Zeeland PZC 25 Rondweg geen gesloten boek Nieuwe inzamelaars Intratuin Koudekerke Sinterklaas SCHOUWEN-DUIVELAND 36 Gemeenteraad praat in januari opnieuw over tracékeuze. Drie stichtingen mogen met Leger des Heils kleding ophalen. Morgen Koopzondag Middelburg wSmm Ouder I"V mmP/aT«T« KOOPAVOND OP DONDERDAG EN VRIJDAG "MJ Zaterdag 29 november 2008 Inwoners klein dorp hechten vooral aan sportvoorzieningen 'Consultatiebureaus moeten onder vlag van GGD komen' Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - Er komen geen appartementen, nu definitief door de kerk. „Het voorste deel keiaar René Faasse. „We gaan de pui aan de verbouw is inmiddels begonnen. Plannen voor geen kantoren maar winkels in Huis van Nas- tot aan de Graanbeurs gaan we helemaal strip- voorkant vernieuwen. Boven komen authen- de achterkant bij de Graanbeurs zijn nog niet sau. Verschillende plannen hebben afgelopen pen en dan komt er ruimte voor een winkel tieke details terug en beneden krijgt de gevel helemaal rond maar ook daar moeten winkels jaren de revue gepasseerd maar de kogel is van 320 vierkante meter", zegt projectontwik- een wat strakkere eigentijdse uitstraling." De komen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Martijn de Koning SCHARENDIJKE - Wethouder Wijn and Renden heeft niet genoeg zijn best gedaan om bij de provincie het waterlooptracé te bepleiten als route voor de rondweg Scharendij- ke. Dat vindt fractievoorzitter Wim Stouten van Leefbaar Schou- wen-Duiveland. Op zijn initiatief praat de gemeenteraad daarom in januari opnieuw over de te kiezen route voor die weg. Niet dat de raad veel te zeggen heeft: de provincie bepaalt waar de route komt. Wel kan de raad Renden aansporen druk uit te oefe nen in Middelburg. Dat deed ze eerder dit jaar al, door de wethou der naar het provinciehuis te stu ren voor overleg met gedeputeer de Toine Poppelaars. Die kiest voor het zogenaamde 'tracé vlak langs de westkant van het dorp. In Scharendijke is daar verzet tegen en pleit men voor het waterloop tracé, dat een paar honderd meter vérder naar het westen ligt. Het overleg met Poppelaars lever de niets op, meldde Renden twee weken geleden. Einde verhaal, wat de wethouder betreft. Niet voor Scharendijke, waar ver schillende mensen afgelopen week opnieuw brieven stuurden aan de gemeenteraad. Campings De Gre- velingen en De Vliedberg (die de rondweg vlak achter hun terrein krijgen) maken 'ernstig bezwaar' en de dorpsraad toont opnieuw zijn zorgen. Ook ]an Gaanderse, die het land bezit waarover de rondweg moet komen, reageerde. Hij heeft plannen tot ontwikke ld Voor de provincie staat de keuze voor het tracé van de rondweg Scharendijke vast. De gemeente raad denkt daar anders over en gaat er opnieuw over praten. ling van zijn gebied, hoewel hij nog niet precies weet welke nadat zijn plan voor de bouw van 112 wo ningen vorig jaar door de gemeen te werd afgeschoten. „De uitkomst van het gesprek tussen wethouder en provincie is dat tracé r een goe de keuze is omdat mijn plan niet doorgaat", licht Gaanderse toe. „Maar dat wil niet zeggen dat ik geen andere plannen heb met mijn grond. En bovendien is er he lemaal niet gepraat over het be langrijkste bezwaar: de weg ligt ge woon te dicht bij het dorp." Stouten deelt die mening. Waar zijn partij in januari precies mee komt, weet hij nog niet. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De stichtingen Cibo-Ci- zira Botan, Ondersteuning medi sche research en Salvatoriaanse Hulpactie mogen samen met het Leger des Heils komend jaar kle ding ophalen op Schouwen-Duive- land. Acht andere stichtingen die een vergunning hadden aange vraagd, vissen achter het net. De gemeente Schouwen-Duive- land geeft vergunningen per kwar taal uit. Daardoor is er plaats voor vier stuks per jaar. Het Leger des Heils is 'vaste klant', de andere drie worden verdeeld onder de di verse aanvragers. Dat gaat volgens een roulatiesysteem: wie aan de beurt is geweest, moet achteraan aansluiten. Voor nieuwe aanvra gers geldt: wie eerst komt, is eerst aan de beurt, mits aan bepaalde voorwaarden wat betreft de opzet en het doel van de eigen stichting wordt voldaan. Middelburg... ...is gezellig winkelen! Tip? redactie@pzc.nl Op het accountantskantoor in Terneuzen was het deze week minder gezellig dan anders. Er was sprake van een reorganisatie en dat trof vooral de jongere me dewerkers. Een aantal van hen kreeg te horen dat ze werden overgeplaatst naar elders. Logisch gevolg: de gemiddelde leeftijd van het kantoorvolkje stijgt binnenkort - in de 'nieuwe' bezetting - met sprongen. Alle maal vijftigers. Het deed één van de kantoorklerken verzuchten: „Zouden we er niet goed aan doen de mensen te laten weten dat ze voortaan direct na de lunch even niet moeten bellen? Kunnen we rustig ons middag dutje doen." vuurwerkverkoop gestart www.intratuinvuurwerk.nl Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 jm Kijk voor meer informatie op: www.intratuin.nl intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39