Nieuwe omgeving bevalt uitstekend 44 Vrijdag 28 november 2008 PZC Wil Wijnands mikt met Zeeland Sport op een plek in de middenmoot. Op vrijdag 28 november 2008 wordt ons nieuwe pand aan de Kioosterweg geopend! Kom op zaterdag 29 november naar ons nieuwe pand en laat u verrassen door de mogelijkheden die glas u biedt! U bent van harte welkom van 10.00 tot 15.00 uur. W door Ron de Waal VLISSINGEN - Voor Zeeland Sport breken belangrijke weken aan. De zondag-vierdeklasser moet tegen enkele directe concurrenten pun ten pakken om weg te blijven uit de degradatiezone. Trainer Wil Wijnands is vol goede moed. Vertaald naar het aantal punten dat tot nu toe behaald is, beaamt Wijnands volmondig dat Zeeland Sport er niet rooskleurig voorstaat. „Vijf punten uit tien wedstrijden is natuurlijk niet goed, maar eigen lijk" zijn we maar tweemaal echt weggespeeld. De rest was steeds een dubbeltje op zijn kant", zegt de 44-jarige oefenmeester, die in het dagelijks leven werkzaam is als werkbegeleider bij de Betho in Goes. Dat het dubbeltje dan toch vaak naar de voor de zondagclub ver keerde kant viel, is volgens de trai ner wel te verklaren. „We scoren heel moeilijk. Daarnaast is deze jonge groep met een leerproces be zig. Er moet een stukje volwassen heid groeien", aldus Wijnands, die stelt dat zijn ploeg beduidend meer in zijn mars heeft dan de hui dige voorlaatste positie doet ver moeden. „Een middenmootposi- tie is best mogelijk met deze groep. Daarom is een overwinning in dit stadium zeer wenselijk, want dan krijgt het zelfvertrou wen van die gasten ook weer een positieve impuls." Bij het betreden van het speelveld bespeurt Wijnands momenteel toch wat meer zenuwen bij zijn spelers, maar de sfeer is nog steeds uitstekend. „Vanuit de groep ko men er op dat vlak louter positie ve zaken tevoorschijn. Daar heb ik zeker geen klagen over." Ook uit de tussentijdse evaluatie die plaats vond, kreeg Wijnands van het be stuur te horen dat zijn aanpak ge waardeerd wordt. Ondanks enkele 'Ik wil graag aanvallen en ben zeker niet bang om wat risico's te nemen' aanpassingen en omschakelingen in de beginfase. Wijnands: „Ik wil graag aanvallend voetbal spelen, en ben zeker niet bang om wat risi co's te nemen. Die spelopvatting was voor deze groep best wel even wennen. Persoonlijk moest ik heel erg wennen aan de accommodatie hier. We trainen op kunstgras en daar heb ik veel moeite mee. Maar uiteindelijk is de overgang naar Zeeland Sport toch soepel verlo pen." Dat Wijnands juist DFS, waarmee hij in zijn tweede jaar de titel had veroverd, verruilde voor Zeeland Sport mag best opmerkelijk ge noemd worden. „Waarom?", vraagt hij zich hardop af „Je zoekt soms naar andere dingen, naar nieuwe uitdagingen. Dat je dat juist doet op een moment dat je veel succes hebt behaald, maakt bij mij niet veel uit. Ik blijf nooit er gens een jaar of vijf hangen als trai ner." De keuze voor Zeeland Sport was voor Wijnands dan ook een heel bewuste. „Het is vanuit mijn woonplaats Middelburg natuurlijk niet ver rijden. En ik moet zeggen dat dit bestuur mij ook direct een zeer duidelijk toekomstbeeld voor schotelde. Het gevoel was al snel goed en van mijn keuze heb ik nog geen moment spijt gehad." Binnen afzienbare tijd wordt dan ook duidelijk of de trainer zijn ver bintenis bij de Vlissingse ploeg ver lengd. „Eigenlijk zou die trainerscarrou sel pas later op gang moeten ko men, maar de realiteit is gewoon dat hij nu al volop draait. Ik pro beer mezelf daar nu niet te veel mee bezig te houden. Het belang rijkste is nu om met z'n allen kei hard te werken aan de wederop standing van Zeeland Sport en er voor te zorgen dat we op de plek komen waar we thuishoren. En dat is de middenmoot." Kioosterweg 18 4421 PV Kapelle Telefoon 0113 341688 www.moerstee.nl Uw adres voor o.a.: enkel- en HR++ dubbelglas, hardglazen deuren, douche-cabines, vitrines, meubels, spiegels, keukenachterwanden, slijp- en straalwerk, CNC slijpwerk, deuren en kozijnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 76