Rebellerende caféhouder riskeert boete van bijna 20.000 euro SMS over de grens wordt veel goedkoper Exclusief bij y» BelCompany 5 Gratis Oudejaarslot van de Staats loterij t.w.v. 28,- bij een nieuw 2-jarig Vodafone abonnement. 24 maanden 50% korting op Zorgeloos Internet gratis SMS Voordeel BloX* (verdubbel je SMSjes) geen aansluitkosten Hogere straffen moeten handhaving rookverbod ondersteunen. Vanaf 1 juli kost sms'je vanuit buitenland maximaal 13 cent. Agent niet vervolgd voor schieten Ondiep Vrouw niet hang voor prenatale screening LG Renoir 8GB HTC Touch HO Samsung Pixon M8800 BelCompany. Verstaat je als geen ander. •Vanaf een Vodafone basis abonnement 22,50 vodafone PZC Vrijdag 28 november 2008 DEN HAAG - Horecaondernemers die het rookverbod na twee boetes blijven overtreden, riskeren in het vervolg een maximale boete van 18.500 euro. Daarbij kan hun uitba- terij voor een tijd worden stilge legd. Dat blijkt uit een publicatie gisteren van de Voedsel- en Waren autoriteit (VWa) en het Openbaar Ministerie. Eerder deze maand is met de mi nisteries van VWS en Justitie afge sproken dat strenger zal worden toegezien op naleving van het ver bod. In dat kader wordt een over treding gezien als economisch de lict, waar hogere straffen op staan. Ondernemers die roken blijven toestaan nadat ze al zijn beboet, krijgen een proces-verbaal die aan de economische politierechter kan worden voorgelegd. Als een zaak voorkomt, kan de officier van justi tie de maximumstraf eisen. De hardere aanpak is ingegeven door de 'gecoördineerde actie om het rookverbod te overtreden' die volgens de autoriteiten aan de gang is. De VWa heeft vorige week 29 keer sancties opgelegd aan horecabedrijven in Den Bosch die het rookverbod negeerden. De maatregelen zijn het resultaat van gerichte acties nadat de Bossche ondernemers collectief hadden aangekondigd dat roken weer was toegestaan. In totaal werden in Den Bosch 177 bedrijven bezocht. De stad scoor de met 29 de meeste overtredin gen. In Groningen gingen van maandag 17 tot en met zondag 23 november 22 bedrijven op de bon. In één geval was dat voor de vier de, en in een ander geval zelfs voor de vijfde keer. Verder gingen veel gelegenheden in Rotterdam in de fout (17). Vanaf 1 oktober heeft de VWa 2385 bedrijven geïnspecteerd en legde ruim 685 sancties op. Het merendeel van de overtredingen zal met een boete worden afgehan deld. De stichting Red de Kleine Horeca ondernemer (KHO) houdt moi- gen een manifestatie in Den Haag tegen het rookverbod in kleine za ken. Horecapersoneel dat er van baalt te moeten werken in een gelegen heid waar weer (illegaal) gerookt wordt, meldt zich massaal bij Clean Air Nederland (www.nietro- kers.nl). De organisatie van niet-ro- kers opende gisteren op internet een steunpunt waar in één dag bijna 2000 reacties binnenkwa men van zowel horecamedewer- kers als bezoekers. BRUSSEL - De tarieven voor het stu ren van sms-berichten, bellen en mobiel internetten vanuit het bui tenland gaan vanaf volgend jaar zo mer flink omlaag. Een sms'je van af het vakantieadres mag vanaf 1 juli inclusief btw hooguit 13 cent kosten. Mobiele gesprekken moe ten Jan per seconde worden-afge rekend en mobiel internetten mag maximaal 1 euro per megabyte gaan kosten. Daarover zijn de Euro pese telecomministers het gisteren in Brussel eens geworden. Een vanuit het buitenland ver stuurde sms kost in de EU nu ge middeld 29 cent, terwijl de werke lijke kosten voor de telecomaanbie- ders minder dan 1 cent zijn. EU-commissaris Viviane Reding sprak van 'onredelijke tarieven'. De EU-ministers namen dit be sluit omdat een verzoek van Brus sel aan de telecomproviders om zelf hun tarieven te verlagen, niets heeft uitgehaald. „Dit is goed nieuws voor de Nederlandse va kantiegangers", zei staatssecretaris van economische zaken Frank Heemskerk. Nederland vormt met Spanje en Portugal de top-drie van duurste sms-landen in Europa. De gemid delde prijs voor een sms vanuit het buitenland is hier 39 cent. Ook de tarieven die de telecombedrij- ven elkaar onderling berekenen voor het versturen van sms'en moet omlaag, naar maximaal 4 cent. De ministers hebben ook be sloten dat mobiel bellen voortaan per seconde afgerekend moet wor den, zij het dat die verplichting pas geldt vanaf de 31 seconde van een gesprek. Het mobiel internetten wordt met een maximumprijs van 1 euro per mb een stuk goedkoper. Het is onderdeel van een kunstproject om het Zuid-Hollandse erfgoed on der de aandacht te brengen. - foto Robin Utrecht/ANP ARNHEM - De agent die vorig jaar maart een man doodschoot in de Utrechtse wijk Ondiep wordt niet vervolgd. Dat heeft het gerechts hof in Arnhem bepaald. De advocaat van de familie van het slachtoffer, Willem Jan Aus tria, zei gisteren dat de uitspraak een teleurstelling is. Het Openbaar Ministerie had eerder al besloten dat de agent uit noodweer handel de. AMSTERDAM - Zwangere vrouwen zijn niet bang voor screeningstes- ten als een echo en een bloedtest. Van extra afwijkingen die daar door bij het kind zouden ontstaan is geen sprake. Dat blijkt uit onderzoek waarop de psychologe Anke Kleinveld dinsdag promoveert aan de VU in Amsterdam. De screeningstesten werken volgens haar niet onnodig belastend. Aanbiedingen zijn geldig t/m 4 december 2008. Tenzij anders vermeid. Vraag in de winkel naar de voorwaarden Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Meld ie aan voor de digitale folder. Ga naar www.belcompany.nl Reneiir V' 8.0 megapixel camera met Xenon flash 3" krasvrij touchscreen Dolby Mobile muziekweergave Gratis i.c.m. Vodafone 22,50 2 jaar Zorgeloos Internet (1C 24 maanden 27,- p/mnd, daarna 32,- p/mnd) Losse toestelprijs 529,99 TouchFLO 3D user interface voor optimaal gebruiksgemak 3,8" WVGA touchscreen 5.0 megapixel kleurencamera met Auto Focus Gratis i.c.m. Vodafone 27,50 2 jaar Zorgeloos Internet (ft 24 maanden 32,- p/mnd, daarna 37,- p/mnd) Losse toestelprijs 649,99 8.0 megapixel camera 3.2" touchscreen met Widgets Uitbreidbaar geheugen tot max. 8GB via Micro-SD Gratis i.c.m. Vodafone 22,50 2 jaar Zorgeloos Internet (ft 24 maanden 27,- p/mnd, daarna 32,- p/mnd) Losse toestelprijs 529,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5