kunt inkopen, maar inrüilen is ook een mogelijkheid. Bijna over al worden in de aanloop naar Sin terklaas speelgoed- en andere ruil beurzen gehouden. Zo speelde MEC in Vlissingen za terdag in op de internationale Niet-Winkeldag door een beurs te houden voor, zoals MEC het om- 'Deze meneer heeft juist een plakboek van Douwe Egberts geruild' schreef 'ooit-gekregen-goed-be- doelde-maar-wat-moet-ik-ermee' spullen. Ook bij CasAllijn aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen kon den vrijdag en zaterdag mensen spullen ruilen. CasAllijn hanteert een puntensysteem. „Vorig jaar kregen we veel troep binnen en er kwamen handelaren die er de mooiste dingen tussenuit pikten", vertelt Yvonne Wagenaar, een van de organisatoren van de ruilbeurs. De spullen staan uitgestald op een paar tafels. Van boeken van Konsa- lik, een spelletje Pim-Pam-Pet, poppen tot, voor de liefhebber, een donutmaker zijn tegen inleve ring van punten mee te nemen. Daarom is van geld overgestapt op de punten. Wie iets inlevert, Ruilbeurs bij CasAllijn in Vlissingen. krijgt één of meer punten en met die punten kan iets anders wor den uitgezocht. „De beurs is echt niet speciaal voor de minima bedoeld", helpt Wagenaar een misverstand uit de wereld. „Mensen komen ook om bijzondere spullen te vinden. De ze meneer heeft bijvoorbeeld juist een Douwe Egberts-plakboek ge ruild." Enkele tientallen mensen zijn het afgelopen weekeinde op de ruil beurs afgekomen. Woensdag houdt CasAllijn van 11.00 tot 16.00 uur de laatste beurs voor Sin terklaas. Het gaat dan speciaal om speelgoed. Voor de kinderen staat een grabbelton klaar. foto Ruben Oreel wij sta a i/v z-q- uur •per dag voor u tel aar! WARMTE LOODGIETERSWERKEN Alles op maat: net als uw offerte! GOES - Een 25-jarige Goesenaar is in 's-Heer Hendrikskinderenstraat in zijn woonplaats in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden voor agressief en baldadig gedrag. De man was eerst met een waar schuwing weggestuurd uit het cen trum van Goes. Maar in de 's-Heer Hendrikskinderenstraat schopte hij met kracht tegen een winkel ruit. Daarop brachten de agenten hem naar het bureau, waar hij tijdelijk in een cel werd geplaatst. Daar trapte hij onophoudelijk tegen de deur. Ook plaste hij zijn eigen cel onder. De schade zal op de Goese naar worden verhaald. Verkeersschool iüigi MOTORRIJLES: 20 motorrijlessen examen voertnigenbeheersing examen verkeersdeelneming 795,- Theorieles: Koopzondag in Vlissingen. foto Lex de Meester AUTORIT LES: ^1/0^ Ie 10 autolossen €225,- 9 Autorijles 9 Opfrisci 9 Aanhanger EABi R/S (rijden 9 Motorrijles 9 Training/Training verhoogde rijvaardigheid (cat. A) Voor uw auto- en motorrijlessen 0118-471950/417464 www.renebrasser.hl Ook Stadscamping onderzocht als alternatieve bouwplek. door Theo Ciele MIDDELBURG - De twee nieuwe sporthallen op sportpark de Voor- borch in Middelburg moeten eind 2011 in gebruik worden genomen. Het college van burgemeester en wethouders doet woensdag in de commissie Maatschappelijke Za ken het voorstel om twee alterna tieven te onderzoeken, mochten de sporthallen niet op de plaats van de huidige hockeyvelden kun nen worden gebouwd. Dat laatste zou het geval zijn als Middelburg en Vlissingen geen overeenstemming bereiken over fi nanciering van de sportboulevard achter het Vrijburgbad. De Vlis singse en Middelburgse hockeyver- enigingen zouden daar als gefuseer de club onderdak vinden, evenals atletiekvereniging Dynamica. De bouw van de sporthallen is van groot belang voor de scholen gemeenschappen CSW aan de El zenlaan en het Nehalennia aan de Breeweg. Beide scholen willen uit breiden en dat kan alleen als ze .ruimte maken door hun gymzalen te slopen. Dat kan pas als de sport hallen op de Voorborch er staan. „Om de beoogde einddatum van 31 december 2011 niet in gevaar te brengen, hebben wij besloten om het haalbaarheidsonderzoek op te pakken en twee scenario's (met en zonder het doorgaan van de sport boulevard) uit te werken", is te le zen in een memo aan de raadscom missie Maatschappelijke Zaken. Bij niet doorgaan van de sportbou levard zou met wat passen en me ten binnen de grenzen van het hui dige sportpark Voorborch ruimte zijn voor de verenigingen die er nu actief zijn (rugby, korfbal en hockey) en de twee sporthallen. In de bijgevoegde startnotitie wordt echter voorgesteld ook te onder zoeken of de sporthallen op de Stadscamping gebouwd kunnen worden. Dit zou ruimtelijk en Om er zeker van de te zijn dat eind 2011 twee nieuwe sporthal len op de Voorborch staan, on derzoekt de gemeente Middel burg nieuwe alternatieven. praktisch gemakkelijker zijn, maar het probleem is dan wel dat be stemmingsplannen moeten wor den aangepast. Bovendien moet de gemeente dan grond van de stadscamping kopen. Om de sporthallen eind 2011 ge bruiksklaar te hebben, moet de ge meenteraad hierover begin vol gend jaar een besluit nemen. Na het afronden van alle procedures en de aanbesteding van de bouw, zou dan in het voorjaar van 2010 met de bouw kunnen worden be gonnen. De sporthal aan de Nassaulaan en de huidige hal op de Voorborch worden gesloopt. De kosten voor de sloop van de oude hallen en de bouw van de twee nieuwe worden begroot op totaal 6,2 miljoen euro. VLISSINGEN - De Vlissingse CDA-fractie vraagt het college van burgemeester en wethouders naar de financiële gevolgen van het aan passen van het plan voor het Schel dekwartier. Door de Scheldekraan en het vak bondsgebouwtje toch te bewaren, wat de Vlissingse gemeenteraad donderdagavond heeft besloten, is de 2,7 miljoen winst op het Schel dekwartier weg. Het CDA stelt de vragen vooral omdat het college tij dens de de raadsvergadering niets heeft gezegd over de financiële ge volgen. De CDA-fractie vreest dat de mo ties uiteindelijk financieel onuit voerbaar blijken te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17