Leonardo schenkt Ajax overwinning Been: We kwamen tekort, maar dat is geen schande Gratis 39 Sinterklaas,'Wii kent 'm niet? 43 41 Amsterdammers hebben nog één punt nodig voor vervolg. Ard Schenk bij presentatie van Senior Games BelCoivpany Alleen zaterdag Nintendo Wii t.w.v. 249,-* Samsung C260 NEC kan vervolg in Uefa Cup bijna vergeten na tweede nederlaag. Pluimpjes worden tot in detail getest Vrijdag 28 november 2008 Europees avontuur Feyenoord voorbij na verlies in Spanje Tip? sport@pzc.nl door Dick Sintenie hamburg - De stappen die Ajax zet in de Uefa Cup zijn uiterst wankel, maar de club boekte giste ren een opmerkelijke overwinning in Hamburg. HSV werd met t-o verslagen. De Amsterdammers hebben nog een groepsduel met Slavia Praag voor de boeg en staan met anderhalf been in de volgen de ronde. De winnende treffer, een uiterst curieuze, werd gemaakt door Leo nardo. In de 77e minuut maakte HSV een kostbare fout in de op bouw. Een misverstand tussen Da vid Jarolim en Joris Mathijsen zet- te de Braziliaan alleen voor doel man Frank Rost. De bal stuitte via beide palen terug het veld in, maar Leonardo bleef bij de onver wachte rebound ijzig kalm. Ajax had in de slotfase nog twee keer kunnen scoren, maar Luis Suarez schoot voorlangs en Rost had even later goed het oog in een schot van Emanuelson. Een grote re score was ook wat te veel van het goede geweest voor de Amster dammers, die zeer matig aan de wedstrijd begonnen. In de povere eerste helft bleek (op nieuw) dat Miralem Sulejmani nog lang niet fit is en dat Kennedy Bakircioglii moeite heeft een toege voegde waarde te kunnen zijn te gen een stevige Europese subtop per als HSV. Nog geen twee jaar geleden werd Ajax in Noord-Duitsland afge droogd door een andere Bundesli- gaclub, Werder Bremen (3-0). Sinds die veertiende februari 2007 onderging de Amsterdamse club een volledige metamorfose. Zowel de clubleiding als de technische staf is niet meer dezelfde en ook al le elf spelers die gisteravond op het veld stonden waren er in Bre men niet bij. In dat opzicht is Ajax behoorlijk veel opgeschoten, hoewel de ne derlaag tegen Bremen destijds middelburg - Ard Schenk en Da ley Thompson zijn op 10 decem ber te gast bij de landelijke presen tatie van de Senior Games in Am sterdam. Ard Schenk won onder meer drie keer goud op de Olympische Win terspelen, terwijl Thompson twee keer olympisch kampioen op de tienkamp was. Sportgedeputeerde Harry van Wa- veren zal op 10 december in het olympisch stadion van Amster dam de bijeenkomst openen. De Senior Games, sportwedstrij den voor 50-plussers, worden van 7 tot en met 12 september 2009 in Zeeland en West-Brabant gehou den. Ajacied Luis Suarez wordt in de mangel genomen door Dennis Aogo van HSV. werd beïnvloed door de rode kaart (tweemaal geel) van Olaf Linden- bergh. Dat lot hing gisteravond ook Eyong Enoh boven het hoofd. De onstuimige Kameroener ver oorzaakte zondag nog een penalty die AZ naar een zege leidde. In Hamburg kreeg hij na 22 minuten een gele kaart voor een overtre ding op Paolo Guerrero. Vijf minu ten later kreeg Enoh een laatste waarschuwing van de Italiaanse ar biter Tagliavento nadat hij de mid denvelder David Jarolim naar de grond had getrokken. Het moet ge zegd dat Enoh handen en voeten nodig had om de fouten van zijn onrustige ploeggenoten te herstel len. Vooral Oleguer, de oudste en de zwakste Ajacied op het veld, grossierde in knullig balverlies. De Spanjaard kreeg nauwelijks vat op de snelle Guerrero en hij had moei te met de vele positiewisselingen bij HSV. De grootste kans voor rust was voor Ivica Olie, die na een fijne solo pas gestuit werd door Kenneth Vermeer. Ajax herpakte zich in de tweede helft, al kroop de ploeg in de 59e minuut nog één keer door het oog van de naald. Enoh kreeg een voor zet niet goed weg uit het straf schopgebied, waarna Guerrero bui ten bereik van Vermeer tegen de lat schoot. Het was de laatste actie van Enoh in de wedstrijd. Gabri was zijn logische vervanger. Zoals ook de wissel Leonardo voor Sulej mani plausibel was. De Servische aanvaller, nog maar pas hersteld van een hamstring foto Olaf Kraak blessure, mocht in Hamburg aan zijn conditie werken, maar een bij drage aan de wedstrijd leverde hij nauwelijks. Koud in het veld dwong Leonardo doelman Rost al met een fraai schot tot een red ding. Het was het eerste serieuze werk voor de voormalige Oost- Duitser. Niet veel later besliste de kleine dribbelaar het duel. Hamburger SV-Ajax 0-1 (0-0). 76. Leonardo 0-1. Scheidsrechter: Taglia vento (Ita). Gele kaart: Enoh, Lindgren (Ajax). Aantal toeschouwers: 51.200. Jj 29 november! l.c.m. Vodafone 27,50 1 jaar (27,50 p/mnd) 'Dit wordt uitgekeerd in Bart Smit cadeaubonnen t.w.v. 250,-, waarmee de Nintendo Wii of iets naar eigen keuze kan worden uitgezocht. Actie is alleen geldig op zaterdag 29 november. BelCompany. Verstaat je als geen ander. nijmegen - De nederlaag van NEC in de groepsfase van de Uefa Cup tegen Tottenham Hotspur (o-i) was voor trainer Mario Been geen reden voor ontevredenheid. „We kwamen gewoon tekort, maar dat is tegen de Spurs geen schande", stelde Been na afloop vast. De Rotterdamse oefenmeester zag zijn ploeg al vroeg in het duel op achterstand komen door een doel punt van Jamie O'Hara.^De eerste tien minuten waren niet goed. We leken wel geïmponeerd, al heb ik geen idee waardoor. Na het doel punt van Tottenham begonnen we te voetballen, dat deden we ook vrij aardig." Tot gevaar voor het doel van de Braziliaan Heurelho Gomes kwam NEC echter niet. „Al hadden we nog een uur gespeeld, ik denk dat we echt geen doelpunt hadden ge maakt", merkte Been op. Europees overwinteren wordt na twee verlo ren wedstrijden een moeilijk ver haal voor NEC. Het is bijzaak vol gens Been: „De competitie is voor ons het belangrijkste." NEC-Tottenham Hotspur 0-1 (0-1). 14. O'Hara 0-1. Scheidsrechter: Muniz Fernandez (Spa). Gele kaart: Davids (NEC). Aantal toeschouwers: 12.500.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71