Bedrijven ten westen van Nieuwland CineCity in nieuwe jas het tiende filmseizoen in Vraagtekens bij verloop van waterschapsverkiezingen p^ÊÊÊf- 14 Maandag 1 december 2008 PZC Gebied langs Sloeweg en A58 aangemerkt als voorkeurslocatie. door Theo Giele middelburg - Om in de (verre) toekomst plaats te kunnen bieden aan bedrijven willen B en W van Middelburg zo'n dertig hectare grond kopen pal aan de A58 ten westen van Nieuw- en Sint Joos- land. Het college heeft overeen stemming bereikt met de eigenaar van de percelen en vraagt de ge meenteraad geld voor de aankoop vrij te maken. Het gaat om een ge bied tussen de A58, de Sloeweg en de Trekdijk. In een voorstel aan de gemeente raad noemt het college dit gebied als 'voorkeurslocatie' voor een toe komstig bedrijventerrein in de ge meente Middelburg. In het voor stel wordt een looptijd van tien tot twintig jaar genoemd. Het bedrijventerrein Arnestein is praktisch vol. De schaarse lege ruimte die er nu nog is, is nodig om bedrijfsverplaatsingen bijvoor beeld vanuit Ramsburg mogelijk te maken. De gemeente moet nu dan ook 'nee' verkopen aan onder nemingen die op zoek zijn naar bouwgrond. Volgens wethouder Albert de Vries is het niet de bedoeling het De gemeente Middelburg heeft als toekomstige locatie voor een bedrijventerrein het oog laten vallen op grond ten zuiden van de A58 langs de Sloeweg. terrein op korte termijn te veran deren in een bedrijventerrein. De gemeente wil eerst ruimte schep pen door verplaatsing van Hersta co naar Vlissingen-Oost. Dit be drijf, een van Europa's grootste handelaren in stalen buizen, neemt nu heel wat ruimte in langs het Kanaal door Walcheren. De ge meente Middelburg hoopt nog dit jaar overeenstemming te bereiken over de verhuizing van Herstaco. Voordat begonnen wordt aan de aanleg van het bedrijventerrein langs de A58 en de Schroeweg moeten eerst de hectares van Hers taco een nieuwe bestemming heb ben gevonden. Het plan voor het nieuwe bedrij venterrein maakt onderdeel uit van de vernieuwde Kwaliteitsatlas, die volgende maand aan de ge meenteraad wordt voorgelegd. In die atlas wordt beschreven hoe de gemeente Middelburg er in hoofd lijnen moet gaan uitzien. Bioscoop vernieuwt entree en biedt meer voorzieningen. door Carla van de Merbel vlissingen - Nieuwe kassa's, een winkel voor popcorn, snoep en co la, meer wc's, lounge- en gamehoe- ken en tweeduizend vierkante me ter nieuwe vloerbedekking (op druk: krantensnippers): de verbou wing van bioscoop CineCity in Vlissingen is zo goed als klaar. De vernieuwde entree heeft wel iets van een vertrekhal op een vliegveld. De entree is ruimer en lichter dan voorheen. De glazen hokjes van de caissières zijn ver vangen door kleine desks die lij ken op een incheckbalie. Achterin de hal is een soort tax free-shop ge bouwd. Hier hebben fümgangers ruim keus uit het assortiment fris dranken, bier, chips, popcorn, snoep en zelfs, al is het nog maar in een klein hoekje, iets gezonds als een appel, tomaatjes en' blokjes kaas. Er is bewust gekozen voor een winkel waar je zelf kunt shop pen in plaats van de buffetten die er eerder waren, zeggen Ed Geldof en Sander Verdonk van CineCity. De vernieuwing van de bioscoop en het tienjarig bestaan van Cine City worden niet gevierd met champagne en bobo's, maar met een prijzenfestijn voor de bezoe kers. CineCity geeft een paar dui zend prijzen weg, variërend van een reis voor twee personen naar Hollywood tot een jaar lang gratis popcorn bij elk bezoek aan de bio scoop. Wie kans wil maken op een prijs, kan via de site www.cine- city.nl een bon afdrukken, deze in vullen en vervolgens in een grote glazen bak in de hal van CineCity deponeren. De bon staat ook afge drukt op bioscoopkaartjes en op ansichtkaarten die binnenkort worden verspreid. De actie loopt tot 31 december. Die dag worden de winnaars getrokken. Zevendorpentoernooi gemeente Veere westkapelle - Liefst 109 jeugd- teariis van de zeven voetbalvereni gingen uit de gemeente Veere be ginnen zaterdag 13 december in Westkapelle aan het Zevendorpen toernooi. Zes dagen lang wordt er in de sporthallen van Koudekerke en Oostkapelle en de Sportzaal in Westkapelle gespeeld. Het gaat om alle jeugdteams. Van de mini's tot de A-junioren. In totaal zullen ruim duizend kin deren aan het Zevendorpentoer nooi meedoen. Automobilist ramt verkeersbord vrouwenpolder - Een 22-jarige automobilist uit Zoetermeer reed zaterdagnacht omstreeks 02.23 uur over de N57. Hij kwam uit Vrou wenpolder en reed richting Neel- tje lans. Ter hoogte van de roton de bij de Banjaard raakte zijn voer tuig in een slip als gevolg van plaat selijke gladheid. Hierdoor reed de onfortuinlijke man in plaats van om de rotonde heen, er overheen. Hij ramde een verkeersbord en zijn auto is vermoedelijk totaal ver nield. De auto is geborgen door een takelbedrijf Man opgepakt voor diefstal en heling oost-souburg - De politie heeft zaterdag een 21-jarige Oost-Soubur ger aangehouden op verdenking van diefstal en heling van een brommer en brommeronderdelen. In de schuur van de man troffen agenten de onderdelen aan. Hij verraadde zichzelf door een van diefstal afkomstige brommer op het internet te koop aan te bie den. Het sfachtoffer van de diefstal zag zo zijn eigen brommer op de computer voorbijkomen. Deze man meldde dit bij de politie, waarna de Souburger is opgepakt. Wapens en drugs in beslag genomen zoutelande - Zes mannen uit Schouwen-Duiveland, 20 tot 28 jaar oud, zijn gistermorgen in Zou telande aangehouden omdat ze in het bezit waren van wapens en drugs. Na een melding van een verdachte situatie ging de politie naar de Duinweg. Daar zagen agenten het zestal. Bij een 28-jarige man trof fen ze een mes aan. In de twee au to's van de mannen vonden de agenten xtc- pillen, cocaïne, twee messen en patronen voor een schiethamer. Bijna driekwart van de men sen is niet vertegenwoor digd in het bestuur van wa terschap Zeeuwse Eilanden. Er zijn landen waar officiële buitenlandse waarnemers met argusogen de verkiezin gen volgen. Voor zover bekend wa ren er geen vreemde ogen in Ne derland aanwezig om de water schapsbesturen op de vingers te kijken bij de jongste verkiezingen. Maar als die er waren geweest zou de kritiek niet van de lucht zijn. La ge opkomst, veel ongeldige stem men, ongelimiteerde mogelijkhe den om stemmen te ronselen en twijfel aan het stemgeheim zou den de waarnemers kunnen rap porteren. De uitslag van de verkiezingen voor waterschap Zeeuwse Eilan den wijkt sterk af van die van voor Provinciale Staten van maart 2007. De Staatkundig Gereformeerde ANALYSE door Theo Giele Partij werd zaterdag als winnaar uitgeroepen met 20,8 procent van de geldig uitgebrachte stemmen. Bij de Statenverkiezingen kwam de SGP uit op 11,7 procent. Nu kan je veel van de SGP zeggen, maar niet dat de partij het van de zwe vende kiezer moet hebben. De winst van de SGP is geheel en al toe te schrijven aan de lage op komst. Nog niet eenderde van de 214.604 kiesgerechtigden bracht een stem uit. Van de 66.548 uitge brachte stemmen waren liefst 5617 stemmen, 8,5 procent, ongeldig. Het nieuwe waterschapsbestuur vertegenwoordigt straks slechts 28 procent van de ingezetenen. Dat is -in de eerste plaats de schuld van de 72 procent niet-stemmers zelf Wie niet stemt, moet niet klagen. Maar dat betekent niet dat er geen vraagtekens te zetten zijn bij de verkiezingen. Verkiezingen horen geheim te zijn. Wie wilde stemmen moest echter zijn geboortejaar invullen. In combinatie met het door een nummer gewaarmerkte stembiljet, kon gecontroleerd worden of de stem wel door de juiste stemge rechtigde was uitgebracht. Maar zo wek je de indruk dat een stem tot een persoon is te herleiden. Het systeem van stemmen per post maakte het ook gemakkelijk om stemmen te ronselen. Bij ande re verkiezingen wordt dit tegenge gaan door het per persoon laten uitbrengen van volmachtstemmen te beperken. De waterschapsverkie zingen kenden deze ingebouwde beveiliging niet. De waterschappen lijken doorge schoten in hun poging het de kie zer zo gemakkelijk mogelijk te ma ken. Als het waterschap als demo cratisch instituut serieus genomen wil worden, moeten er ook serieu ze verkiezingen gehouden wor den. Aangekocht gebied Arnestein Middelburg Nieuw- en Sint-Jbosland -beweg noox Sloegebied gebied aangekocht voor toekomstig bedrijventerrein PZC Willem Adriaansens De vernieuwde entree van bioscoop CineCity in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 16